Tematyka prac magisterskich/licencjackich

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

nati
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-12, 13:49

licencjat

Postautor: nati » 2007-12-12, 14:03

Witam! Jestem studentka III roku wf; zastanawiam sie nad tematem pracy licencjackiej (proponowany przez promotorke nie bardzo mnie interesuje i jest dość "popularny" (tak w skrócie dotyczy otyłości)).
Chciałabym żeby to była praca badawcza, oparta na jakiejś ankiecie przeprowadzanej w gim. albo szk. podstawowej.Może macie jakiś ciekawy pomysł, albo podzielicie się ze mną czego dotyczyły Wasze prace:)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Tematyka prac magisterskich/licencjackich

Postautor: dushka » 2007-12-12, 17:03

A może uczestnictwo w zajęciach wf'u uczniów z grup integracyjnych? Jakie są różnice w ćwiczeniach, co robią zdrowe dzieciaki, a co niepełnosprawne? W jaki sposób są oceniani?

nati
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-12, 13:49

Re: Tematyka prac magisterskich/licencjackich

Postautor: nati » 2007-12-13, 12:52

Dzięki za odpowiedz, ale ten temat było by ciężko zrealizować, zwłaszcza jeśli by był oparty na badaniach ankietowych.
Wpadł mi do głowy za to nowy pomysł, może skoncentruje się tylko na określeniu zainteresowań uczniów wychowaniem fizycznym; stosunek uczniów do zajęć wf, i ankietę przeprowadzę wśród uczniów i nauczycieli. Co o tym myślicie?

motyl
Posty: 12
Rejestracja: 2007-11-28, 16:05

Re: Tematyka prac magisterskich/licencjackich

Postautor: motyl » 2007-12-13, 18:33

Temat z zainteresowaniami moze byc! Mozesz zbadac zainteresowanie samym wychowaniem fizycznym jako lekcją, podejscie do lekcji itd itp, albo też jakie uczniowie preferują dyscypliny sportowe ( chociaż tu może być gorzej bo pewnie 90% chłopców wybierze piłkę nożną :lol2: ).
Może być aktywność fizyczna poza szkołą, fajny byłby temat o wpływie na aktywność fizyczna uczniow np. srodowiska rowiesniczego, samego srodowiska jako miejsca zamieszkania( warunki, obecnosc obiektow sportowych, sekcji, lasow, plywalni) czy wplyw na aktywnosc rodzicow a nawet nauczycieli itd. Ja pisałem o środowiskowych uwarunkowaniach sprawności fizycznej, na przykladzie uczniów szkoły podstawowej i w sumie nie wyszlo zle, choc roznie mozna temat interpretowac. :wink:

nati
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-12, 13:49

Re: Tematyka prac magisterskich/licencjackich

Postautor: nati » 2007-12-14, 12:15

Dobre, dobre..:)Wszystko o czym piszesz jest ze sobą powiązane, a żeby praca była ciekawsza wiec wybiorę jakieś 2,3 główne aspekty np. zainteresowanie samą lekcją wf; zainteresowania i może pozalekcyjne formy aktywności fizycznej.
Dzięki. Burza mózgów czasem się przydaje;)

Dunio21
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-14, 15:10

Re: Tematyka prac magisterskich/licencjackich

Postautor: Dunio21 » 2007-12-14, 15:15

Witam, również jestem studentem 3 roku wf, i zastanawiam się nad swoim tematem. Myślałem wcześniej o Dopingu, ale musze zrezygnować bo musiałbym jeździć po klubach i ciężko z materiałami. Chciałbym jakiś temat z któym nie będzzie problemów z materiałami i będzie się łatwo pisać. Proszę o jakieś pomysły. POZDRAWIAM :)

motyl
Posty: 12
Rejestracja: 2007-11-28, 16:05

Re: Tematyka prac magisterskich/licencjackich

Postautor: motyl » 2007-12-14, 17:07

Dunio21 jezeli chodzi o jakiś temat z łatwościa dostępu do materiału badawczego to musi być coś związanego np. ze szkoła albo jakimś klubem. Gdzie liczebność osób( badanych) jest znaczna i spotykana często w jakiś stały ustalony sposób żeby badania były dla Ciebie łatwiejsze do zrealizowania. Klub jak mówisz raczej odpada. A więc najlepiej zrobić badania w szkole.
A zająć się możesz np: sprawnością motoryczną (porównać jakieś dwie grupy)- najłatwiejszy najbanalniejszy temat jaki może być , ocenianiem( tu aspekt bardziej pedagogiczny), zachowaniami zdrowotnymi uczniów jakiejś szkoły( ankieta- a w niej o jedzeniu, uprawianiu sportu nałogach itd), fajny temat o wadach postawy byłby czymś ciekawym, wyższa jazda to badanie cech charakteru u sportowców czy uczniów (temparament itp), polecam też coś z antropomotoryki czyli pomiary antropometryczne jakiejś grupy( porównać z normami lub inną grupą, zaprognozować w czym kto może byc dobry ze względu na tak ą a nie inną budowe ciała).
Jeżeli chcesz to porównaj sprawność motoryczną dzieci szkół podstawowych w wieku np. 10-12 lat na tle miejsca zamieszkania ( w wolnym tłumaczeniou dzieci ze wsi do dzieci z miasta) fajny łatwy temat, badań niedużo, polecam MTSF, róznice w poziomie poszczególnych zdolności motorycznych napewno będą( poprzesz to teorią ksiązkową ), opiszesz jakie są i dlaczego i praca jak marzenie. :D

Dunio21
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-14, 15:10

Re: Tematyka prac magisterskich/licencjackich

Postautor: Dunio21 » 2007-12-14, 22:30

No też myślałem o takich badaniach, tylko że mam promotora(dr hab. prof.) bardzo wymagającego, który chciałby jakiś nowy problem badawczy/temat. Myślałem też o Korupcji np. w piłce nożnej, ale ten temat już był:/

motyl
Posty: 12
Rejestracja: 2007-11-28, 16:05

Re: Tematyka prac magisterskich/licencjackich

Postautor: motyl » 2007-12-15, 12:37

Jezeli Twój promotor jest wymagający to lepiej dla Ciebie, zadba o to bys zrobił co masz zrobić i w pogoni jak trzeba bedzie. :D
Co do tematu to najlepiej porozmawiaj z nim na spokojnie że masz problem z wyborem , przemyśl w domu kilka tematów zapisz na kartce( tylko tak na serio przemysl zebys z pustymi rekoma nie poszedl bo bedzie lipa), przedstaw mu z 3-5 o roznej tematyce a on już Cie nakieruje na jakis konkretny, razem moze cos wymyslicie nowego albo ostatecznie wybierze za ciebie i bedziesz mogl zaczac wkoncu pisac.
Pamietaj profesor tez człowiek i pomoze napewno!! :wink:
Korupcja w pilce to wydaje mi sie temat raczej na magisterke ale to tez oczywiscie zalezy jak zrealizuje sie temat.
Jakby co to pytaj, bo kto pyta......napewno licencjat zrobi. :jupi:

Dunio21
Posty: 3
Rejestracja: 2007-12-14, 15:10

Re: Tematyka prac magisterskich/licencjackich

Postautor: Dunio21 » 2007-12-15, 15:30

Jeszcze jedno pytanie, NA pon. musze napisać recenzje dowolnej książki naukowej ( ja wybrałem mini rugby M. Niedźwieckiego) Problem w tym że nigdy nie pisałem recenzji może w podstawówce ostatnio i nie wiem za bardzo jak to ma wyglądać, jak zacząć itd

motyl
Posty: 12
Rejestracja: 2007-11-28, 16:05

Re: Tematyka prac magisterskich/licencjackich

Postautor: motyl » 2007-12-15, 16:42

To raczej pytanie do polonisty!! :lol2:
Powiem Ci ze nie mam pojecia jak ją zrecenzować bo nigdy tego nie robiłem! Poszukaj definicji recenzji, jak ma wygladac co zawierac i tyle. Na chłopski rozum to chyba nic trudnego, wydaje mi sie ze narmolmajniej musisz opisac i ocenic ksiazke pod wzgledem jej tresci, przydatnosci, do kogo jest skierowana itd na 2-3 stronach podaniowca i tyle bo to pewnie na jakies zaliczenie bedzies zmial z przedmiotu i po to ta cala praca. Pmietaj ze masz oceniac tresc nie forme dlatego musisz niestety ja choc troszke poczytac :jupi:

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Tematyka prac magisterskich/licencjackich

Postautor: Basiek70 » 2007-12-16, 12:11

Pisałam licencjat z metodyki wychowania fizycznego: O metodzie Rudolfa Labana> Praca wyszła świetnie, bo nyla projektem - nie robiłam badań, a pisałam scenariusze lekcji. Fantastycznie się pisało, a w dodatku jest teraz z czego korzystać :) Zachęcam do form kreatywnych, te badania są delikatnie mówiąc bez sensu, zbyt małe grupy badawcze, zeby można było na poważnie je traktować, natomiast projekt pozwala rozwinąć skrzydła i zrobić coś, co będzie pożyteczne. Poza tym jest szansa na magisterkę polegającą na badaniach realizacji projektu.
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

premionek
Posty: 1
Rejestracja: 2008-01-08, 19:06

Nauczyciel wychowania fizycznego w oczach uczniow

Postautor: premionek » 2008-01-08, 19:09

Temat: Nauczyciel wcyhowania fizycznego w oczych uczniow.

Musze napisac prace licencjacka. Prosilbym chociaz o minimalna pomoc.

Z gory dziekuje :mrgreen:

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Tematyka prac magisterskich/licencjackich

Postautor: dushka » 2008-01-08, 19:45

A to chyba do uczniów z tym tematem?

relicher
Posty: 744
Rejestracja: 2007-12-10, 17:37

Re: Tematyka prac magisterskich/licencjackich

Postautor: relicher » 2008-01-08, 20:06

Ojojoj. Hmm... To raczej zależy od charakteru. My mamy `lekko` mówiąc nienajlepiej. Lecz przez taki charakter naszego WFisty nikt go nie lubi ( chyba tylko jego żona). A w podstawówce uczy pan G, i każdy go lubi, dosłownie. To także zależy od rodzaju ćwiczeń, bo wiadomo, każdy ma znienawidzone choć jedno ćwiczenie (ja wieloskoki i kaczuchy) takie jak np. skeep, skeep 2, wieloskoki (pop. skeep3), kaczuchy (pop. skeep 4), itd. itp.
Lecz ogólnie ( w innych szkołach) uczniowie bardzo lubią sport toteż bardziej uwielbiają WFistę.
PS: Piszę `kaczuchy` bo nie znam profesionalmej nazwy, więc tak napisałem, by można zrozumieć.
Bo taki jest człowiek, jakie myśli w jego sercu.


Wróć do „Wychowanie fizyczne”