Zobacz nowe czasopismo dla Logopedów z rekomendacją PZL

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Helena123
Posty: 1
Rejestracja: 2014-04-23, 12:22
Lokalizacja: wielkopolskie

Zobacz nowe czasopismo dla Logopedów z rekomendacją PZL

Postautor: Helena123 » 2014-04-23, 12:24

Szanowni Państwo - już jest! Jedyne praktyczne czasopismo dla logopedów-
FORUM LOGOPEDY

Nad jakością merytoryczną naszego czasopisma czuwa Polski Związek Logopedów!


Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi artykułami czasopisma!

Możecie je Państwo pobrać z linku poniżej:

http://land.e-forum.pl/forumlogopedy/?p ... 14&f=email



O czym piszemy w najnowszym numerze?

Temat numeru
• Jąkanie i giełkot – niepłynność mówienia to częsty problem natury psychologicznej. W jaki sposób pomóc pacjentom jąkającym się, na co zwrócić uwagę.
Współpraca z …
• Farmakologia w zaburzeniach mowy – wskazania do wsparcia ćwiczeń logopedycznych lekami. Lekarz rodzinny, neurolog, psychiatra – kto powinien zadecydować o takim przebiegu terapii?
Metody terapii logopedycznej
• Kluby J – jako sposób wspierania terapii. Jakie rozwiązania eliminujące zakłopotanie, opór przed publicznym wypowiadaniem się, motywujące do ćwiczeń można wdrożyć – przykładowy plan zajęć terapeutycznych na 6 miesięcy
Z praktyki logopedy – studium przypadku
• Nie takie mówienie straszne - Studium przypadku kobiety jąkającej się w wieku 33 lat, o podłożu somatycznym emocjonalnym i społecznym. Zdiagnozowane jąkanie wtórne i logofobia. Terapia: zastosowanie metody Z. Engiel, metody kształtującej tok oddychania oraz działań relaksacyjnych
Zajęcia z pomysłem
• Mruczanki i inne wyliczanki – scenariusz zajęć dla dzieci jąkających się z atrakcyjnymi ćwiczeniami autorskimi.
• Łamańce językowe – zestaw ćwiczeń dykcji dla dorosłych
Zawód logopeda
• Metronom – zalety i niebezpieczeństwa. Echokorektor jako sprawdzony sposób na zwolnienie tempa mówienia – jak zdobyć i prawidłowo obsługiwać?
Wywiad miesiąca
• Praca czy zabawa – terapia jąkających się dzieci. Jak motywować dzieci do płynniejszego mówienia? Czy opierać się tylko na nagrodach czy także na karach? Jakie warunki należy spełnić, aby zmiana mówienia była trwała? Wywiad z Różą Sobocińską
Współpraca z rodzicami
• Rodzinna terapia jąkania – jak przekonać rodziców do uczestnictwa w terapii i prawidłowo przygotować opis ćwiczeń.


Piszą dla nas między innymi:
Joanna Czapla – neurologopeda, oligofrenopedagog, glottodydaktyk, nauczyciel dyplomowany; jest członkiem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Polskiego Towarzystwa Neurologopedów. Pracuje z małymi dziećmi oraz z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, młodzieżą i dorosłymi. Od wielu lat pracuje z osobami z upośledzeniem umysłowym, mózgowym porażeniem dziecięcym, zespołem Downa, autyzmem, niedosłuchem, różnorodnymi zaburzeniami mowy, takimi jak: dyslalia, niepłynność mowy, rozszczep wargi i podniebienia, afazja, obniżone napięcie mięśniowym sfery oralnej. Autorka artykułów w czasopismach i publikacjach książkowych.

Justyna Pacura-Syrocka – neurologopeda, oligofrenopedagog, absolwentka kierunku fi lologii polskiej
Wydziału Filologicznego Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Posiada Zawodowy Certyfikat Logopedy i jest członkiem zarządu Oddziału Kujawsko-Pomorskiego Polskiego Związku Logopedów. Autorka m.in. internetowych tekstów o tematyce logopedycznej. Jej dwunastoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i dziećmi oraz szereg ukończonych kursów samodoskonalących wpływa na dobre relacje z pacjentami i efekty prowadzonej przez nią terapii. Na co dzień głównie pracuje z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Krzysztof Szamburski - doktor nauk humanistycznych, wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego, ponadto dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej , psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, logopeda, specjalista w zakresie diagnozy i terapii jąkania. Twórca techniki wystukiwania sylab. Prowadzi kursy i szkolenia z zakresu terapii osób jąkających się.

Łukasz Kowalczyk - logopeda, pedagog specjalny, doktorant Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej. Pracownik Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „TOP" w Warszawie, na której terenie wraz z dr Krzysztofem Szamburskim zajmuje się terapią dzieci jąkających się. Prowadzi również grupowe zajęcia terapeutyczne w Warszawskim Oddziale Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Jąkających się „Ostoja".




www.e-forum.pl/ksiegarnia/edukacja/foru ... f=fora_int


Serdecznie polecamy

Redakcja
FORUM LOGOPEDY

Wróć do „Ogłoszenia drobne”

cron