mianowanie z w-fu

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

gigi1981
Posty: 18
Rejestracja: 2009-01-27, 16:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podlaskie

Re: mianowanie z w-fu

Postautor: gigi1981 » 2009-07-10, 08:36

Dziękuje za Wasze sugestie i opinie. Niektóre szczególnie są naprawdę konstruktywne, a niektóre poprostu mają charakter czepialstwa.
Co do metod i form nauczania "Malaga" to uwież mi na słowo (jak nie wieżysz to sięgnij po fachową literaturę z w-fu ) inne są metody wykorzysttwane w lekcji wf a inne w lekcji matematyki.
A co do cyrkla na lekcji to trzeba wyrabiać dyscypline na lekcji, a nie przepisy bhp.
Nadal widzę że nie zrozumiałyście sensu tego tematu na forum.
Edzia dziękuje za pytanko, o to właśnie mi chodzi- może uda się skonstruować liste pytań dla nauczyciela wfu. Bo nikt mnie nie przekona że nauczyciel matematyki czy tam ekonomii, ma takie same pytania, zagadnienia, kryteria ( przepisy MSiT dot wycieczek sportowych, rgaznizacji imprez sportowych - to mam na myśli) jak nauczyciel wf-u czy trener!
Bo sorki ale ytanie z jak dlugo trwa rok szkolny, jest śmieszne. I tak szczerze która z was miała takie pytanie lub na tym poziomie ptania.

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: mianowanie z w-fu

Postautor: edzia » 2009-07-10, 10:20

gigi1981 pisze:Co do metod i form nauczania "Malgala" to uwierz mi na słowo (jak nie wierzysz to sięgnij po fachową literaturę z w-fu ) inne są metody wykorzysttwane w lekcji wf a inne w lekcji matematyki.
Są inne, ale pytanie o metody i formy nauczania może brzmieć tak samo, prawda? ;) Tylko inaczej na nie odpowie nauczyciel fizyki, a inaczej wuefu. :)

gigi1981 pisze:Bo nikt mnie nie przekona że nauczyciel matematyki czy tam ekonomii, ma takie same pytania, zagadnienia, kryteria ( przepisy MSiT dot wycieczek sportowych, rgaznizacji imprez sportowych - to mam na myśli) jak nauczyciel wf-u czy trener!
Ależ my Cie naprawdę nie chcemy przekonywać! Ja osobiście chciałam Ci tylko wytłumaczyć, że podczas egzaminu awansowego można zadawać nauczycielowi pytania nie tylko dotyczące bezpośrednio przedmiotu, którego uczy.
gigi1981 pisze:Pytanie z jak dlugo trwa rok szkolny, jest śmieszne. I tak szczerze która z was miała takie pytanie lub na tym poziomie ptania.
A tak szczerze - znałabyś odpowiedź, gdyby nie było jej przy pytaniu? Wiesz, z czego to wynika, gdzie jest odpowiedni przepis prawny? Moim zdaniem 90 % nauczycieli myli okres roku szkolnego z okresem zajęć dydaktycznych. Sama myliłam. ;) Pytanie zatem sensowne, moim zdaniem. :)



Spróbuję jeszcze wymyślić kilka pytań "z wuefu":
- Jaka jest specyfika oceniania na lekcjach wuefu?
- Jakie formalności należy wykonać przed wyjazdem z grupką uczniów na zawody sportowe?
- Jak postępować w razie wypadku na wuefie?
- Jakie są Pani wymagania na ocenę celującą w klasie ...
- Jak motywuje Pani uczniów do ćwiczeń?
- Jakie ćwiczenia i gry na lekcjach wuefu są najbardziej atrakcyjne dla uczniów i dlaczego?
- Jak odkrywa Pani i rozwija talenty sportowe uczniów?

Dalej uważasz, że nauczyciel ekonomii może nie znać specyfiki pracy na wuefie? Zaznaczam, że nie mam zamiaru się wymądrzać, bo merytorycznie poległabym pewnie na pierwszym lepszym pytaniu. Myślę jednak, że dla potrzeb awansu nie muszę być wuefistą, aby doradzać wuefiście. :)

gigi1981
Posty: 18
Rejestracja: 2009-01-27, 16:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podlaskie

Re: mianowanie z w-fu

Postautor: gigi1981 » 2009-07-10, 12:08

Zamknijmy tematy ogólne.
Proszę o wypowiadanie się na wątek tego forum. Pytania na egzaminie z wf-u, ale usłyszane - otrzymane na egzaminie od NAUCZYCIELI WF-U. Nie jakieś tam pytania z sieci sprzed kilku lat.
A tak już na koniec to są wakacje i niech Panie sie wyluzują nie jesteście już w szkole.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: mianowanie z w-fu

Postautor: malgala » 2009-07-10, 19:48

gigi1981 pisze:Zamknijmy tematy ogólne.
Proszę o wypowiadanie się na wątek tego forum. Pytania na egzaminie z wf-u, ale usłyszane - otrzymane na egzaminie od NAUCZYCIELI WF-U.

To może zadaj takie pytanie na jakimś forum tylko dla nauczycieli wf przeznaczonym, zamkniętym dla innych użytkowników.
Tylko może tak trochę staranniej po polsku, bo zacytowany fragment to raczej "po polskiemu" jest.
gigi1981 pisze:A tak już na koniec to są wakacje i niech Panie sie wyluzują nie jesteście już w szkole.

I nie próbowałyśmy traktować cię jak ucznia, ale jak widać poważnie też się nie da.

gigi1981
Posty: 18
Rejestracja: 2009-01-27, 16:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podlaskie

Re: mianowanie z w-fu

Postautor: gigi1981 » 2009-07-11, 13:44

malaga:
Jesteś nie dość że nie uprzejma to jeszcze bez poczucia humoru- :(
Sama sobie załuż wątek na tym forum jak chcesz o dyskutować o ....
Ja rozpocząłem dyskusję na temat mianowania dla wuefistów i proszę o wypowiadanie się wuefistów. Widać że Ci brakuje szkoły, nie masz na kogo "nadawać". Jak z Tobą mąż wytrzymuje :P
Nie dość że matematyczka, to jeszcze polskiego chyba uczysz nie mówiąc o wuefie, którego uczyłaś - kobieta renesansu. A mówią że nauczyciel nie może łączyć etatów... a młodzi nie mają gdzie pracować.
Słonecznych wakacji życzę i odpocznij od szkoły. Bardzo dobrze Ci to zrobi.
P.S.
Polskiego mnie nie musisz uczyć ;D

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: mianowanie z w-fu

Postautor: malgala » 2009-07-11, 13:57

Widzę, że ani uprzejmości, ani ortografii jeszcze się nie nauczyłeś. Szkoda, bo nauczyciel wf też powinien mieć to opanowane.
Twoje ostatnie stwierdzenia pozostawię bez komentarza, jako że mnie nie obrażają, a ciebie ośmieszają. Zaznaczam jednak, że kolejne osobiste wycieczki pod adresem innych użytkowników tego forum skutkować będą udzieleniem ostrzeżenia.

gigi1981
Posty: 18
Rejestracja: 2009-01-27, 16:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podlaskie

Re: mianowanie z w-fu

Postautor: gigi1981 » 2009-07-11, 14:17

Malaga:
Jeżeli chodzi o ortografię to jakoś sobie radzę. Każdemu może się zadażyć literówka lub poprostu pomyłka. Ale widzę że Ty jesteś nie omylna. 100% belfer.
Nie wiedziałem że też jesteś administratorem tego forum. Jesteś naprawdę rozdrażniona skoro uważasz że Ciebie obrażam, ja to samo mogę powiedzieć o Tobie. Największa wada u nauczycieli "twardych przedmiotów" to właśnie brak poczucia humoru. Ty uważasz że się ośmieszam, a ja uważam że jesteś strasznie sztywna. Ale to pewnie różnica pokoleń.

Awatar użytkownika
ann
Posty: 933
Rejestracja: 2008-01-21, 21:18
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Geografia, Informatyka, ...
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: mianowanie z w-fu

Postautor: ann » 2009-07-25, 13:51

gigi1981, koleżanka ma nick malgala, a nie Malaga
Prywatnie żyję tak, jak każdy:
Jem, piję, sypiam, patrzę w gwiazdy

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: mianowanie z w-fu

Postautor: malgala » 2009-07-25, 14:46

ann pisze:koleżanka ma nick malgala, a nie Malaga

Widocznie kolega wuefista w winach się lubuje, zwłaszcza hiszpańska malaga mu smakuje, bo jak to mówią "głodnemu chleb na myśli".
Chociaż lampkę malagi chętnie bym wysączyła :mrgreen:

lilavati
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-27, 14:36
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubuskie

Re: mianowanie z w-fu

Postautor: lilavati » 2009-07-27, 14:57

witam:)
szkoda ze tak pozno znalazlam to forum:(
za tydzien mam egzamin na mianowanie, przygotowany plan prezentacji, ale tez coraz wiecej watpliwosci czy to co zaplanowalam bedzie odpowiednie. jesli ktos ma jakies rady i wsakzowki bede bardzo wdzieczna, chcialabym rowniez zobaczyc wasze prezentacje...
pozdrawiam wszystkich...

Kasia_29
Posty: 15
Rejestracja: 2009-04-30, 22:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: lubelskie

Re: mianowanie z w-fu

Postautor: Kasia_29 » 2009-08-06, 15:43

Witam serdecznie!
Bardzo proszę osoby które posiadają prezentację przygotowaną na egzamin na nauczyciela mianowanego.
Przede mną jeszcze rok stażu, trochę boję się tego egzaminu, wolałabym wcześniej zobaczyć jak to wygląda, nie mam zielonego pojęcia jak to przygotować.
Zbieram dyplomy, zdjęcia ale nie robię żadnych potwierdzeń (gazetki, dyskoteki, zawody towarzyskie itp.) bo słyszałam ze nie trzeba ale to chyba błąd. Rozumiem że ,,nie zaśmieca" się już teczki ale jak to później udowodnić?
pozdrawiam

gigi1981
Posty: 18
Rejestracja: 2009-01-27, 16:02
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podlaskie

Re: mianowanie z w-fu

Postautor: gigi1981 » 2010-01-15, 20:34

Witam.
Ja swój egzamin miałem na początku lipca. Nie miałem żadnej prezentacji jako takiej. Poprostu opowiadałem o swoich sukcesach, osiągnięciach, kursach itp, do momentu jak mi nie przerwali. a potem pytania od komisji. U mnie był dyrektor mojej szkoły, 2 ekspertów z listy ekspertów, pani z kuratorium i pani z urzędu miasta. Egzamin trwał razem z moja "prezentcją" 15 minut. Bardzoprzyjemnie było.
moim zdaniem najważniejsze to dobrze napisać sprawozdanie ze stażu, a przed komisją przedstawić strzeszczenie.
Teraz nie trzeba do teczki zbierać żadnych zaświadczeń, bo teczka nie idzie do komisji, tylko u dyrektora zostaje. Sprawozdanie zatwierdza dyrektor i on może sobie zażyczyć potwierdzeń twoich dokonań.
Jak coś to proszę o pytania, chetnie odpowiem z mojego doświadczenia.


Wróć do „Wychowanie fizyczne”