Rewalidacja

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Rewalidacja

Postautor: linczerka » 2012-03-27, 14:19

A ten kurs daje takie uprawnienia? U nas nauczają tylko specjaliści po studiach w tym kierunku, ale jak poczytasz posty powyżej, to zajęcia te prowadzą nauczyciele bez przygotowania w tym zakresie. Decyzję podejmuje dyrektor. Ty zadbaj o właściwy program dla dziecka i tematykę zgodną z z istotą tych zajęć, a wynikającą z orzeczenia PPP. A wiesz, jakie problemy ma uczeń, z którym będziesz prowadziła te zajęcia?
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

asiek74
Posty: 3
Rejestracja: 2012-03-27, 10:12
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Rewalidacja

Postautor: asiek74 » 2012-03-28, 10:20

na tą chwilę to są takie plany ze strony dyrektora zobaczymy , to w sumie co daje ten kurs kwalifikacyjny z oligo?

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Rewalidacja

Postautor: Basiek70 » 2012-03-28, 13:19

jesli jest kwalifikacyjny to musi dawać kwalifikacje
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Awatar użytkownika
linczerka
Posty: 4541
Rejestracja: 2011-11-04, 19:49
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: Polska

Re: Rewalidacja

Postautor: linczerka » 2012-03-28, 17:52

asiek74 pisze:to w sumie co daje ten kurs kwalifikacyjny z oligo?

Właśnie o to pytam. Zapytaj o to.
Basiek70 pisze:jesli jest kwalifikacyjny to musi dawać kwalifikacje

A tu jest pułapka. Robiłam pewien kurs kwalifikacyjny. Myślałam, że da mi pełne uprawnienia. Niestety, na zaświadczeniu pisze, że daje uprawnienia do pracy w określonym obszarze. A nikt mi nie da godzin np. do pracy z dzieckiem niemówiącym, jeśli mam tylko uprawnienia do porozumiewania się tylko i wyłącznie za pomocą piktogramów. Mam kwalifikacje? Mam, ale wycinkowe.
Trzeba umieć iść słoneczną stroną życia

niutek
Posty: 71
Rejestracja: 2010-09-30, 14:44
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rewalidacja

Postautor: niutek » 2012-04-06, 23:48

No więc, aby prowadzić zajęcia rewalidacyjne przydałoby się specjalistyczne wykształcenie. Jednak dyrektor może przydzielić takie zajęcia dowolnemu nauczycielowi. Po prostu wcześniej składa on wniosek do kuratorium o zgodę na przydzielenie tych zajęć nauczycielowi bez kwalifikacji. Także wyzwanie stoi przed nauczycielem. Należy sięgnąć do fachowej lektury. Zajęcia rewalidacyjne są to zajęcia dodatkowe, które maja na celu opanowanie zaległych umiejętności. Jednakże zaległe umiejętności nie oznaczają ciągłych ćwiczeń nad tym samym. Zazwyczaj jest tak, że uczeń nie opanował pewnych wiadomości bo nie wszedł na wyższy etap. Wejście na ten etap gwarantuje mu zabawa, która w sposób naturalny może mu to zagwarantować.
Podstawą jest odpowiedni plan zajęć, diagnoza, oraz plan działania nauczyciela.


Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”