ocenianie na lekcji W-F

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

gipsonXD
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-21, 22:23
Kto: uczeń
Lokalizacja: lubuskie

ja chce chodzić na wf

Postautor: gipsonXD » 2009-08-21, 22:31

Ja mam dość nie typowy problem mianowicie mam kłopoty z kolanem zwolnienie lekarskie itp. czekam na rekonstrukcje łękotki ... w podstawówce chodziłam do szkoły sportowej .. teraz strasznie brakuje mi sportu. także zależy mi na ocenie nie wiem co zrobić ... jestem nie klasyfikowana... jak myślicie jest możliwość zrobienia czegoś zamiast ćwiczeń np. coś o napisania czegoś o sportowcach jakieś innej pracy. kocham sport - ale on mnie nie na widzi :)
nie wiem co zrobić zleży mi na średniej ... pomóżcie

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: ja chce chodzić na wf

Postautor: Paweł Ł. » 2009-08-21, 23:22

gipsonXD pisze:Ja mam dość nie typowy problem mianowicie mam kłopoty z kolanem zwolnienie lekarskie itp. czekam na rekonstrukcje łękotki ... w podstawówce chodziłam do szkoły sportowej .. teraz strasznie brakuje mi sportu. także zależy mi na ocenie nie wiem co zrobić ... jestem nie klasyfikowana... jak myślicie jest możliwość zrobienia czegoś zamiast ćwiczeń np. coś o napisania czegoś o sportowcach jakieś innej pracy. kocham sport - ale on mnie nie na widzi :)
nie wiem co zrobić zleży mi na średniej ... pomóżcie

Niestety nie mam możliwości porozmawiania z twoim nauczycielem. Przedstaw sytuację, powiedz nauczycielowi jak bardzo ci zależy. Przedstaw swoje dokonania/zaangażowanie. Jeżeli jest człowiekiem, wymyśli coś, żebyś była zadowolona. Jeżeli nie...Niestety trafiłaś na ignoranta. Sam skończyłem swego czasu szkołę sportową... W pewnym momencie ..na półrocze ostatniej klasy dostałem ocenę dobrą. Był to dla mnie jakiś tam szok=reprezentowałem szkołę w zawodach sportowych z dobrym wynikiem. Postanowiłem z nim porozmawiać... Na koniec roku dostałem 6. Pokombinuj w tym kierunku i napisz co z tego wyszło. W twoim wypadku dobrą opcją będzie nowa reforma, ale niestety jesteś za stara....Daj znać co wyszło z rozmowy.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: ocenianie na lekcji W-F

Postautor: malgala » 2009-08-22, 08:39

gipsonXD pisze:mam kłopoty z kolanem zwolnienie lekarskie

Rozumiem, że w tej chwili masz zwolnienie na jakiś dłuższy czas. Skończyłaś szkołę podstawową i na koniec nie masz oceny z wychowania fizycznego. Nie jest to ze względu na brak klasyfikacji z tego przedmiotu. Otrzymałaś decyzję o zwolnieniu z zajęć wf. Nie liczy się wtedy ten przedmiot do średniej ocen.
Teraz rozpoczynasz naukę w gimnazjum (wnioskuję na podstawie podanego wieku) i zależy Ci na ocenie z tego przedmiotu. Czekając na operację prawdopodobnie masz w dalszym ciągu aktualne zaświadczenie lekarskie o konieczności zwolnienia z zajęć wf. Na jego podstawie dyrektor szkoły wydaje decyzję o zwolnieniu na czas wskazany przez lekarza.
Prawdopodobnie potrwa to do klasyfikacji śródrocznej.
Na lekcjach wf nie ćwiczysz. Nie oznacza to jednak, że nie możesz się w jakiś inny sposób wykazać - wiedzą, umiejętnością sędziowania itp. W tym przypadku na półrocze również oceny z wf mieć nie będziesz, ale punktujesz sobie u nauczyciela na przyszłość.

Uważaj na kolano, stosuj się do zaleceń lekarza.
Życzę szybkiego powrotu po operacji do pełnej formy sportowej.

apolonia
Posty: 48
Rejestracja: 2009-07-28, 15:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: śląskie

Re: ja chce chodzić na wf

Postautor: apolonia » 2009-08-22, 19:21

gipsonXD pisze:Ja mam dość nie typowy problem mianowicie mam kłopoty z kolanem zwolnienie lekarskie itp. czekam na rekonstrukcje łękotki ... w podstawówce chodziłam do szkoły sportowej .. teraz strasznie brakuje mi sportu. także zależy mi na ocenie nie wiem co zrobić ... jestem nie klasyfikowana... jak myślicie jest możliwość zrobienia czegoś zamiast ćwiczeń np. coś o napisania czegoś o sportowcach jakieś innej pracy. kocham sport - ale on mnie nie na widzi :)
nie wiem co zrobić zleży mi na średniej ... pomóżcie


Zgadzam się z malgala, oceny możesz zdobyć poprzez sędziowanie. Dodatkowo możesz być pytana z pewnych działów ustnie, pisać referaty na pewne aktualne wydarzenia sportowe, bądź założyć zeszyt ciekawostek. Prowadzenie lekcji wchodzi tu też w grę (wyznaczasz jedną osobę która wykonuje polecone przez ciebie ćwiczenie ). Na tej podstawie nauczyciel może stwierdzić czy znasz się na odpowiednim doborze ćwiczeń. Jednak trudno będzie starać sie o ocenę bardzo dobrą. Niższe oceny jak najbardziej.

gipsonXD
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-21, 22:23
Kto: uczeń
Lokalizacja: lubuskie

Re: ocenianie na lekcji W-F

Postautor: gipsonXD » 2009-08-23, 10:38

dziękuje za pomoc .. sprostowanie teraz ide do 2 klasy gimnazjum ... mam nadzieje że uda mi się dogadać jakoś z pania od wfu ... pozdrawiam


Wróć do „Wychowanie fizyczne”