Gdzie się wybrać na wycieczkę z uczniem na wózku inwalidzkim

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

fizyczka
Posty: 23
Rejestracja: 2007-12-07, 18:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Gdzie się wybrać na wycieczkę z uczniem na wózku inwalidzkim

Postautor: fizyczka » 2008-09-19, 22:42

Witam, jestem wychowawcą II klasy liceum. Moi wychowankowie bardzo chcieli by pojechać na jakąś wycieczkę trzydniową. Problem polega na tym, że jeden z uczniów jest inwalidą, dlatego musimy wybrać takie miejsce aby nie było problemów z poruszaniem się wózka. Może macie namiary na jakieś ciekawe miejsca? Interesują nas głównie rejny górskie.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gdzie się wybrać na wycieczkę z uczniem na wózku inwalidzkim

Postautor: haLayla » 2008-09-19, 23:05

A co sądzisz o zwiedzaniu Zakopanego, tudzież Krynicy? W Krynicy jest bardzo ładny deptak, bardzo długi, idealny na spacery, przystosowany do wózków. Poza tym, w większości miasta są podjazdy, a i do kolejki gondolowej wózek się zmieści. Poza tym polecam degustację wód źródlanych.
<3

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Gdzie się wybrać na wycieczkę z uczniem na wózku inwalidzkim

Postautor: dushka » 2008-09-20, 12:50

W większości miast - nie we wszystkich. Poza tym podjazdy to raz, ale są też nierówne chodniki, krawężniki itd. Borykam się z tym w swojej klasie.

Kraków jest dość dobrze przystosowany, od nas uczniowie tam jeżdżą. Można połączyć to miasto z Zakopanem np., ewentualnie okolice Ustronia - świetne trasy wzdłuż Wisły, do tego miasto ładnie przebudowane, można się poruszać, no i można na Równicę wjechać.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Gdzie się wybrać na wycieczkę z uczniem na wózku inwalidzkim

Postautor: haLayla » 2008-09-20, 12:53

W Krakowie polecałbym wchodzenie na Wawel od strony Hotelu Sheraton, bo od strony Stradomia, są kiepskie chodniki. Ale poza tym, jest bardzo dłuuuuga aleja wzdłuż Wisły, zaczyna się przy Salwatorze, a kończy dopiero na przedpolach Nowej Huty.
<3

fizyczka
Posty: 23
Rejestracja: 2007-12-07, 18:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Gdzie się wybrać na wycieczkę z uczniem na wózku inwalidzkim

Postautor: fizyczka » 2008-09-21, 17:58

Myślałam o Wiśle lub Szczawnicy...Kraków raczej nie, bo chciałabym odewrać dzieciaki od typowego miasta...Jeden pan proponował mi Szklarską Porębę lub Karpacz...Czekam na kolejne propozycje

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Gdzie się wybrać na wycieczkę z uczniem na wózku inwalidzkim

Postautor: dushka » 2008-09-21, 18:37

Ale czemu Wisła, zamiast Ustronia? Ustroń daje więcej możliwości i jest w miarę dobry dla wózków, byłam teraz w wakacje. A Wisła? Nic takiego nie ma ;) Nawet wzdłuż rzeki jest krótsza trasa, niż w Ustroniu.


Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”