Wyksztalcenie

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

przemek16
Posty: 2
Rejestracja: 2018-10-06, 11:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: wielkopolskie

Wyksztalcenie

Postautor: przemek16 » 2018-10-06, 11:57

Witam serdecznie,
Mam pytanie odnośnie wykształcenia. Ukończyłem studia I stopnia z WF ze specjalnością gimnastyki korekcyjnej. Teraz rozpocząłem studia mgr z pedagogiki , specjalność edukacja prozdrowotna. Czy po ukończeniu tego kierunku będę mógł uczyć Wf-u również w szkołach średnich? Czy zależy to od dyrektora? Drugi rok z rzędu uczę gimnastyki korekcyjnej w przedszkolu. Jeśli chodzi o awans zawodowy, to można go robić, dopiero wtedy gdy jest się zatrudnionym na pół etatu? Czy godziny się sumują, czy musi to być pół etatu w jednej placówce?

Michalll_95
Posty: 187
Rejestracja: 2018-03-18, 01:05
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Informatyka, Technika, Plastyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wyksztalcenie

Postautor: Michalll_95 » 2018-10-07, 14:18

przemek16 pisze:Ukończyłem studia I stopnia z WF ze specjalnością gimnastyki korekcyjnej. Teraz rozpocząłem studia mgr z pedagogiki , specjalność edukacja prozdrowotna. Czy po ukończeniu tego kierunku będę mógł uczyć Wf-u również w szkołach średnich?


Po skończeniu wychowania fizycznego możesz na pewno uczyć w szkole podstawowej. W szkołach ponadpodstawowych potrzebny jest tytuł magistra. Studia muszą pokrywać się z prowadzonym przedmiotem. Wszystko zależy od tego czy twoja specjalność "edukacja prozdrowotna" zawiera treści kształcenia z podstawy programowej wychowania fizycznego. Jeżeli tak to dyrektor powinien cię zatrudnić. Jednak na pewno pierwszeństwo będą mieli kandydaci, którzy w nazwie skończonego kierunku będą mieli wpisane wychowanie fizyczne.

przemek16 pisze:Jeśli chodzi o awans zawodowy, to można go robić, dopiero wtedy gdy jest się zatrudnionym na pół etatu? Czy godziny się sumują, czy musi to być pół etatu w jednej placówce?


Tak awans jest możliwy przy zatrudnieniu minimum na pół etatu, ale jeżeli w jednej szkole brakuje godzin to można je uzupełnić godzinami z innej szkoły.


Wróć do „Wychowanie fizyczne”