Pingpongista w szkole niepublicznej

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Pingpongista w szkole niepublicznej

Postautor: Jedliński » 2009-08-20, 00:34

Czy szkoła niepubliczna (w której jak wiadomo nie obowiązuje KN) może zatrudnić pingpongistę na pełny etat.Chodzi o to,że pingpongista nie ma mgr ,przygotowania pedagogicznego -tylko po prostu dobrze gra w pingponga .

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Pingpongista w szkole niepublicznej

Postautor: Paweł Ł. » 2009-08-20, 23:11

Jedliński pisze:Czy szkoła niepubliczna (w której jak wiadomo nie obowiązuje KN) może zatrudnić pingpongistę na pełny etat.Chodzi o to,że pingpongista nie ma mgr ,przygotowania pedagogicznego -tylko po prostu dobrze gra w pingponga .

Jest to szkoła podstawowa, gimnazjum, czy co?
Gość musi mieć jakieś kwalifikacje... w innym wypadku, jeżeli szkoła zrobi taki manewr, może liczyć się z cofnięciem uprawnień, co jest jednoznaczne z jej likwidacją...

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Pingpongista w szkole niepublicznej

Postautor: Jedliński » 2009-08-21, 08:43

a) Czy jak koleś ma jakieś sukcesy na swoim koncie na arenie krajowej i powiedzmy wojewódzkiej to nie można tego uznać za jakiś rodzaj kwalifikacji (uznając specyfikę sportu) ?

b)A tak w ogóle czy jakby ten pingpongista miał kurs instruktora pingponga (część ogólna i część specjalistyczna) to takie kwalifikacje pozwalają mu na pracę z dziećmi ?

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: Pingpongista w szkole niepublicznej

Postautor: Paweł Ł. » 2009-08-21, 10:30

Jedliński pisze:a) Czy jak koleś ma jakieś sukcesy na swoim koncie na arenie krajowej i powiedzmy wojewódzkiej to nie można tego uznać za jakiś rodzaj kwalifikacji (uznając specyfikę sportu) ?

b)A tak w ogóle czy jakby ten pingpongista miał kurs instruktora pingponga (część ogólna i część specjalistyczna) to takie kwalifikacje pozwalają mu na pracę z dziećmi ?

a) Musi mieć jakiś papier. Mój znajomy jest mistrzem świata w lekkoatletyce ( nie chwalę się, tylko przykład podaję:)), żeby pracować z młodzieżą musiał zrobić uprawnienia instruktorskie
b:) tak

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Pingpongista w szkole niepublicznej

Postautor: Jedliński » 2009-08-23, 08:01

Paweł Ł. pisze:
a) Musi mieć jakiś papier. Mój znajomy jest mistrzem świata w lekkoatletyce ( nie chwalę się, tylko przykład podaję:)), żeby pracować z młodzieżą musiał zrobić uprawnienia instruktorskie
b:) tak


W sumie to byłoby logiczne.Instruktor to już nie człowiek z ulicy,a często w kursie (część ogólna Lub specjalistyczna) jest wiele pedagogiki.
Specjalnie mi nie zależy,ale jak masz linka do przepisów regulujących to (min. że instruktor może pracować w szkole) to mi go podaj ?


Wróć do „Wychowanie fizyczne”