Bajka anime, manga jako tekst kultury?

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

kingazasada98
Posty: 5
Rejestracja: 2016-06-28, 10:16
Kto: uczeń
Lokalizacja: łódzkie

Bajka anime, manga jako tekst kultury?

Postautor: kingazasada98 » 2016-06-29, 18:29

Witam :) parę miesięcy temu jak pisaliśmy rozprawke na J. Polskim na temat "czy cierpienie niszczy czy buduje czlowieka" odwołałam się do bajki anime i mangi Naruto. Dodam, że jestem w 1 klasie liceum. Moja nauczycielka bardzo się oburzyła. Stwierdziła, że to tekst kultury "bardzo niskiej" oraz, że to bajka dla "3 latkow" i mam pytanie. Czy jak bym na maturze dala taki argument to nie miałabym punktów za to? Czy moja nauczycielka miała rację w tym co mówiła? Dziwi mnie w sumie to że ocenia bajkę i tekst którego nigdy nie ogladala/nie czytała. Dodam, że sądzę iż ogólnie dobrze opisałam ten argument :) Co myślicie?

obrzasku4

Re: Bajka anime, manga jako tekst kultury?

Postautor: obrzasku4 » 2016-10-13, 21:01

Niestety nauczanie i szkoła to miejsca, gdzie trudno być "innym". Nie ryzykowałabym dawania takich przykładów na maturze. Nie ma w nich nic złego ale punktów za nie nie otrzymasz.

omniama
Posty: 6
Rejestracja: 2013-02-20, 11:59
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: łódzkie

Re: Bajka anime, manga jako tekst kultury?

Postautor: omniama » 2016-11-12, 00:38

To nieprawda, że nie otrzymasz punktów.
Jeżeli sformułowałaś dobry, potwierdzający tezę, przemyślany i poprawnie zredagowany argument, którego słuszność potwierdziłaś odwołaniem do bajki czy mangi, to zostanie to ocenione tak jak odwołanie do każdego innego tekstu kultury.

onaion44
Posty: 8
Rejestracja: 2016-11-24, 10:48
Kto: uczeń
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Bajka anime, manga jako tekst kultury?

Postautor: onaion44 » 2016-11-24, 10:50

Dokładnie, ale trzeba się wysilić troche żeby zdobyć punkty.


Wróć do „Kącik uczniowski”