Nauczyciele W-F na tym forum.

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

anonim
Posty: 4
Rejestracja: 2008-01-21, 22:16

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: anonim » 2008-01-22, 14:31

wiem ale ile razy moze byc w miesiacu lub semestrze bo niektorzy mowia ze jak jest niedysponowana to musi cwiczyc a inni ze raz w miesiacu to jak to jest wreszcie ??

[ Dodano: 22 Styczeń 2008, 13:36 ]
czy dziewczyna ma prawo nie cwiczyc na wfie z powodu niedysponowania ??? jezeli tak to ile razy w miesiacu lub semestrze

motyl
Posty: 12
Rejestracja: 2007-11-28, 16:05

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: motyl » 2008-01-22, 21:36

Co do tego rodzaju niedyspozycji to nie ma chyba przepisow zwalniajacych z cwiczen! Ogolnie nauczyciel sam okresla czy musi cwiczyc czy nie! Jezeli widzi ze uczen naprawde bedzie mial problem z cwiczeniem( wiadomo u kazdego inaczej przebiega "niedyspozycyjniosc")Ale tu podkreslam ze niektorzy wykorzystuja jego dobra wole wiecej razy niz trzeba!
Powiem tez ze kiedys specjalnie trenerzy wywolywali przedwczesna"niedyspozycyjniosc" farmakologicznie na czas zawodow gdyz w niektorych dyscyplinach pomagalo to w osiagnieciu lepszych wynikow za sprawa wytwarzania wiekszej liczby hormonów czy jakos tam. Proceder oczywiscie z lat socjalizmu i oczywiscie nielegalny. Ale Ruscy to ruscy- liczy sie wynik! :crazy:
Dlatego uznaje sie ze cwiczyc uczen powinien! Choc w sytuacji naprawde trudnej moze nauczyciel go zwolnic z ciezszych cwiczen lub tez lekcji- w zaleznosci od jego woli.

beatriSs
Posty: 1
Rejestracja: 2008-02-18, 10:50

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: beatriSs » 2008-02-18, 11:12

Witam!
Jestem młodą nauczycielką ale już mnie trochę ściemy uczennic moich nauczyły rozumu. Przychodziły do mnie co jakiś czas że to jedna jest niedysponowana to potem druga i tak w kółko. Jestem kobietą i rozumiem że podczas tych nieszczęsnych dni można się źle czuć.
Pogodziłam to w ten sposób że mam dzienniczek w którym zapisuję datę obok nazwiska uczennicy która jak twierdzi jest niedysponowana. Dlatego już wiem kiedy któraś mnie oszukuje. Bo zdarzały mi sie przypadki ze były niedysponowane 3 razy w jednym miesiącu.
Ale nie zwalniam ich ze wszystkich ćwiczeń bo nawet w takich dniach ruch jest w skazany.

aleksandra2
Posty: 1
Rejestracja: 2008-03-25, 10:47
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: aleksandra2 » 2008-03-25, 10:58

beatriSs pisze:Witam!
Jestem młodą nauczycielką ale już mnie trochę ściemy uczennic moich nauczyły rozumu. Przychodziły do mnie co jakiś czas że to jedna jest niedysponowana to potem druga i tak w kółko. Jestem kobietą i rozumiem że podczas tych nieszczęsnych dni można się źle czuć.
Pogodziłam to w ten sposób że mam dzienniczek w którym zapisuję datę obok nazwiska uczennicy która jak twierdzi jest niedysponowana. Dlatego już wiem kiedy któraś mnie oszukuje. Bo zdarzały mi sie przypadki ze były niedysponowane 3 razy w jednym miesiącu.
Ale nie zwalniam ich ze wszystkich ćwiczeń bo nawet w takich dniach ruch jest w skazany.

Jest to rozwiązanie optymalne. Nie wolno dopuścić, aby niedyspozycja kojarzyła się z "niećwiczeniem". Głowa nauczyciela w tym, żeby dziewczyna nie nabrała takiego nawyku - to jest też edukacja. Polecam na ten czas spokojne ćwiczenia, np stretching technikami spokojnymi. Pozdro

ilbi
Posty: 8
Rejestracja: 2008-03-26, 16:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: ilbi » 2008-03-26, 21:07

Też myślę , że to niezła metoda. Ja ucze w podstawówce i akurat nie mam z tym problemów. Zreszta mam ocene punktową więc za przekroczenie limitu niećwiczeń ( 3 w semestrze) bez usprawiedliwienia od rodziców albo lekarza, odejmuje punkty. Ale czasami były takie przypadki . Zwlaszcza w klasach 6 . Wtedy wymagałam zwolnienia od rodzica , a w drastycznych przypadkach od lekarza.
Pozdrawiam.

illusioninmysoul
Posty: 1
Rejestracja: 2008-10-04, 10:21
Kto: uczeń
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: illusioninmysoul » 2008-10-04, 12:08

Witam :)
Jestem studentka 3 roku wych-fiz i rekreacji...3 rok wiec praca licencjacka.
Pisze z zapytaniem : o czym można napisać ciekawą prace licencjacka z wf?
Juz brak mi pomyslów.. :|

ilbi
Posty: 8
Rejestracja: 2008-03-26, 16:04
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: ilbi » 2008-10-05, 20:37

28 i 20 listopada bedzie na Wyższej Szkole Informatyki w Łodzi bedzie miedzynarodowa konferencja na temat KULTURA FIZYCZNA I ZDROWIE WSPÓŁCZESNEGO CZŁOWIEKA. Niestety wpłata wynosi 100 zł. Ale może tam znajdziesz jakieś materiały i temat swojej pracy. Można tez uczestniczyć aktywnie i przesłać swoje materiały.

Czarnula
Posty: 1
Rejestracja: 2008-10-04, 18:09
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubuskie

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: Czarnula » 2008-10-13, 16:55

A ja mam na imię Joaśka i uczę klasy 4-6 w szkole Podstawowej nr 17 w Gorzowie Wlkp.; pozdrawiam WSZYSTKICH "WUEFISTÓW" :jupi: :wink: :bball: [shadow=red][/shadow][glow=cyan][/glow]

mati1993
Posty: 2
Rejestracja: 2008-11-06, 22:06
Kto: uczeń
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: mati1993 » 2008-11-06, 22:18

Witam jestem tu nowy;)

czy ktoś z piszących tu na forum (z nauczycieli) posiada książkę Mirosławy Śmiglewskiej "Program nauczania wychowania fizycznego w gimnazjum" (wydawnictwo: BEA-BLEJA)

proszę o odpowiedź ;)

paulinalew
Posty: 18
Rejestracja: 2008-09-21, 13:17
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne, WOS
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: paulinalew » 2008-11-07, 19:23

Witam wszystkich, powrócę do tematu niećwiczenia na lekcjach , braku stroju itd. Ucze w zawodówce( aktualnie jestem na urlopie macierzyńskim), niejednokrotnie borykałam się z problemem braku stroju wśród uczennic, nagminnego przynoszeni zwolnień, lub nie4dyspozycji. Rozwiązanie moje było następujące: odnośnie niedysponowania- dziewczyny mające miesiączkę ćwiczą na lekcji lecz są zwolnione z cięższych ćwiczeń, będąc kobietą wiem, że ruch jest wskazany w tych dniach i nawet pomaga, co do braku stroju może niektórych z Was to zrazi co teraz napiszę , ale w przypadku gdy dziewczyna nie miała stroju( a było to celowe) kazałam jej ćwiczyć w takim ubraniu w jakim przyszła do szkoły i wierzcie mi efekt był 100%, na następną lekcję strój już był. Problem zwolnień - tu już gorzej, jak rozwiązać tą kwestię skoro są to zwolnienia od lekarza( który na marginesie bez ograniczeń wypisuje uczniom zwolnienia)? Nie mogę podważyć tych zwolnień, ale jeśli chodziło o zwolnienia na dłuższy okres to np. miesiąc, dwa lub więcej to prosiłam by były to zwolnienia od lekarza specjalisty i problem zwolnień się skończył. Teraz bez problemu mogę prowadzić lekcje.

wuefista
Posty: 1
Rejestracja: 2008-11-09, 16:23
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: wuefista » 2008-11-09, 16:42

Witam
Jako,że jestem tu nowy więc przedstawię się;)
na imię mam Łukasz,w czerwcu tego roku ukończyłem studia z tytułem MGR z wychowania fizycznego,mam prblem ze znalezieniem pracy.
Gdzie nie pójdę to wszędzie słyszę to samo -,,brak wolnych etatów'' i co ja mam robić?
Człowiek się uczył 5 lat a tu taka lipa,co doradzacie?
Dodam iż praktyki mam za sobą,nawet staż odbyłem 9 miesięcy,jeżdizłem na wycieczki jako opieun itd,mam jakieś doświadczenie,nie jestem laik w tym temacie więc może coś byście mi doradzili,co mam robić gdzie się kierować by zdobyć pracę w szkole :?

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: Paweł Ł. » 2008-11-17, 19:13

wuefista pisze:Witam
Jako,że jestem tu nowy więc przedstawię się;)
na imię mam Łukasz,w czerwcu tego roku ukończyłem studia z tytułem MGR z wychowania fizycznego,mam prblem ze znalezieniem pracy.
Gdzie nie pójdę to wszędzie słyszę to samo -,,brak wolnych etatów'' i co ja mam robić?
Człowiek się uczył 5 lat a tu taka lipa,co doradzacie?
Dodam iż praktyki mam za sobą,nawet staż odbyłem 9 miesięcy,jeżdizłem na wycieczki jako opieun itd,mam jakieś doświadczenie,nie jestem laik w tym temacie więc może coś byście mi doradzili,co mam robić gdzie się kierować by zdobyć pracę w szkole :?

Co zrobiłeś do tej pory, żeby pracę znaleźć? Ja w swoim czasie złożyłem chyba z 50 podań, do wszystkich mozliwych szkół z mojego okręgu. Na same papiery też nie ma co liczyć. Trzeba zakręcić się przy dyrekcji. Rozmawiać. Przedstawić siebie z jak najlepszej strony. Nie ma co ukrywać. trzeba się napracować, żeby coś znaleźć. Napisz więc, co zrobiłeś do tej pory.

kasia9627
Posty: 1
Rejestracja: 2009-05-21, 17:30
Kto: uczeń
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: kasia9627 » 2009-05-21, 17:37

Witam,
mam jedno pytanie.
Nie jestem mistrzem z wuefu, ale ani razu jeszcze w roku się nie zwalniałam, nie urywałam z lekcji. Za każdym razem staram się jak mogę, biegam nie najgorzej i ćwiczę, mimo to mój nauczyciel wuefu dał mi propozycję oceny na koniec 3/4. Czy to jest słuszne ? Czy mogę to zmienić na czyste 4 ?

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: mateoo » 2009-05-21, 18:02

MImo, ze nie uczę tego przedmiotu, niestety muszę powiedzieć, że podobne sytuacje zdarzają się również w mojej szkole i szkoda mi troszkę uczniów zdanych na łaskę wfisty..
Sztuka jest pokarmem duszy.

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Nauczyciele W-F na tym forum.

Postautor: Paweł Ł. » 2009-05-21, 19:51

kasia9627 pisze:Witam,
mam jedno pytanie.
Nie jestem mistrzem z wuefu, ale ani razu jeszcze w roku się nie zwalniałam, nie urywałam z lekcji. Za każdym razem staram się jak mogę, biegam nie najgorzej i ćwiczę, mimo to mój nauczyciel wuefu dał mi propozycję oceny na koniec 3/4. Czy to jest słuszne ? Czy mogę to zmienić na czyste 4 ?

Zaproponuj przygotowanie plakatu na temat sportu. Jakieś przepisy może. Masz pole do popisu. Co do tego czy to jest słuszne. jezeli faktycznie zawsze ćwiczyłaś itd. to masz parodię a nie wuefistę. ***, idiota itd.itp. Ja natomiast juz szykuje się psychicznie. mam uczennice, która jest mało sprawna fizycznie ( bo byc może), ale ani się dziewczyna nie zainteresuje, ani nie zapyta co ma do zaliczenia. Wie, że można zrobić plakat na wyższą ocenę, ale ma to gdzieś. Najlepsze jest to, ze wychowawca juz mi tu coś marudzi o czerwonym pasku. Niestety będzie 3 i czerwonego paska nie będzie i będzie wychowawca miał pretensje. ..


Wróć do „Wychowanie fizyczne”