Ważne pytanie

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

blaniapl
Posty: 3
Rejestracja: 2016-06-13, 19:23
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Ważne pytanie

Postautor: blaniapl » 2016-06-13, 19:24

Witam, mój problem polega na tym, że 2 tygodnie temu miałem j.polski pod koniec lekcji podszedłem spytać się czy mam jakieś zaległości do nadrobienia. Pani odpowiedziała mi że jeżeli chcę mieć 3 na koniec roku to muszę poprawić odp ustną, odpowiedziałem jej że starczy mi 2 ponieważ chciałem przygotować się do egzaminów zawodowych. Dzisiaj na lekcji pani powiedziała mi że muszę jutro zaliczyć odpowiedź ustną żeby mieć 2 na koniec. Moje pytanie czy nauczyciel może wystawić 1 na koniec jeżeli nie zdążę poprawić oceny?(mam tylko odp do zaliczenia). Mam jutro zaliczyć odp ale materiał jest obszerny a nauczycielka wymagająca szczegółów które ciężko zapamiętać. Dodam że miałem 2 na pierwszy semestr z ocen na 2 półrocze wychodzi mi 3 i nie mam jedynki jako proponowane na koniec. 3 klasa technikum.

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ważne pytanie

Postautor: lenaskaw » 2016-06-13, 21:36

Sprawdz sobie w statucie szkoły na ile przed zakończeniem roku szkolnego uczeń otrzymuje pisemna informacje o zagrożeniu -jedynce (u nas jest to miesiąc przed radą klasyfikacyjną). wg mnie nie może teraz postawić ci jedynki bo wówczas nie dotrzymałaby formalnych wynikających ze statutu szkoły i miałbyś pełne prawo do odwołania się.

blaniapl
Posty: 3
Rejestracja: 2016-06-13, 19:23
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ważne pytanie

Postautor: blaniapl » 2016-06-13, 21:59

Dzięki za odpowiedź, spróbuje jutro zaliczyć tą odpowiedź. Jeżeli mi się nie uda to mam podstawy do walki o promocję do 4 klasy :)

lenaskaw
Posty: 121
Rejestracja: 2007-12-25, 11:52
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ważne pytanie

Postautor: lenaskaw » 2016-06-13, 22:28

Przestudiuj sobie dokładnie statut szkoły. Nie można tak sobie zmieniać decyzji.

jinks
Posty: 226
Rejestracja: 2010-06-26, 12:24
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Informatyka
Lokalizacja: małopolskie

Re: Ważne pytanie

Postautor: jinks » 2016-06-14, 07:32

lenaskaw pisze:Sprawdz sobie w statucie szkoły na ile przed zakończeniem roku szkolnego uczeń otrzymuje pisemna informacje o zagrożeniu -jedynce (u nas jest to miesiąc przed radą klasyfikacyjną). wg mnie nie może teraz postawić ci jedynki bo wówczas nie dotrzymałaby formalnych wynikających ze statutu szkoły i miałbyś pełne prawo do odwołania się.

Nis masz zielonego pojęcia o czym piszesz. O zagrożeniach ocenami niedostatecznymi nie ma obowiązku informowania już od lat. Jest obowiązek podania oceny przewidywanej, ale nie ma zakazu postawienia oceny niższej ani wyższej.
Jedynkę może postawić jeżeli uznał że uczeń nie opanował podstawy. Amen.
Naucz się i tyle.


Wróć do „Kącik uczniowski”