Godzina karciana w bibliotece szkoły specjalnej

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

bella
Posty: 8
Rejestracja: 2009-01-06, 11:08
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Godzina karciana w bibliotece szkoły specjalnej

Postautor: bella » 2011-09-11, 20:57

Jestem polonistką od niedawna pracującą w bibliotece szkoły specjalnej. Nie miałam wcześniej doświadczeń w pracy z dziećmi upośledzonymi ani też nie jestem oligofrenopedagogiem. Zastanawiam się nad sensownym wykorzystaniem karcianej godziny. Może ktoś z doświadczonych nauczycieli podsunie mi jakiś pomysł? Moje doświadczenia z poprzednich szkół niestety nie dają się przenieść na grunt szkoły specjalnej. Dzieci są tu często z zaniedbanych rodzin, nie potrafią czytać, raczej oglądają obrazki, odrysowują postacie. Czym zająć dzieci z lekkim upośledzeniem, aby nie było to dla nich za trudne, a jednocześnie służyło ich rozwojowi?

Art.3.9.UoSO
Posty: 661
Rejestracja: 2009-09-13, 23:19
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Godzina karciana w bibliotece szkoły specjalnej

Postautor: Art.3.9.UoSO » 2011-09-12, 19:32

Ucz czytać. Pokaż im, że to ważna i interesująca umiejętność.

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: Godzina karciana w bibliotece szkoły specjalnej

Postautor: ejwa » 2011-09-12, 21:33

Panie z mojej biblioteki w ramach karcianych czytają dzieciom lektury oraz inne ciekawe książki.

irenah
Posty: 1
Rejestracja: 2008-04-08, 17:27
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: pomorskie

Ile godzin karcianych w szkole specjalnej (SSPdP)

Postautor: irenah » 2011-09-29, 17:00

Pracuję w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Mam pytanie- ile godzin karcianych tygodniowo musimy w roku szkolnym 2001/12 wyrobić?
W ubiegłym roku mieliśmy 1 godzinę, w tym dwie. Jest przepis,że ponadgimnazjalnych obowiązuje 1 godzina, czy nas to nie obejmuje? :?:


Wróć do „Kształcenie specjalne i klasy integracyjne”

cron