ODDANIE PRACY PO TERMINIE?

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kdkd
Posty: 1
Rejestracja: 2016-05-26, 16:45
Kto: uczeń
Lokalizacja: pomorskie

ODDANIE PRACY PO TERMINIE?

Postautor: kdkd » 2016-05-26, 16:53

Witam. Jestem w 1 klasie liceum i mam problem z Panią od fizyki. W na początku marca (!) pisałam poprawę sprawdzianu, do dzisiaj nie widziałam sprawdzianu ani nie wiem jaką ocenę dostałam. Na pytania jaką ocenę dostałam i kiedy zobaczę sprawdzian słyszę, że Pani zapomina wziąć teczki i mam ' nie marudzić '. Tylko u mnie sytuacja wygląda tak, że na semestr miałam ocenę dopuszczająca, aktualnie także wychodzi mi taka. Jeśli dostałam np 1 (w co wątpię) z tej poprawy, nauczyciel może wstawić mi teraz tą ocenę i tym sposobem najprawdopodobniej wystawić mi ocenę niedostateczna na koniec roku? Z czego co wiem, nauczyciel ma OBOWIĄZEK oddać pracę w ciągu 2 tygodni. Sama wywiązuje się z pisania prac w terminie, fizyka jest jedynym przedmiotem, z którym mam bardzo duży problem a nauczycielka niestety daje bardzo mało czasu na sprawdzian.
Pozdrawiam wszystkich nauczycieli! :D :oops:

Awatar użytkownika
MarDeb
Posty: 128
Rejestracja: 2009-04-12, 21:53
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Religia, Inne
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ODDANIE PRACY PO TERMINIE?

Postautor: MarDeb » 2016-05-27, 15:12

Napisz pismo do dyrekcji. Jak będzie na piśmie to nie mogą zamieść pod dywan.

julka8
Posty: 43
Rejestracja: 2015-08-15, 12:22
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: ODDANIE PRACY PO TERMINIE?

Postautor: julka8 » 2016-05-27, 18:55

Nie ma ustalonego terminu oddawania prac uczniowskich - no chyba , że jest zapis w PSO. Ocena to nie jogurt, więc nie ulega przeterminowaniu. Ważne jest, aby po oddaniu pracy uczeń miał szansę poprawy (też oczywiście zgodnie z PSO - w każdej szkole mogą być inne zasady). W twoim przypadku jest to poprawa sprawdzianu, jeśli nie napisałaś gorzej niż poprzednio to nie grozi ci obniżenie oceny końcowej. Poprawa oceny na niedostateczny to chyba całkowita porażka i zero odpowiedzialności ucznia.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: ODDANIE PRACY PO TERMINIE?

Postautor: koma » 2016-05-27, 19:35

Mówcie, że to kwestia statutu czy PSO, ale ja uważam, że to SKANDAL, że nauczycielka od marca nie ma czasu sprawdzić klasówki. Jeżeli ją gdzieś "posiała" (bywa, Młody, bywa - nauczycie toną w papierach, jedna kartka mogła się gdzieś zawieruszyć), to niech ma odwagę to powiedzieć lub bez lekceważenia ucznia poprawić mu tę ocenę "w nagrodę", że w ogóle chciał poprawić jedynkę. Oceny prognozowane powinny być wystawione, zatem uczeń ma prawo wiedzieć, jaka jest jego sytuacja.

julka8
Posty: 43
Rejestracja: 2015-08-15, 12:22
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: ODDANIE PRACY PO TERMINIE?

Postautor: julka8 » 2016-05-27, 20:33

Ocena z poprawy a ocena przewidywana to nie to samo. Nauczyciel informuje ucznia (a nie wystawia) o przewidywanej ocenie rocznej i pewnie weźmie pod uwagę ocenę z poprawy sprawdzianu.

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: ODDANIE PRACY PO TERMINIE?

Postautor: koma » 2016-05-28, 01:21

julka8 pisze:Ocena z poprawy a ocena przewidywana to nie to samo

A ktoś mówi, że to samo? ;)


julka8 pisze: pewnie weźmie pod uwagę ocenę z poprawy sprawdzianu.

Przecież chyba jej nie ma - wciąż zwodzi ucznia, dlatego ten nie wie, czy pracę poprawił i boi się niedostatecznej na koniec roku.


Wróć do „Kącik uczniowski”