Kontynuacja nauki w technikum

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Bartek98
Posty: 1
Rejestracja: 2016-08-15, 11:55
Kto: uczeń
Lokalizacja: dolnośląskie

Kontynuacja nauki w technikum

Postautor: Bartek98 » 2016-08-15, 12:08

Witam,

sytuacja w mojej rodzinie nie jest najlepsza i wyjechałem do Anglii na wakacje dorobić. Znalazłem jednak bardzo dobrą pracę w której mogę zrabiać ponad 400£ tygodniowo. Stąd moje pytanie:

-Czy mogę kontynuować naukę w technikum jeżeli zdecyduję się zostać pare lat w Anglii?

Rozmawiałem z wieloma osobami i prawdopodobnie po październiku 2018 osoby nie posiadające stałego rezydenta w UK (trzeba mieszkać tu minimum 5 lat, żeby uzyskać ten papier) nie będą dostawać wiz pracowniczych. Wszystko kręci się w około Brexitu. Straciłem już jeden rok przenosząc się z liceum do technikum o profilu, który mnie interesuje - technik informatyk. Mam możliwość wzięcia w pracy niepłatnego urlopu, pozałatwiania spraw w Polsce i powrotu. Teraz mam ukończoną pierwszą klasę technikum i pierwszą klasę liceum na profilu mat-fiz. Boję się, że po powrocie będę już za stary, albo będą inne przeszkody, żeby nie wrócić do szkoły. Informatyka to mój konik. Język mam w małym palcu, techniczny z mojego profilu też na poziomie 1 klasy. W Anglii nie mam żadnych problemów, mógłbym odłożyć pieniądze na przyszłość, której nie mogą zapewnić mi rodzice, ale chciałbym wrócić i nadal kształcić się w zawodzie i zdać maturę. Z maturą nie byłoby problemu nawet tutaj. Martwię się o zawód.

Mógłby mi ktoś pomóc?

Dziękuję i pozdrawiam

Wróć do „Kącik uczniowski”