Nauczyciel wychowania fizycznego

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Shadow
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-28, 20:11

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Shadow » 2009-03-03, 20:43

Widzę , że rozmowa znacząco odbiega od głównego tematu.
Mi chodziło o WF w szkolnictwie wyższym , a wszyscy tu mowią o tych "niższych" szkołach...

balis
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-08, 00:06
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Bardzo Ważne Prosba

Postautor: balis » 2009-03-08, 00:13

Proszę potraktować mnie poważnie. Mam pytanie, które może się wydać śmieszne dla kogoś, kto się na tym zna, ale ja nie znam się na tym, więc pytam

Czy czterdziestoletni mężczyzna bez przeszłości w karierze nauczyciela, posiadające z lat szkolnych wiele osiągnięć i nagród związanych ze sportem, (pewno to i tak nie ma znaczenia). Ma szanse zdobyć jeszcze uprawnienia do nauczania Wychowania Fizycznego (mówią prostym językiem: zostać nauczycielem-wuefistą). Domyślam się, że pewno nie, ale mam nadzieje, że się mylę.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Jolly Roger » 2009-03-08, 20:38

zaoczne studia na wydziale WF i nie ma przeszkód. tylko czy 40 letniego faceta (zdrowego i sprawnego, bo inaczej nie wyobrażam sobie) satysfakcjonować będzie wypłata rzedu 800,-pln pod warunkiem, że znajdzie pracę (a to tez nie jest takie pewne)
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Paweł Ł. » 2009-03-08, 21:54

Jolly Roger pisze:(zdrowego i sprawnego, bo inaczej nie wyobrażam sobie)


Na awf w Gdańsku (zaocznie) jeżeli ktoś nie potrafi zaliczyć jakiegoś ćwiczenia, wystarczy, że podrzuci konspekt i sprawa załatwiona... Wyobraź sobie...

Kubek188
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-17, 17:33
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Mam kilka pytan zwiazanych z zostaniem nauczycielem WF

Postautor: Kubek188 » 2009-04-17, 18:29

Witam. Mam kilka pytan zwiazanych z zostaniem nauczycielem WF. Wiec mam skonczone studia licencjackie na kierunku pedagogicznym o specializacji grafiki komputerowej, jednak chce zostac nauczycielem WF. Wiec musze isc do szkoly podyplomowej. Tylko jak to jest z nauczycielami z podyplomowkami ? Czy pensje sa nizsze niz magistrow ? Czy moj dalszy awans zawodowy [dyplomowany,mianowany, itp] bedzie zatrzymany gdyz bede mial tylko licencjata z pedogogiki i podyplomowke z WF, a nie jak inni magisterke z WF ? I jeszcze jak to jest z plywaniem, bo nie mialem okazji sie nauczyc... Beda mnie chcieli na podyplomowce jak nie plywam ? Dodam jeszcze ze zrobienie 5letniej szkoly mogisterskiej z WF nie wchodzi w gre, poniewaz nie mam tyle fundyszy i wiaze sie jeszcze ze zrobieniem matury z biologii bo chodzilem do technikum sanitarnego a tam biologii nie mialem... Wiec perspektywa 6 lat uczenia sie i wydania ponad 15tys zl jest dla mnie przerazajaca. Prosze o pewne odpowiedzi, tak zebym byl 100% ich pewnien. Kocham sport i zawsze chcialem pracowac "blisko" sportu. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: mateoo » 2009-04-17, 19:12

Zrobisz podyplomówkę i będziesz uczyć wfu, jednak pensja będzie odpowiednio niższa niż dla magistra, bo dalej będziesz mieć tytuł licencjata. A co do pływania to nie wiem, musisz się zorientować jakie są warunki rekrutacji na poszczególnych uczelniach prowadzących takie studia podyplomowe.
Sztuka jest pokarmem duszy.

Kubek188
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-17, 17:33
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Kubek188 » 2009-04-18, 09:43

Czyli, jak rozumiem bede mogl w przyszlosci awansowac na poszczegolne stopnie ale moja pensja zawsze bedzie nizsza od magistrow na tym samym stopniu tak ? Jesli tak to jak duzo strace [netto] na kazdym z poziomow ?

Kubek188
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-17, 17:33
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Kubek188 » 2009-04-18, 09:50

Aha jeszcze jedno. Jezeli skoncze magistra z pedagogiki na specialnosci graf. komp. [czyli takiej z jakiej mam teraz licencjat] a bede miec tylko podyplomowe z WF i tego przedmiotu uczyl to bede juz "traktowany" jak magister WF [pensja itp] ?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: malgala » 2009-04-18, 10:36

Kubek188 pisze:Jezeli skoncze magistra z pedagogiki na specialnosci graf. komp. [czyli takiej z jakiej mam teraz licencjat] a bede miec tylko podyplomowe z WF i tego przedmiotu uczyl to bede juz "traktowany" jak magister WF [pensja itp] ?

Do celów płacowych będziesz traktowany jak magister.

Kubek188
Posty: 4
Rejestracja: 2009-04-17, 17:33
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Kubek188 » 2009-04-18, 14:08

Dziekuje za odpowiedzi. Pozdrawiam Pawel.

Zuzaa
Posty: 21
Rejestracja: 2009-06-21, 11:21
Kto: uczeń
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Zuzaa » 2009-06-25, 00:25

Powiedzcie mi, Nauczyciele wychowania fizycznego:

1) Co spowodowało, że wybraliście wf?
2) Dlaczego zdecydowaliście się na zawód nauczyciela?
3) Na jakiej uczelni/gdzie kończyliście studia?
4) Czy nie żałujecie, że prowadzicie zajęcia wf w szkole, zamiast np. być trenerem/instruktorem jakiejś dyscypliny sport.?
5) Czy naprawdę lubicie swoją pracę?
6) Czy zdarzyło się, żeby uczeń mówił: "nie chcę", "nie będę z nimi/w to grał", "nie wykonam tego ćwiczenia, bo nie", "nie i koniec", bez podania przyczyny, która ew. przyczyniłaby się do zwolnienia go z danego ćwiczenia?
7) Wpadłam na pomysł :D bycia nauczycielką wf. Co powiedzielibyście, żeby mnie do tego przekonać, a co, żeby mnie odwieść od tego pomysłu?

:) :) :) :) :) :) :)

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Jedliński » 2009-08-07, 08:08

Niektóre studia na AWF są 4 letnie (np. kierunek nauczycielski ) ?

wiganna01
Posty: 13
Rejestracja: 2009-08-26, 16:26
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: wiganna01 » 2009-08-31, 21:45

ja zaczynałam pracę na drugim roku studiów po zaliczonej pedagogice..ale teraz juz tak nie mozna...:-D

Zuzaa
Posty: 21
Rejestracja: 2009-06-21, 11:21
Kto: uczeń
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Zuzaa » 2009-08-31, 22:47

Niestety... :(
:)

Daddy
Posty: 4
Rejestracja: 2009-10-01, 07:16
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Nauczyciel wychowania fizycznego

Postautor: Daddy » 2009-10-14, 11:50

Drodzy użytkownicy mam pytanie.
Ostatnio od paru znajomych usłyszałem takie informacje, że po licencjacie nie można jużpracować w szkole podstawowej i gimnazjum (niezbedne studia magisterskie). Możecie te plotki jakoś zweryfikować.
Ja studiuje Wychowanie Fizyczne w szkole, kierunek przygotowujący mnie typowo do pracy w szkole, będę mógł uczyć po licencjacie czy niezbędna będzie podyplomówka z WF?


Wróć do „Wychowanie fizyczne”