Spotkanie z archeologiem w szkole

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

archeo_pasja
Posty: 2
Rejestracja: 2013-05-07, 22:57
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: lubelskie

Spotkanie z archeologiem w szkole

Postautor: archeo_pasja » 2013-05-14, 19:42

Szanowni Państwo,
z wykształcenia jestem archeologiem i chciałam przedstawić Państwu propozycję przeprowadzenia zajęć o tematyce archeologicznej.
Opracowałam scenariusz prezentacji multimedialnej połączonej z zabawami aktywizującymi dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. W trakcie naszego spotkania dzieci poznają tajniki pracy archeologa oraz najstarsze dzieje człowieka. Wspólnie z uczniami poznajemy wynalazki poszczególnych epok, w tym np. rodzaje najstarszych narzędzi krzemiennych, zastosowanie naczyń glinianych, zastosowanie brązu, a następnie żelaza. Przykładowe zabytki, charakterystyczne dla poszczególnych epok, prezentuję zarówno na slajdach, jak i na żywo.
Cały program przewidziany jest na 1,5 godziny zegarowej. Ze względu na udział dzieci w zabawach i ilość materiałów jakimi dysponuję maksymalna ilość uczniów, jaka może wziąć udział jednorazowo w zajęciach to 28-30 uczniów.

Mieszkam w województwie lubelskim i moja propozycja skierowana jest zasadniczo do nauczycieli z tego terenu, ale nie wykluczam odstępstw od tej reguły;-)

Gdyby moja propozycja spotkała się z Państwa zainteresowaniem chętnie udzielę wszelkich dodatkowych informacji. Proszę o kontakt na adres mailowy: bozenagt@wp.pl.

Wróć do „Ogłoszenia drobne”

cron