Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: Jedliński » 2011-02-19, 22:16

Jakie trzeba mieć kwalifikacje, aby uczyć w-fu w klasach I-III? Czy nauczyciele po np. pedagogice opiekuńczo-wychowawczej mogą uczyć w-fu?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: malgala » 2011-02-19, 22:20

Jedliński pisze:Jakie trzeba mieć kwalifikacje, aby uczyć w-fu w klasach I-III?

Wystarczające są dokładnie te same, co do nauczania w klasach I-III.

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: Jedliński » 2011-02-19, 22:27

Dz za odpowiedź.
Właśnie się dziwię, bo w-f to wbrew pozorom nie są żarty (np. łatwo o wypadek).....

Awatar użytkownika
inhetos
Posty: 16
Rejestracja: 2011-01-01, 18:27
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: inhetos » 2011-02-20, 21:44

Wszyscy nauczyciele któży są po Pedagogice wczesnoszkolnej a któży mają nauczać WF w klasach I - III będą musieli odbyć dwu semestralne podyplomowe studia WF .....tak słyszałem od jednego dyrektora szkoły w drugim przypadku osoby które skończyły kierunek WF będą musiały zrobić podyplomówkę 3 semestralną z pedagogiki wczesnoszkolnej

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: partita400 » 2011-02-21, 01:24

Nauczyciele po edukacji wczesnoszkolnej mają zaliczoną metodykę nauczania wszystkich nauczanych przedmiotów, a właściwie zajęć edukacyjnych.Swoją drogą jak widzę te panie w spódnicach i góralskich kapciach na zajęciach z WF , to ogarnia mnie lekki... :)
I już je widzę idące na studia podyplomowe z WF :wink:

Awatar użytkownika
inhetos
Posty: 16
Rejestracja: 2011-01-01, 18:27
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: inhetos » 2011-02-21, 16:05

partita400 pisze:Nauczyciele po edukacji wczesnoszkolnej mają zaliczoną metodykę nauczania wszystkich nauczanych przedmiotów, a właściwie zajęć edukacyjnych.Swoją drogą jak widzę te panie w spódnicach i góralskich kapciach na zajęciach z WF , to ogarnia mnie lekki... :)
I już je widzę idące na studia podyplomowe z WF :wink:
chyba nie masz wątpliwości że poziom nauczania WF w klasach I-III to będzie kiepski :wink: szkoda na to pieniędzy podatnika....

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: haLayla » 2011-02-21, 17:38

Poziom nauczania WF? A jakie to wartości i wiedzę ma przekazywać uczniom lekcja wychowania fizycznego?
<3

partita400
Posty: 346
Rejestracja: 2007-09-13, 17:26

Re: Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: partita400 » 2011-02-21, 19:38

haLayla pisze:Poziom nauczania WF? A jakie to wartości i wiedzę ma przekazywać uczniom lekcja wychowania fizycznego?

Jakie? Zamiłowanie do sportu i rekreacji.Obudzenie pasji w młodym człowieku.Kształtowanie charakteru i obowiązkowości.
To bardzo podobne wartości jak w nauczaniu muzyki :roll: I to może tylko osoba, która żyje tym na codzień ,a nie "od święta"

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: haLayla » 2011-02-21, 20:05

Ja uważam, że jak ktoś chce uprawiać jakiś sport i tak będzie to robił. Wychowanie fizyczne jest dla tych, którzy nie chcą :wink:
Swoją drogą, biorąc pod uwagę moje doświadczenia z tym przedmiotem, to jego formuła ograniczała się do rzucenia piłki do siatkówki lub do piłki nożnej. W szkole podstawowej jeszcze bawiły mnie próby musztrowania.
<3

Awatar użytkownika
inhetos
Posty: 16
Rejestracja: 2011-01-01, 18:27
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: inhetos » 2011-02-21, 22:19

haLayla pisze:Poziom nauczania WF? A jakie to wartości i wiedzę ma przekazywać uczniom lekcja wychowania fizycznego?
ja nie mam wątpliwości że system edukacji ma produkować ludzi sprawnych i mądrych :wink: Wychowanie Fizyczne w szkołach jest międzyjnymi poto żeby nie wypuszczać młodych mopsów z chroniczną nadwagą ..... :wink: potęcjalnych młodych rencistów za których leczenie przyjdzie zapłacić podatnikowi.....nowoczesna medycyna też kładzie nacisk na prozdowotne zachowania są nawet ulgi podatkowe np. w Kanadzie ....no ale Ty studiujesz w Polsce medycyne .....stary :) żyjesz w innym świecie niż np. kanadyjski....poziom szkolnictwa w Polsce jest ogólnie nienajwyższy.....3 kraj w rankingu najuboższych w Unii Europejskiej....Uniwersytet Columbia w Nowym Yorku wykładowcy 6 noblistów.... :)

Awatar użytkownika
inhetos
Posty: 16
Rejestracja: 2011-01-01, 18:27
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: inhetos » 2011-02-21, 22:26

partita400 pisze:
haLayla pisze:Poziom nauczania WF? A jakie to wartości i wiedzę ma przekazywać uczniom lekcja wychowania fizycznego?

Jakie? Zamiłowanie do sportu i rekreacji.Obudzenie pasji w młodym człowieku.Kształtowanie charakteru i obowiązkowości.
To bardzo podobne wartości jak w nauczaniu muzyki :roll: I to może tylko osoba, która żyje tym na codzień ,a nie "od święta"
w szkołach w Szwajcarii jest przedmiot Pływanie niezależny od przedmiotu Wychowanie Fizyczne . Średnia liczba utonięć w Szwajcarii nie przekracza 10 w skali roku.....te które mają miejsce to utonięcia głównie w rwących rzekach mają je na koncie amatorzy extremalnych rozrywek a w Polsce ...wiesz jak to wygląda z utonięciami....

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: haLayla » 2011-02-21, 22:36

inhetos pisze:
haLayla pisze:Poziom nauczania WF? A jakie to wartości i wiedzę ma przekazywać uczniom lekcja wychowania fizycznego?
ja nie mam wątpliwości że system edukacji ma produkować ludzi sprawnych i mądrych :wink: Wychowanie Fizyczne w szkołach jest międzyjnymi poto żeby nie wypuszczać młodych mopsów z chroniczną nadwagą ..... :wink: potęcjalnych młodych rencistów za których leczenie przyjdzie zapłacić podatnikowi.....nowoczesna medycyna też kładzie nacisk na prozdowotne zachowania są nawet ulgi podatkowe np. w Kanadzie ....no ale Ty studiujesz w Polsce medycyne .....stary :) żyjesz w innym świecie niż np. kanadyjski....poziom szkolnictwa w Polsce jest ogólnie nienajwyższy.....3 kraj w rankingu najuboższych w Unii Europejskiej....Uniwersytet Columbia w Nowym Yorku wykładowcy 6 noblistów.... :)


Ograniczę się do kilku lapidarnych punktów:

1. Cierpisz na zaawansowaną okcydentolatrię. Proponuję w ramach terapii wycieczkę na zachód.
2. Wiem, jaki jest cel wychowania fizycznego. Ale nie oznacza to bym uważał, iż osoba, która ukończyła studia podyplomowe się do nauczania tego przedmiotu nie nadawała.
3. Oprócz okcydentolatrii dostrzegam także dysleksję.
4. W tym innym świecie jeszcze w latach 90 optyka stała na najwyższym na świecie poziomie. Polski laser powstał już w latach 60, a w 1964 roku przeprowadzono pierwszą operację oka przy jego wykorzystaniu. Na tym twoim umiłowanym zachodzie nastąpiło to dużo później.
5. Powiedziałbym coś złośliwego, ale staram się być miły i uprzejmy. Byłbym wdzięczny, gdybyś poczuł się spostponowany.
<3

Awatar użytkownika
inhetos
Posty: 16
Rejestracja: 2011-01-01, 18:27
Kto: student
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: inhetos » 2011-02-21, 23:47

haLayla pisze:
inhetos pisze:
haLayla pisze:Poziom nauczania WF? A jakie to wartości i wiedzę ma przekazywać uczniom lekcja wychowania fizycznego?
ja nie mam wątpliwości że system edukacji ma produkować ludzi sprawnych i mądrych :wink: Wychowanie Fizyczne w szkołach jest międzyjnymi poto żeby nie wypuszczać młodych mopsów z chroniczną nadwagą ..... :wink: potęcjalnych młodych rencistów za których leczenie przyjdzie zapłacić podatnikowi.....nowoczesna medycyna też kładzie nacisk na prozdowotne zachowania są nawet ulgi podatkowe np. w Kanadzie ....no ale Ty studiujesz w Polsce medycyne .....stary :) żyjesz w innym świecie niż np. kanadyjski....poziom szkolnictwa w Polsce jest ogólnie nienajwyższy.....3 kraj w rankingu najuboższych w Unii Europejskiej....Uniwersytet Columbia w Nowym Yorku wykładowcy 6 noblistów.... :)


Ograniczę się do kilku lapidarnych punktów:

1. Cierpisz na zaawansowaną okcydentolatrię. Proponuję w ramach terapii wycieczkę na zachód.
2. Wiem, jaki jest cel wychowania fizycznego. Ale nie oznacza to bym uważał, iż osoba, która ukończyła studia podyplomowe się do nauczania tego przedmiotu nie nadawała.
3. Oprócz okcydentolatrii dostrzegam także dysleksję.
4. W tym innym świecie jeszcze w latach 90 optyka stała na najwyższym na świecie poziomie. Polski laser powstał już w latach 60, a w 1964 roku przeprowadzono pierwszą operację oka przy jego wykorzystaniu. Na tym twoim umiłowanym zachodzie nastąpiło to dużo później.
5. Powiedziałbym coś złośliwego, ale staram się być miły i uprzejmy. Byłbym wdzięczny, gdybyś poczuł się spostponowany.
ty przedszkolak :wink: spórz lepiej w lustro na swoją niedorobioną twarz......może tak sobie zaplikujesz operacją plastyczną .....

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: haLayla » 2011-02-22, 00:26

Wysłałem raport do administracji forum. Nie będę robił z forum miejsca dyskusji gawiedzi podczas dożynek.
<3

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Kwalifikacje do nauczania wf w klasach I-III

Postautor: malgala » 2011-02-22, 17:54

inhetos pisze:ty przedszkolak :wink: spórz lepiej w lustro na swoją niedorobioną twarz......może tak sobie zaplikujesz operacją plastyczną .....

Tego typu teksty na tym forum nie są mile widziane.
Jeżeli sytuacja się powtórzy będę zmuszona dać ostrzeżenie.


Wróć do „Wychowanie fizyczne”