Darmowy dziennik elektroniczny

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Chom
Posty: 2
Rejestracja: 2014-09-16, 09:34
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Darmowy dziennik elektroniczny

Postautor: Chom » 2014-09-16, 09:43

Cos obilo mi sie o uszy, ze weszla jakas nowa ustawa mowiaca o tym, ze wszystkie dzienniki elektroniczne musza byc darmowe. Nic wiecej na ten temat nie wiem. I tutaj moje pytanie. Czy to prawda? Wychowawca wymaga zebysmy zaplacili 24zl. Cos wiecie na ten temat?

izkaolek
Posty: 93
Rejestracja: 2012-01-23, 14:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Inne, Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Darmowy dziennik elektroniczny

Postautor: izkaolek » 2014-09-16, 17:00

Dziennik jest darmowy na terenie szkoły przy nauczycielu, jeżeli rodzic chce korzystać poza szkołą musi zapłacić. W szkole mojej córki zmiana jest taka, że nie ma zniżki dla rodziców a szkoła nie przyjmuje wpłat za dostęp do dziennika (wychowawca zbierał pieniądze w zeszłym roku i wtedy płaciło się mniej, aktywacja z poziomu strony była kilka złotych droższa) ale każdy rodzic jeżeli chce mieć dostęp do informacji z dziennika w domu musi sam sobie to aktywować i zapłacić. Tak to wygląda w gimnazjum córki.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Darmowy dziennik elektroniczny

Postautor: koma » 2014-09-16, 23:14

Chom pisze:Cos wiecie na ten temat?

NIE MA odpłatności rodziców za korzystanie z dziennika elektronicznego!

Ainah86
Posty: 58
Rejestracja: 2014-08-21, 17:20
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Zajęcia zintegrowane
Lokalizacja: śląskie

Re: Darmowy dziennik elektroniczny

Postautor: Ainah86 » 2014-09-17, 06:29

Płatne jest ułatwienie w dostępie do danych o uczniu (czyli tak jak napisała izkaolek - dostęp przez internet). [/u]

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Darmowy dziennik elektroniczny

Postautor: edzia » 2014-09-17, 07:09

MEN: pobieranie opłat za dzienniki elektroniczne to bezprawie

Rodzice płacą za zdalny dostęp do tak zwanych elektronicznych dzienników, choć nie powinni - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Ministerstwo Edukacji Narodowej podkreśla, że same próby pobierania opłat od rodziców są bezprawne. Jednocześnie minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska informuje: w tym roku szkolnym resort nie rozwiąże już tego problemu.

Gazeta przypomina, że resort edukacji zapowiadał walkę z powszechnym namawianiem opiekunów do wnoszenia różnych opłat, na przykład za dostęp do elektronicznego dziennika. Orężem w tej walce miało być nowe rozporządzenie wskazujące, że udostępnianie informacji o uczniach z e-dziennika jest bezpłatne. Przepis okazał się bublem prawnym - czytamy.

Firmy dostarczające aplikacje zinterpretowały go bowiem w następujący sposób: dostęp ma być bezpłatny, ale tylko w szkole. Rodzice muszą więc płacić za możliwość sprawdzania ocen dzieci, albo jeździć do szkoły, aby móc zajrzeć do dziennika.

Zdaniem przedstawicieli MEN, wszelkie próby pobierania opłat od rodziców są bezprawne. Ale w tym roku szkolnym resort nie rozwiąże już problemu. - W przyszłym z pewnością doprecyzujemy przepisy w ten sposób, aby nie było wątpliwości, że z dziennika można korzystać również przez internet poza szkołą - zapewnia w rozmowie z gazetą minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska.

Rozgoryczonych rodziców minister odsyła do kuratoriów, które jednak nie mogą nic zrobić.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title, ... omosc.html

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Darmowy dziennik elektroniczny

Postautor: edzia » 2014-09-17, 07:18

Swoją drogą, ciekawe, jak to się dzieje, że teraz kuratoria nic nie mogą zrobić. Gdy nie trzeba, to jakoś potrafią (popsuć coś), a gdy trzeba, to już nie.

Chom
Posty: 2
Rejestracja: 2014-09-16, 09:34
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Darmowy dziennik elektroniczny

Postautor: Chom » 2014-09-17, 13:05

Rozumiem. Dziennik elektroniczny jest aktywny i mój profil jest w nim stworzony i są na nim przechowywane wszystkie moje dane, lecz kiedy chciałbym je odczytać w domu to muszę zapłacić. Z kolei jest to bezprawie i na razie nikt nic z tym nie może zrobić. OKEJ.

Awatar użytkownika
ejwa
Posty: 425
Rejestracja: 2007-08-27, 15:27

Re: Darmowy dziennik elektroniczny

Postautor: ejwa » 2014-09-17, 13:37

U mnie rodzice nie płacą. To szkoła ponosi wszystkie koszty związane z dziennikiem.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: Darmowy dziennik elektroniczny

Postautor: koma » 2014-09-17, 19:51

No właśnie...Co to za głupie gadanie, że nie mogą nic zrobić??

Awatar użytkownika
Basiek70
Posty: 2234
Rejestracja: 2007-08-24, 19:43
Przedmiot: Inne

Re: Darmowy dziennik elektroniczny

Postautor: Basiek70 » 2014-09-21, 14:44

ejwa pisze:U mnie rodzice nie płacą. To szkoła ponosi wszystkie koszty związane z dziennikiem.


w szkole mojego syna nigdy nie płaciłam za dostęp do dziennika elektronicznego, a jest już bodajże szósty rok (librus)
"Nigdy nie rezygnuj z tego, co naprawdę chcesz robić.
Człowiek z wielkimi ambicjami i marzeniami jest silniejszy od tego,
który jest tylko realistą."

Imć Profesór
Posty: 41
Rejestracja: 2010-05-18, 22:21
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: łódzkie

Re: Darmowy dziennik elektroniczny

Postautor: Imć Profesór » 2014-09-26, 01:08

Btw, dzienniki elektroniczne nie wzięły się znikąd. Ktoś je stworzył, więc powinien otrzymać wynagrodzenie za pracę. Pytanie więc, kto ma płacić za korzystanie z elektronicznego dziennika? Może by tak MEN?


Wróć do „Kącik uczniowski”