Edukacja przedszkolna w Szkole Matematyki Alfa

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Szkoła Matematyki Alfa
Posty: 4
Rejestracja: 2013-12-13, 15:15
Lokalizacja: małopolskie

Edukacja przedszkolna w Szkole Matematyki Alfa

Postautor: Szkoła Matematyki Alfa » 2014-01-24, 16:25

Szkoła Matematyki Alfa w Krakowie (tel. 537 484 998) przygotowała specjalną ofertę zajęć, podczas których realizowany będzie autorski program twórczej aktywności matematycznej dla dzieci w wieku pięciu oraz sześciu lat.

Zajęcia odbywają się jeden raz w tygodniu i trwają (łącznie z przerwami) 120 minut.
W ramach każdych zajęć odbywają się dwa bloki metodyczne: LEKCJE MATEMATYKI PRZEDSZKOLNEJ oraz GRY I ZABAWY MATEMATYCZNE.

Każdy blok trwa od 40 do 50 minut. Bloki oddzielone są przerwą trwającą w zależności od potrzeb dzieci od kilku do kilkunastu minut.

Metody i formy pracy z dziećmi uwzględniają ich indywidualne tempo oraz preferowany styl aktywności psychoruchowej. W pracy z uczniami wykorzystywane są liczne i starannie dobrane pomoce dydaktyczne, umożliwiające wprowadzanie pojęć matematycznych poprzez osobiste doświadczenie dziecka. W pierwszym bloku występują krótkie elementy pracy z wykorzystaniem klasycznej techniki szkolnej z zachowaniem odpowiedniego dla wieku dzieci stylu pracy. Drugi blok to gry i zabawy rozwijające logiczne myślenie, dostrzeganie prawidłowości, uzasadnianie i wyciąganie wniosków, a także ćwiczenia usprawniające myślenie twórcze i wyobraźnię przestrzenną.


Pełny (roczny) cykl obejmuje 30 zajęć po 120 minut (2 bloki metodyczne).

Koszt jednego bloku metodycznego to 25 zł.

Dodatkowo istnieje możliwość sporządzenia oferty indywidualnej, dostosowanej do potrzeb danego przedszkola.

Wróć do „Ogłoszenia drobne”