Poprawka a zwolnienie lekarskie

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Agne98
Posty: 1
Rejestracja: 2016-08-20, 20:08
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Poprawka a zwolnienie lekarskie

Postautor: Agne98 » 2016-08-20, 20:32

Witam. Zastanawiam się czy jeżeli nie zjawię się na egzamin poprawkowy, to będzie to równoznaczne z niezdaniem do następnej klasy. Przysługuje mi przejście warunkowe, bo ów przedmiot będę miała kontynuowany w kolejnej klasie. Jednak z tego co mi wiadomo, żeby przyznali warunek, to trzeba przystąpić do poprawki. Jak sprawa wygląda, gdy jednak z różnych względów uczeń nie będzie w stanie zjawić się na egzamin poprawkowy? Dodając przy tym, że nieobecność będzie miał usprawiedliwioną.
W końcu nie od dziś wiadomo, że różne sytuacje w życiu się zdarzają. Pobyt w szpitalu, czy też ciężka choroba.
Czy wtedy sytuacja takiego ucznia jest jakoś inaczej rozpatrzona? Istnieje w takim przypadku możliwość przyznania przejścia warunkowego, bez przystąpienia do egzaminu? Czy może jednak nie ma zmiłuj i taki uczeń zwyczajnie powtarza rok szkolny?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Poprawka a zwolnienie lekarskie

Postautor: malgala » 2016-08-24, 18:16

Nie ma możliwości otrzymania promocji z oceną niedostateczną, jeżeli nie przystąpi się do egzaminu poprawkowego.

W przypadku usprawiedliwionej nieobecności na egzaminie poprawkowym dyrektor szkoły wyznacza drugi termin egzaminu i uczeń może do niego przystąpić, ale nie później niż do końca września.

julka8
Posty: 43
Rejestracja: 2015-08-15, 12:22
Kto: nauczyciel
Lokalizacja: śląskie

Re: Poprawka a zwolnienie lekarskie

Postautor: julka8 » 2016-08-24, 18:51

Poprawkowicz musi również pamiętać, że nie ma czegoś takiego, że mu przysługuje warunkowa promocja. To Rada Pedagogiczna ma możliwość promowania warunkowego ucznia, który nie zdał poprawki. W mojej szkole bierzemy pod uwagę wyniki egzaminu poprawkowego, np jeżeli uczniowi zabrakło do oceny dopuszczającej tylko kilka punktów, to zgadzamy się na promocję warunkową uznając, że uczeń poradzi sobie w klasie wyższej, natomiast jeśli wyniki egzaminu pokazują, ze uczeń nic nie umie to nie zgadzamy się na promocję warunkową i uczeń powtarza klasę.

tadek56
Posty: 4
Rejestracja: 2017-02-17, 16:28
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Re: Poprawka a zwolnienie lekarskie

Postautor: tadek56 » 2017-02-17, 21:01

to jest bardzo trudne zadanie według mnie


Wróć do „Kącik uczniowski”