Wystawienie oceny 1 po zebraniu z rodzicami

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Beyhive
Posty: 1
Rejestracja: 2015-12-16, 17:36
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Wystawienie oceny 1 po zebraniu z rodzicami

Postautor: Beyhive » 2015-12-16, 18:51

Witam.
Mam nurtujące mnie pytanie. Zanim je zadam, chciałbym trochę napisać, w czym jest problem.
Mój kolega, miał dzisiaj nieprzyjemną relacje z nauczycielką. Dzisiaj były wystawiane oceny z matematyki.
Zebranie mieliśmy 30.11, wtedy rodzice nasi byli poinformowani o naszych zagrożeniach.
Do tego dnia mój kolega z klasy, nie miał postawionej 1, upłynęło 2 tygodnie, a dzisiaj okazuję się,
że ma otrzymać 1 z przedmiotu matematyki.
Jego oceny 3,3,2,2,1 jak dobrze pamiętam.
Nauczycielka argumentuje to, że nie pisał on 2 sprawdzianów i ma kropki w dzienniku wstawione. Jeżeli chodzi o jego frekwencję, to chodzi na matematykę ma 100%, więc tutaj nie można się uczepić w czymś.
Nasza wychowawczyni jakoś 2 tygodnie temu mówiła nam, że nie można wystawić 1, po upływie 2 tyg od zebrania, czyli 14.12, przynajmniej tak zapamiętałem. Ewentualnie, że od 30.11 nie można zmienić zdania i 1 postawić, ale sądzę że opcja pierwsza jest najprawdopodobniejsza, czyli te 14 dni.
Piszę to z perspektywy neutralnej osoby z klasy, która chce dociec, jak to jest.
Czy nauczycielka może tak postąpić?

PS: Jutro mamy godzinę wychowawczą, więc pewnie będzie burzliwa dyskusja w tej sprawie. Jednakże, chciałbym o zajęcia stanowiska w tej sprawie i prosiłbym o odpowiedź za którą serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam.

Bartosz2104
Posty: 46
Rejestracja: 2015-08-02, 16:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Historia, Język polski, WOS, ...
Lokalizacja: małopolskie

Re: Wystawienie oceny 1 po zebraniu z rodzicami

Postautor: Bartosz2104 » 2015-12-17, 10:44

Odpowiedź na powyższe pytanie jest zawarta w Statucie Szkoły, do której uczęszczasz...

premixx
Posty: 14
Rejestracja: 2015-11-28, 13:15
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wystawienie oceny 1 po zebraniu z rodzicami

Postautor: premixx » 2016-01-04, 21:32

Matko jak można nie pisać dwu sprawdzianów będąc na wszystkich matematykach? :P

nixon
Posty: 9
Rejestracja: 2016-03-01, 15:27
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wystawienie oceny 1 po zebraniu z rodzicami

Postautor: nixon » 2016-03-01, 15:45

premixx pisze:Matko jak można nie pisać dwu sprawdzianów będąc na wszystkich matematykach? :P


Faktycznie, nie wychwyciłem tego. :)

Ciekawe jak się sytuacja zakończyła.


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron