Matura WOS 2015 - poziom rozszerzony, rocznik 96

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

dzikiwieprz
Posty: 2
Rejestracja: 2015-05-13, 18:24
Kto: uczeń
Lokalizacja: podkarpackie

Matura WOS 2015 - poziom rozszerzony, rocznik 96

Postautor: dzikiwieprz » 2015-05-13, 18:40

Witam bardzo serdecznie wszystkich nauczycieli. Będę bardzo wdzięczny, gdy udzieli mi ktoś na nurtujące mnie ciągle wątpliwości :D Będę wdzięczny, gdyby wypowiedzieli się egzaminatorzy. Otóż, chodzi o maturę z WOSU (wersja rozszerzona, ta nowa). Może od razu przejdę do rzeczy.

Zadanie nr. 2 z arkusza :

Napisałem w podpunkcie A - ,,rodzaju wielkości ", a odpowiedź wg edulandii brzmi ,,wielkość grupy. Będzie mi to uznane? Natomiast w podpunkcie C napisałem tak - ,,rodzaju wielkości", a odpowiedź wg edulandii - ,,typ więzi społecznej". Niby logika i wszystko zostało zachowane, ale będą się czepiać o to, że nie napisałem słowo w słowo, tylko tak? Bo szczerzę, wątpię i liczę tutaj na 1 pkt, ale pytam Was, nauczycieli egzaminatorów :)

Zad 14: I tutaj mam bardzo pilne pytanko.... Napisałem nazwisko twórcy : ,,Rosseau", zamiast ,,Rousseau". Czy dostanę za to 0 punktów? Bo pytałem dwóch znajomych, powiedzieli że na lajcie dostanę tutaj pkt i nie będzie to traktowane jako błąd, ale zapytałem też innego kolegę, który też zdawał WOS, powiedział że na 100% będzie 0 za to pkt. Proszę o Waszą opinię, bo strasznie się boję :(

zad. 16 Przedstaw zaletę i wadę opisanej w tekście formy bezpośredniego uczestnictwa
obywateli w kierowaniu sprawami publicznymi.
Zaleta – (moja odpowiedź) - większy wpływ społeczeństwa w kierowaniu sprawami publicznymi (wg edulandii -
zapewnia jednostce bezpośredni wpływ na podejmowanie najważniejszych decyzji w państwie ) - wydaje mi sie ze to mam dobrze, jak sądzicie?

teraz wada : - możliwość wystąpienia tyranii większości (moja odpowiedź) - tutaj strasznie się boję, że nie uznają mi tego, tym samym dostanę za to zadanie 0 pkt :( Co o tym sądzicie? Bo wg edulandii
korzystanie z tej formy demokracji staje się niemożliwe w dużych
społecznościach - uznają mi tą tyranię większości? Bo odnosi się to do ZGROMADZENIA LUDOWEGO.


zad. 20 Czy jeśli podkreśliłem P, a później wziąłem to w kółko i podkreśliłem F, uznają mi to?

zad. 21 Moja odpowiedź - system większościowy - odpowiedź wg edulandii
system większościowy z jednomandatowymi okręgami wyborczymi - uznają mi moją odpowiedz?


i ostatnie pytanie nr. 17

Wymień dwie – inne niż opisana w tekście – formy bezpośredniego uczestnictwa obywateli
w kierowaniu sprawami publicznymi występujące współcześnie w Rzeczypospolitej Polskiej.

moje odpowiedzi :

1. incjatywa ustawodawcza
2. udział w wyborach

Dobrze to mam?


Będę bardzo wdzięczny jak ktoś mi rozwieje moje wątpliwości, strasznie się boję :( proszę pomóżcie ;( Pozdrawiam

dzikiwieprz
Posty: 2
Rejestracja: 2015-05-13, 18:24
Kto: uczeń
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Matura WOS 2015 - poziom rozszerzony, rocznik 96

Postautor: dzikiwieprz » 2015-05-13, 18:41

Sorry, w tym podpunkcie C - w 1 zad. napisałem ,,rodzaju więzi"


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron