NAJLPESZE WYCIECZKI SZKOLNE

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

patomasiak
Posty: 1
Rejestracja: 2014-03-03, 12:26
Przedmiot: Wychowanie fizyczne
Lokalizacja: małopolskie

NAJLPESZE WYCIECZKI SZKOLNE

Postautor: patomasiak » 2014-03-03, 14:32

W obecnych czasach gdzie dzieciaki, młodzież już ,,wszystko'' widziały ciężko znaleźć receptę na w pełni udaną wycieczkę szkolną. Chcemy by nasi podopieczni byli zadowoleni z wyprawy ale również zależy nam by wycieczka była maksymalnie bezpieczna i bezproblemowa.

Czy to się udaje? Praktyka mówi, że nie za często :) Poszukajmy więc czynników, które wpływają na niepowodzenie:
*zła organizacja wycieczki.
*niezdyscyplinowanie podopiecznych.
*punkty docelowe wycieczki mało atrakcyjne, nieciekawe w oczach dzieci i młodzieży.

Musimy pamiętać, że wycieczka ma cel dydaktyczny, rozwojowy ale musi iść też w parze z rozrywką i zabawą.

Mogę zaproponować tutaj pewien kompromis i ciekawą alternatywę na wycieczkę klasową:

WYCIECZKĘ DO PARKU LINOWEGO.

Zapewne większość z Państwa od razu zakłada, że jest to niebezpieczne i na pewno z ich klasą się to nie uda. I tak na stawienie na prawdę jest niepoprawne. Powiem szczerze, że dopiero w takim miejscu tak na prawdę nauczyciele poznają swoich podopiecznych.

Np.

Największe klasowe rozrabiaki. Zakładamy jako nauczyciele, że to z nimi na wycieczce będzie największy problem. A ja mogę gwarantować, że to właśnie takie osoby najczęściej w takich miejscach pokazują swoje dobre oblicze, nie pod publikę. I często taki klasowy cwaniaczek w parku, na wysokości jest najostrożniejszy, najbardziej "wydygany" i często to on najwięcej pomaga innym w takich okolicznościach.

Natomiast również "szare myszki" klasowe zmieniają się w takim miejscu. Z reguły radzą sobie lepiej niż inni i również tym sposobem w końcu ,,reszta'' klasy dostrzega w nich to, że w cale nie są gorsi.

Na prawdę wycieczka do Parku Linowego buduje bardzo pozytywne relacje dla całej klasy jak i pomiędzy klasą a nauczycielami, wychowawcami.

Pobyt i pokonywanie przeszkód można prowadzić w formie integracji lub rewalizacji. To wszystko zależy od tego czego chce grupa.

Ważnym aspektem jest również kwestia bezpieczeństwa. Park Linowy przygotowany na wysokim poziomie posiada szereg atestów sprzętowych oraz wykwalifikowanych instruktorów, którzy nadzorują każdy krok uczestników. Uczestnicy najpierw są szkoleni, uczą się zasad, następnie pokazują swoje umiejętności na trasach szkoleniowych bo finalnie wejść na trasę właściwą. Mogę spokojnie stwierdzić, że korzystanie z parku linowego jest bezpieczniejsze niż wycieczka rowerowa czy nawet zwyczajna gra w piłkę.


Gdzie wybrać się do takiego parku linowego?

Osobiście mogę polecić park linowy w Rytrze.( Park Linowy ABlandia). Rytro to jedna z najbardziej malowniczych miejscowości w Beskidzie Sądeckim. W miejscowości jest bogata baza noclegowa i wiele innych atrakcji turystycznych ( spływy tratwami, ruiny zamku, szlaki górskie i inne).

Park Linowy ABlandia w Rytrze to jeden z najatrakcyjniejszych parków linowych w Polsce. Leży w Popradzkim Parku Krajobrazowym, a w jego sąsiedztwie jest Ekologiczny Park, który jest ostoją płazów w tym gatunków zagrożonych wymarciem.

Pracownicy Parku Linowego z przyjemnością oprowadzają również uczestników po wspomnianym Parku Ekologicznym.

W kwestii ceny, Park Linowy ABlandia w Rytrze oferuje dla grup szkolnych na prawdę korzystne rabaty.


W razie pytań na temat organizacji, rezerwacji, ceny, ewentualnych noclegów oraz zakresu atrakcji proszę pytać: ptomasiak@ablandia.pl

Pozdrawiam
Załączniki
pr3.jpg
pr3.jpg (57.85 KiB) Przejrzano 1979 razy

Wróć do „Ogłoszenia drobne”