Rada Pedagogiczna

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Extisy
Posty: 4
Rejestracja: 2012-12-01, 14:00
Kto: uczeń
Lokalizacja: dolnośląskie

Rada Pedagogiczna

Postautor: Extisy » 2012-12-01, 14:57

Witam. Mam 17 lat i chodze do 2 klasy Technikum.

Moj problem wyglada nastepujaco:
Wczoraj podpalilem kilka malych kartek przyklejonych na scianie. Kamera to uchwycila, poszedlem na dywanik do dyrektora. Zniszczenia sa nie wielkie, praktycznie na jedno machniecie pedzlem. Dyrektor mial pretensje do mnie konkretnie o to, ze stwarzalem zagrozenie wywolania pozaru, gdyz podpalilem to obok wylacznika swiatla i moglo dojsc do zwarcia (choc odleglosc od ognia byla zbyt duza, ale juz mniejsza o wiekszosc).

Dyrektor byl zdenerowany, chcial wezwac policje, jednak postanowil, ze sobie odpusci i nie bedzie nic robil pod wplywem nerow i przemysli cala sprawe przez weekend. Rada pedagogiczna zostanie zwolana w poniedzialek, gdzie zadecyduja o tym, czy mnie wydalic ze szkoly.

Teraz przejde do moich pytan:
1. Jak taka rada pedagogiczna wyglada? Czy ja bede musial sie na niej stawic? Jak sie zachowywac?
2. Jakie kary moga zastosowac wobec mnie?
3. Jak zostane wydalony ze szkoly to czy jest mozliwosc, zeby przyjeli mnie do innej?
4. Czy wedlug Was dobrym pomyslem jest, abym sam udal sie do dyrektora i go przeprosil za ta cala sytuacje? Bylem nieco zdenerwowany, przez co zapomnialem nawet go przeprosic i troche dziwnie sie przez to czuje.

Jezeli to ma jakis wplyw na zaistniala sytuacje, to przedstawie kilka czynnikow, ktore wedlug mnie moga miec na to wplyw:

-Nauczyciele maja o mnie raczej neutralne zdanie, zawsze staralem sie ich szanowac.
-Nigdy wczesniej nic nie "odwalalem" w tej szkole (z wyjatkiem 2 krotnego spotkania mnie na paleniu papierosa, ale nie lecialem na dywanik).
-Jestem nie karany.

P.S. Jestem na tym forum nowy, w zwiazku z czym jezeli temat umiescilem w zlym dziale to prosze o przeniesienie.

Extisy
Posty: 4
Rejestracja: 2012-12-01, 14:00
Kto: uczeń
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: Extisy » 2012-12-01, 15:55

Basso profondo pisze:A a co chcesz przepraszać? Żeś głupi?


Za ten incydent?

Rysiu
Posty: 66
Rejestracja: 2012-09-04, 15:56
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Informatyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: Rysiu » 2012-12-01, 16:14

Extisy pisze:Teraz przejde do moich pytan:
1. Jak taka rada pedagogiczna wyglada? Czy ja bede musial sie na niej stawic? Jak sie zachowywac?
2. Jakie kary moga zastosowac wobec mnie?
3. Jak zostane wydalony ze szkoly to czy jest mozliwosc, zeby przyjeli mnie do innej?
4. Czy wedlug Was dobrym pomyslem jest, abym sam udal sie do dyrektora i go przeprosil za ta cala sytuacje? Bylem nieco zdenerwowany, przez co zapomnialem nawet go przeprosic i troche dziwnie sie przez to czuje.


No to ja potraktuję pytanie poważnie, chociaż z góry zastrzegam, że nie jestem na 100% pewien swoich odpowiedzi:

1) Raczej nie będziesz musiał się stawiać ani tłumaczyć, to nie sąd w końcu. Wyglądać to będzie tak, że nauczyciele komentować będą między sobą nie tylko Twój postępek, ale cały dotychczasowy przebieg Twojego pobytu w szkole. Raczej nieprzyjemnie byłoby to słyszeć, na szczęście Ciebie przy tym nie będzie. W zasadzie takie rzeczy odbywają się przez głosowanie (uchwała), ale dyrektorzy lubią zaproponować uprzednio jej treść, a dyrektorowi raczej nauczyciele się nie sprzeciwiają - chociaż są różne szkoły, różni dyrektorzy i różne zwyczaje.

2) Nagana, obniżenie zachowania, przeniesienie do równoległej klasy, przeniesienie do innej szkoły, pokrycie kosztów naprawy, ewentualnie zawiadomienie policji i wtedy dopiero się zaczyna - prokurator, kurator itp.

3) Inna szkoła MUSI Cię przyjąć, ponieważ ciąży na Tobie obowiązek szkolny do 18. roku życia

4) Zważywszy na to, co napisałem w (1) - BARDZO DOBRY pomysł. Do poniedziałku dyrektor zdąży ochłonąć, przemyśli co nieco, a Twoje przeprosiny wprawią go w jeszcze lepszy nastrój. Chociaż za dużo sobie nie obiecuj...

A występek, zaprawdę, wybitnie głupawy. Mam nadzieję, że cała ta afera da Ci nieco do myślenia!

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: iluka » 2012-12-01, 16:45

Extisy pisze:chcial wezwac policje, jednak postanowil, ze sobie odpusci
CHYBA TOBIE!
Extisy pisze:Czy wedlug Was dobrym pomyslem jest, abym sam udal sie do dyrektora i go przeprosil za ta cala sytuacje?
M
Extisy pisze:z podpalilem to obok wylacznika swiatla i moglo dojsc do zwarcia
OIM ZDANIEM POWINIENEŚ PRZEPROSIĆ WSZYSTKICH
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Extisy
Posty: 4
Rejestracja: 2012-12-01, 14:00
Kto: uczeń
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: Extisy » 2012-12-01, 22:59

Wiem, szykuje sie mimo wszystko na najgorsze. Dziekuje za powazne podejscie do sprawy i odpowiedzi co do moich zapytan.

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: iluka » 2012-12-02, 09:25

Dziś już na spokojnie:
Extisy pisze:podpalilem
Dlaczego? Po co? Czemu? Co tym chciałeś osiągnąć? RODZICE OCZYWIŚCIE JUŻ O TYM WIEDZĄ :?: :!:
Extisy pisze:2. Jakie kary moga zastosowac wobec mnie?
sTATUT SZKOŁY, CZYTAJ ODPOWIEDNI PARAGRAF.
Extisy pisze:3. Jak zostane wydalony ze szkoly to czy jest mozliwosc, zeby przyjeli mnie do innej?
Jest, ale ciężko znaleźć taką , która się zaryzykuje przyjąć wyrzuconego ucznia :evil:
Extisy pisze:Bylem nieco zdenerwowany
Gratuluję żelaznych nerwów.
Extisy pisze:zapomnialem nawet go przeprosic
No coraz więcej takich jest, ale to żadne usprawiedliwienie.
Extisy pisze:troche dziwnie sie przez to czuje
Ale dociera do Ciebie skala tego co zrobiłeś i konsekwencje :?: :?: :?: Dojrzewasz do odpowiednich decyzji :?: :?: :?:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: vuem » 2012-12-02, 12:56

Basso profondo pisze:Wielka litera chyba tu nie na miejscu.


Myślę, że ten wpis raczej ... :wink:

Głodnyś przed obiadem niedzielnym, że tak jadem plujesz?

W wychowaniu, jak i nauczaniu, trza wielkiej cierpliwości, a i wyrozumiałości, bo nie każdy - tak jak Ty Wielki Basso - urodził się dorosłym. :wink:

Awatar użytkownika
iluka
Posty: 3015
Rejestracja: 2012-07-25, 12:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: iluka » 2012-12-02, 13:38

vuem pisze:Wielka litera chyba tu nie na miejscu.


Myślę, że ten wpis raczej ... :wink:

Głodnyś przed obiadem niedzielnym, że tak jadem plujesz?
Od kiedy to rozważania o ortografii równają się pluciu jadem :?: :!: Robię to zawodowo i prywatnie codziennie i nie miałam świadomości, że są tacy, którzy tak emocjonalnie /czytaj: nieprofesjonalnie/ to traktują... :twisted:
W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. Paulo Coelho

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: vuem » 2012-12-02, 15:03

iluka pisze:Od kiedy to rozważania o ortografii równają się pluciu jadem Robię to zawodowo i prywatnie codziennie i nie miałam świadomości, że są tacy, którzy tak emocjonalnie /czytaj: nieprofesjonalnie/ to traktują...


Nie o ortografię moim zdaniem chodziło.

Basso profondo pisze:Wychowanie to przede wszystkim moralna ocena postępków dziecka. Aby to robić, trzeba stanąć w prawdzie, nazywając rzeczy po imieniu.


Oczywiście.
Mnie chodziło jedynie o odmawianie szacunku należnemu drugiemu człowiekowi i kurtuazyjnego zwyczaju, by rozmówcę uszanować dużą literą.

Wyraziłeś swoje zdanie, nazwałeś jego postępek głupotą, ale komentować czyjś post tylko po to, by pokazać, że dodatkowo nie zasługuje na to, by pisać do niego "Ty" to moim zdaniem przesada.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: vuem » 2012-12-02, 15:18

Basso profondo pisze:vuem napisał/a:
kurtuazyjnego zwyczaju, by rozmówcę uszanować dużą literą
Nie ma takiego ortograficznego zwyczaju, aby każdego rozmówcę uszanować wielką literą.


Nie pisałem o ortografii, a kurtuazji, drogi Basso, to chyba jasne - patrz wyżej? ;)

Kurtuazja nakazuje, by każdemu powiedzieć np. "dzień dobry", a nie analizować kto jest tego godzien.

Kurtuazja, czy maniery nie są manifestacją zasług ich adresata, a raczej poziomu ich stosującego.

Nazwanie występku głupim wystarczy, nie ma potrzeby ostentacyjnie okazywać pogardy.
To młody człek, niedojrzały, zdolny do głupich występków, ale fakt, że tu pisze wskazuje na to, że nie należy stawiać go w jednym szeregu z tałatajstwem.

Nie wpada tu jak paru chamów i kretynów niegdyś, którzy obrażają ludzi dookoła, mając za nic kulturę i obyczaje.

Basso profondo pisze:Wielka litera to wyraz ponadprzeciętnego szacunku, na który autor wątku nie zasługuje.


Ja bym otwarcie i publicznie nie dywagował kto zasługuje albo nie zasługuje na szacunek. ;)

Extisy
Posty: 4
Rejestracja: 2012-12-01, 14:00
Kto: uczeń
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: Extisy » 2012-12-02, 15:45

iluka pisze: Dlaczego? Po co? Czemu? Co tym chciałeś osiągnąć? RODZICE OCZYWIŚCIE JUŻ O TYM WIEDZĄ :?: :!:


Tak wiedza.

iluka pisze: Ale dociera do Ciebie skala tego co zrobiłeś i konsekwencje :?: :?: :?: Dojrzewasz do odpowiednich decyzji :?: :?: :?:


Zdaje sobie z tego sprawe, ze zaleznie ile wyniesie koszt naprawy szkod, to w swietle prawa bede nawet przestepca. Domyslam sie rowniez, jakie bede mial pozniej problemy z tym zwiazane.

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: vuem » 2012-12-02, 17:20

Basso profondo pisze:I tyle. Nie nakazuje natomiast krzyczeć "Dzień dobry Wielmożnemu Panu!".


Oczywiście, że nie.

Problem widzę nie w tym, że nie wyszedłeś z inicjatywą, by go tak przywitać, a w tym, że podejmujesz wysiłek, by podkreślić, iż na szacunek Twój nie zasługuje... chyba widać różnicę ;)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: vuem » 2012-12-02, 18:59

Basso profondo pisze:Na razie, na razie nie zasługuje. Ale wszystko przed nim.
Nie przekreślam człowieka, może pójdzie po rozum do głowy, przestanie podpalać szkoły, a zajmie się pracą na rzecz dobra wspólnego.


Basso drogi, tu chodzi o Twój wpis i Twój wizerunek, a nie o jego postępowanie... ale zostawmy to, bo nie będę strzępił klawiatury jeśli Ci to nie przeszkadza ;)

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: vuem » 2012-12-02, 22:11

Basso profondo pisze:Nie przeszkadza mi. Człowieka głupiego wśród normalnych ludzi musi spotkać ostracyzm, a nie żeby mu tu wielkoliterować.


Nie musisz mu "wielkoliterować", ale też nie musisz ostentacyjnie innym zwracać uwagę, że "niepotrzebnie mu okazują choćby kurtuazyjny szacunek".

Czym innym jest brak szacunku Wałęsy do tego i owego, a czym innym publiczne jego wyznanie, że nawet by mu nogi nie podał.
Ci co Kwaśniewskiego szacunkiem nie darzyli poważać go nie zaczęli, a ci, co i tak mieli o nim swoje zdanie co najwyżej się zachowaniem Wałęsy zniesmaczyli. ;)

Lydia
Posty: 88
Rejestracja: 2011-11-06, 19:56
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rada Pedagogiczna

Postautor: Lydia » 2012-12-02, 23:19

vuem pisze:Nazwanie występku głupim wystarczy, nie ma potrzeby ostentacyjnie okazywać pogardy.

To nie występek został nazwany głupim. Chłopaka tak oceniono.
Pozdrawiam,
mamuśka Lydia :D


Wróć do „Kącik uczniowski”