Jak skutecznie nauczyć się fizyki?

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

czarnulka.222
Posty: 3
Rejestracja: 2016-12-12, 16:42
Kto: uczeń
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Jak skutecznie nauczyć się fizyki?

Postautor: czarnulka.222 » 2016-12-12, 16:45

Hej! Znacie jakąś skuteczną metodę żeby ogarnąć fizykę? To jest moja totalna pięta achilesowa :( Mamy tylko godzinę tygodniowo a nauczyciel wymaga jakbyśmy cały tydzień nic nie robili tylko się tych głupot uczyli. Wogóle nie umiem się sama tego nauczyć choociaz próbuje i siedzę czasem w weekend. Może są jakieś fajne podręczniki przystosowane dla takich nieogarów jak ja? Wogóle całe te przedmioty ścisle to porażka, ale fizyka najgorzej

Melizabeth
Posty: 402
Rejestracja: 2013-08-11, 15:45
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski, Język hiszpański
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak skutecznie nauczyć się fizyki?

Postautor: Melizabeth » 2016-12-12, 20:48

Krok 1.: Przestać uważać, że to "głupoty". Dopóki będziesz tak myśleć, mózgowi nie będzie się chciało tego przyswoić, bo po co ma się głupotami zajmować?

kchula
Posty: 2
Rejestracja: 2015-07-23, 09:46
Kto: rodzic
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak skutecznie nauczyć się fizyki?

Postautor: kchula » 2016-12-13, 14:07

Ja bym ci poradziła uczyc się z kimś, mi to bardzo pomogło jak się uczyłam matematyki z koleżanką. Ona ogarniała trochę bardziej ode mnie ale jak się uczyłyśmy razem przed sprawdzianem to ona sobie powtarzała, utrwalała a ja przy niej bardzo się podciągnęłam bo mi też bardzo sensownie tłumaczyła. To co babka na lekcji w 45 minut opowiadała to mi Olka w 15 minut wykładała :D

czarnulka.222
Posty: 3
Rejestracja: 2016-12-12, 16:42
Kto: uczeń
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Jak skutecznie nauczyć się fizyki?

Postautor: czarnulka.222 » 2016-12-14, 09:49

Tylko że chyba nikt tego nie ogarnia, zwłaszcza że nauczyciel wogóle nam nie tłumaczy tak jak powinien. Koniec semestru sie zbliża a ja mam dwie lufy na czysto póki co :( jak tak dalej pójdzie to wyląduje w zawodówce zamiast w liceum :(

PRYWGIM5
Posty: 1
Rejestracja: 2015-10-13, 15:14
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak skutecznie nauczyć się fizyki?

Postautor: PRYWGIM5 » 2016-12-15, 11:59

Witaj, jednym ze skuteczniejszych sposobów na przyswojenie wiedzy na przykład z zakresu fizyki jest mapa myśli, która służy pobudzeniu wyobraźni. Dzięki rozrysowaniu zagadnień na kartce skomplikowane wzory przestają być szeregiem niezrozumiałych znaczków, a stają się skojarzeniami, które łatwiej przywołać w pamięci. Dobrze sprawdzają się też stare dobre fiszki ;) Nie tylko nauka języków obcych jest łatwiejsza przy ich pomocy. Spróbuj rozpisać wzory i reguły na karteczkach i poprzypinać je w widocznych miejscach w swoim pokoju. Być może pomogą Ci zapamiętać najważniejsze rzeczy. Kilka wskazówek na temat efektywnych metod uczenia się przedmiotów ścisłych znajdziesz na naszym blogu: http://www.prywgim5.krakow.pl/blog/jak- ... w-scislych.
Przedstawiciel Prywatnego Gimnazjum nr 5 w Krakowie, ul. Sławkowska 20,
31 – 016 Kraków, tel. 12 422 00 75, gim@prywgim5.krakow.pl

mfietko
Posty: 1
Rejestracja: 2016-12-15, 12:09
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak skutecznie nauczyć się fizyki?

Postautor: mfietko » 2016-12-15, 12:12

Nie wierzę w te wszystkie mapy myśli, metody kreatywnego myślenia. Nie każdy jest zdolny ze wszystkiego. Idź na jakieś korki, byle zdać, a ucz się tego co Ci sprawia przyjemność i z czym wiążesz przyszłość :)

MaurycyPoland
Posty: 10
Rejestracja: 2017-01-05, 11:11
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Biologia, Historia sztuki
Lokalizacja: małopolskie

Re: Jak skutecznie nauczyć się fizyki?

Postautor: MaurycyPoland » 2017-01-05, 11:13

ucz się tego co lubisz. Nie rób nic na siłę. Jeśli coś sprawi Ci przyjemność to szybciej coś osiągniesz niż jakbyś miał być zmuszany.
reklama


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron