Która droga do zostania nauczycielem jest lepsza?

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Asia252
Posty: 1
Rejestracja: 2017-12-13, 19:37
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia, Język angielski, Język rosyjski, ...
Lokalizacja: lubelskie

Która droga do zostania nauczycielem jest lepsza?

Postautor: Asia252 » 2017-12-13, 19:49

Witam!
Mam na imię Asia i jestem w liceum na profilu językowym, co prawda - jestem dopiero w pierwszej klasie, ale od 7 lat marzę o zawodzie nauczyciela, pierwsza taka myśl pojawiła się, gdy byłam w 3 klasie.
Chciałabym uczyć języka angielskiego, tego jestem pewna, ale jeśli się nie mylę, muszę do tego znać inny język obcy. Na uczelni, którą mam w planach i jestem pewna, że chcę tam pójść są studia z odpowiednim przygotowaniem, ale niestety dochodzi tam język zachodnioeuropejski, a ja od 5 klasy uczę się języka rosyjskiego, czyli nie mam szans, aby iść na ten kierunek. Dlatego, czy po pójściu na lingwistykę (angielski + rosyjski), mam szansę na zostanie nauczycielką i jak droga do tego by wyglądała?
Może to za wcześnie, bo przede mną praktycznie całe liceum, ale wolę wiedzieć wcześniej, niż później się rozczarować.
Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Asia

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Posty: 380
Rejestracja: 2017-06-17, 15:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Która droga do zostania nauczycielem jest lepsza?

Postautor: Ritter von Rodewald » 2017-12-13, 21:24

Według obecnie obowiązujących zapisów prawnych osoba chcąca zostać nauczycielem musi mieć za sobą przygotowanie pedagogiczne.
Twoje plany i zamierzenia są godne pochwały.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.


Wróć do „Kącik uczniowski”