Turystyka i Rekreacja a nauka WF

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

pawel23
Posty: 2
Rejestracja: 2014-12-15, 21:35
Kto: student
Lokalizacja: śląskie

Turystyka i Rekreacja a nauka WF

Postautor: pawel23 » 2014-12-15, 21:40

Witam, wlasnie koncze Turystyke i Rekreacje II stopien Magisterka (zaocznie) i moje pytanie brzmi co musze zrobic aby moc uczyc Wychowania Fizycznego ? Slyszalem ze trzeba isc na podyplomowke z pedagogiki , ale nigdzie nie moge znalesc czy to wystarczy i czy w ogole na to trzeba isc . Prosilbym o pomoc co moge zrobic , aby moc uczyc ? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Turystyka i Rekreacja a nauka WF

Postautor: iluka » 2014-12-16, 00:01

W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

pawel23
Posty: 2
Rejestracja: 2014-12-15, 21:35
Kto: student
Lokalizacja: śląskie

Re: Turystyka i Rekreacja a nauka WF

Postautor: pawel23 » 2014-12-16, 11:07

Przeczytalem to i nie wiem czy dobrze rozumiem . Aby uczyc w szkolach srednich musze jeszcze ukonczyc studia podyplomowe z pedagogiki i WF ?
A jesli chce uczyc w Gimnazjach , podstawowkach i zawodowkach to musze jeszcze ukonczyc studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny z WF i podyplomowe z pedagogiki ?

pawelmisiek24
Posty: 1
Rejestracja: 2015-06-05, 16:21
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: śląskie

Re: Turystyka i Rekreacja a nauka WF

Postautor: pawelmisiek24 » 2015-06-05, 16:55

pawel23 pisze:Przeczytalem to i nie wiem czy dobrze rozumiem . Aby uczyc w szkolach srednich musze jeszcze ukonczyc studia podyplomowe z pedagogiki i WF ?
A jesli chce uczyc w Gimnazjach , podstawowkach i zawodowkach to musze jeszcze ukonczyc studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny z WF i podyplomowe z pedagogiki ?




Przepraszam ze pisze post pod postem , ale nigdzie nie moge znalesc odpowiedzi na moje pytanie , ktore zadalem wyzej . Prosilbym o pomoc jesli ktos sie orientuje na co teraz powinnem isc abym mogl uczyc wf w szkole ? Bo z tego materialu co przeczytalem to wywnioskowalem to co napisalem wyzej, tak sie to przedstawia czy inaczej ?

Awatar użytkownika
hplady
Posty: 5
Rejestracja: 2015-09-10, 16:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: małopolskie, Kraków

Re: Turystyka i Rekreacja a nauka WF

Postautor: hplady » 2015-09-11, 14:17

Nie jest konieczne skończenie kierunku Wychowanie Fizyczne czy innego kierunku na uczelniach typu AWF i inne sportowe. Aby zostać nauczycielem Wychowania Fizycznego wystarczy skończyć np. Uniwersytet Pedagogiczny (który daje nam od razu przygotowanie pedagogiczne) oraz kierunek typu Kultura Fizyczna bądź inny - podobny.


Wróć do „Wychowanie fizyczne”