zabawa koordynacyjna- bardzo proszę o pomoc

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

natienka
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-15, 21:20
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

zabawa koordynacyjna- bardzo proszę o pomoc

Postautor: natienka » 2010-01-15, 21:32

Jestem studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Na zajęcia mam przygotować jakąś fajną zabawę koordynacyjną dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nie miałam jeszcze metodyki wych. fizycznego więc nie wiem o jakie zabawy może chodzić Przeszukam internet i niestety nic nie znalazłam. Dziś spędziłam 3 godziny w bibliotece na szukaniu jakiejś zabawy też nic. :cry: Przeglądnęłam chyba z 25 książek.
Może te zabawy koordynacyjne mają jakąś inną nazwę jeszcze i nie mogę znaleźć. Już sama nie wiem
Może ktoś zna jakąś fajną zabawę koordynacyjną dla młodszych dzieci i mógłby mi pomóc będę bardzo wdzięczna. Jest to bardzo pilne
Z góry dziękuje za pomoc

natienka
Posty: 2
Rejestracja: 2010-01-15, 21:20
Kto: student
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: zabawa koordynacyjna- bardzo proszę o pomoc

Postautor: natienka » 2010-01-16, 14:05

Może być też zabawa ruchowa koordynacyjna dla klas 1-3 szkoły podstawowej
Proszę o pomoc

Paweł Ł.
Posty: 264
Rejestracja: 2007-11-11, 15:33

Re: zabawa koordynacyjna- bardzo proszę o pomoc

Postautor: Paweł Ł. » 2010-01-17, 14:57

natienka pisze:Jestem studentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Na zajęcia mam przygotować jakąś fajną zabawę koordynacyjną dla dzieci w wieku przedszkolnym. Nie miałam jeszcze metodyki wych. fizycznego więc nie wiem o jakie zabawy może chodzić Przeszukam internet i niestety nic nie znalazłam. Dziś spędziłam 3 godziny w bibliotece na szukaniu jakiejś zabawy też nic. :cry: Przeglądnęłam chyba z 25 książek.
Może te zabawy koordynacyjne mają jakąś inną nazwę jeszcze i nie mogę znaleźć. Już sama nie wiem
Może ktoś zna jakąś fajną zabawę koordynacyjną dla młodszych dzieci i mógłby mi pomóc będę bardzo wdzięczna. Jest to bardzo pilne
Z góry dziękuje za pomoc



koordynacja ruchowa:

Jest to zdolność do wykonywania złożonych aktów ruchowych, przestawiania się
z wykonywania jednych ruchów na drugie, oraz szybkiego wykonywania nowych
nieoczekiwanych ruchów.


"Stonoga — uczestnicy zabawy ustawiają się w rzędach liczących po 6-8 osób, trzymając się za biodra. Dzieci rozpoczynają marsz stawiając prawą, potem lewa nogę i równocześnie powtarzają tekst:„Idzie stonoga, stonoga, stonoga, aż się trzęsie podłoga, bęc!”. Na słowo„bęc” wykonują naskok na dwie nogi, odrywając ręce od partnerów. Następnie robią podskokiem w tył zwrot i zabawa zaczyna się od początku."


odmiana:

wszyscy stają z szeroko rozstawionymi nogami, a ostatnia osoba przechodzi pod nimi (lub się przeczołguje.
I rozpoczynamy zabawę od początku.

Myla88
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-07, 22:01
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: zabawa koordynacyjna- bardzo proszę o pomoc

Postautor: Myla88 » 2010-02-07, 22:38

jak będziesz miała problemy ze znalezieniem gry lub zabawy to polecam książkę Wielka księga zabaw i gier ruchowych naprodukowali jej 2 części więc jest z czego wybierać

przyszła mi teraz fajna gra

podziel dzieci na zespoły, dzieci będą wykonywać rzuty za siebie stopami woreczka, zaznacz pole upadku woreczka i przydziel im punkty, ogranicz pole tak żeby za przerzucenie go nie dostawało się żadnych punktów, wtedy dzieciaki będą bardziej skupiać się na wykonaniu zadania, a że pewnie nie rzucały za siebie nigdy stopami woreczków to ich koordynacja powinna się poprawić, drużyna która nie rzuca sędziuje i liczy punkty
Ćwiczyć potrafi każdy... trenować tylko wybrani!


Wróć do „Wychowanie fizyczne”

cron