Prowadzenie zajęc zwiazanymi ze sportami walki

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

muaythai
Posty: 1
Rejestracja: 2010-11-15, 16:07
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: łódzkie

Prowadzenie zajęc zwiazanymi ze sportami walki

Postautor: muaythai » 2010-11-15, 16:16

Witam!
Prosze o podpowiedz czy legalne jest prowadzenie w gimnazjum zajec ogólnorozwojowych z elementami niektórych sztuk walki bez uprawnen instruktorskich ale z papierami nauczyciela wfu. Nieodplatnie-jedyne za składke za ktora zakupimy przybory potrzebne do treningow ktore zostana w szkole. Dyrektor sie zgodził.
Chodzi o to ze posiadam juz odpowiednia wiedze i umiejetnosci aby zorganizowac dla dzieciakow takie zajecia ale nie wiem czy mogę..?
Na studiach mialem przedmot o nazwie Teoria i metodyka sportow walki.
Chodzi mi o organizacje zajec na ktorych dzieciaki beda mialy okazje poznac zarys najprostrzych ruchów z roznych dyscyplin ktore znam. Nie chodzi mi o na uke konkretnego stylu.
z gory dzieki!!

Awatar użytkownika
inhetos
Posty: 16
Rejestracja: 2011-01-01, 18:27
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Prowadzenie zajęc zwiazanymi ze sportami walki

Postautor: inhetos » 2011-01-01, 18:45

W żadny wypadku dyplom nauczyciela WF nie uprawnia do prowadzenia zajęć z Muaythai . Do prowadzenia zajęć Muaythai uprawnia posiadanie tytułu Instruktora Sportu Muaythai bądź Instruktora Rekreacji Ruchowej specjalność Samoobrona . Kursy organizują AWF oraz uczelnie wyższe na których jest prowadzony kierunek WF bądź kierunek Sport .

marko304
Posty: 1
Rejestracja: 2011-04-14, 12:59
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Prowadzenie zajęc zwiazanymi ze sportami walki

Postautor: marko304 » 2011-04-14, 13:26

Jeśli ukończyłeś studia na kierunku wychowanie fizyczne i masz mgra to możesz prowadzić tego typu zajęcia ale tylko wtedy, gdy w ramach programu studiów miałeś jakąś dyscyplinę ze sportów walki. Jeśli miałyby to być zajęcia pozalekcyjne, to w takim przypadku musisz posiadać instruktora. Nie wiem jakie chcesz wprowadzać elementy ale pamiętaj, że na takich zajęciach nie możesz nauczać form ataku, dopuszczalne są jedynie formy obrony.

Awatar użytkownika
tomasz37
Posty: 28
Rejestracja: 2011-03-20, 14:55
Kto: rodzic
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Prowadzenie zajęc zwiazanymi ze sportami walki

Postautor: tomasz37 » 2011-04-14, 23:22

Pomysł jak najbardziej ciekawy, jednak z perspektywy prawnej trudny w realizacji. Zasadniczo jednak prowadzenie zajęć ogólnorozwojowych z elementami samoobrony nie powinno spotkać się z negatywnymi konsekwencjami wobec prowadzącego - idąc ta drogą to w zasadzie do prowadzenia zajęć z piłki nożnej też trzeba mieć instruktora. :D Polecam zorientować się może w kuratorium jakby na to się zapatrywali?

Awatar użytkownika
inhetos
Posty: 16
Rejestracja: 2011-01-01, 18:27
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Prowadzenie zajęc zwiazanymi ze sportami walki

Postautor: inhetos » 2011-04-15, 22:17

marko304 pisze:Jeśli ukończyłeś studia na kierunku wychowanie fizyczne i masz mgra to możesz prowadzić tego typu zajęcia ale tylko wtedy, gdy w ramach programu studiów miałeś jakąś dyscyplinę ze sportów walki. Jeśli miałyby to być zajęcia pozalekcyjne, to w takim przypadku musisz posiadać instruktora. Nie wiem jakie chcesz wprowadzać elementy ale pamiętaj, że na takich zajęciach nie możesz nauczać form ataku, dopuszczalne są jedynie formy obrony.
przedewszystkim musisz się dobrze znać nad tym co chcesz nauczać w innym wypadku będzie to kaszana :) raczej mało profesjonalnie wygląda to jak hobbysta naucza elementów sportów walki . Elementy ataku można też nauczać ....są one w metodyce dla grup młodzików np . Boksu wykrok w przód z przednim prostym ....czy. np w Judo wejście w przód biodro do biodra i rzut o-goshi .

Bernadeta_eu
Posty: 59
Rejestracja: 2011-03-23, 13:35
Lokalizacja: śląskie

Re: Prowadzenie zajęc zwiazanymi ze sportami walki

Postautor: Bernadeta_eu » 2011-06-03, 16:02

Zgadzam się z powyższą opinią. Hobby i pasja to nie to samo co zawodowe nauczanie ,a pamiętaj ze podczas zajęć ze sztuk walki łatwo jest o kontuzję. Także z tym trzeba uważać,ale możesz postarać się sprowadzić profesjonalnego nauczyciela z zakresu sztuk walki o ile bedą chętni na coś takiego.


Wróć do „Wychowanie fizyczne”