nieklasyfikacyja

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

mikolaj99
Posty: 2
Rejestracja: 2016-12-15, 21:03
Kto: uczeń
Lokalizacja: lubelskie

nieklasyfikacyja

Postautor: mikolaj99 » 2016-12-15, 21:15

witam za pół roku będę miał 18lat uczęszczam do szkoły zawodowej na profil mechanika mam taka sytuacje że mam 10% frekwencji na zajęciach wf głownie nieusprawiedliwione nigdy nie miałem problemu z chodzeniem na wf i lubiłem ten przedmiot nie chodziłem głownie z powodu tego że nikt nie chodził i na wf jak pare razy przyszedłem to siedziałem sam lub z jednym kolega i do tego doszły obowiazki poza szkolne , na cała klase jest tylko jedna klasyfikowana ,ale nie o to pytam mam oceny z wf następujące 1,4,3 wyczytałem żeby uczniowi postawić nie klasyfikacje nie może mieć on zadnych ocen CYTUJE : § 17. 1. ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 30 kwietnia 2007 r.
w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych mówi, że:
Uczeń może nie być klasyfikowany z jednego, kilku albo wszystkich zajęć edukacyjnych, jeżeli brak jest podstaw do ustalenia śródrocznej lub rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej z powodu nieobecności ucznia na zajęciach edukacyjnych przekraczającej połowę czasu przeznaczonego na te zajęcia w szkolnym planie nauczania.

Jeżeli zatem uczeń otrzymał w trakcie semestru jakiekolwiek oceny, to powinien być na ich podstawie klasyfikowany, nawet jeśi są to tylko oceny niedostateczne. Należy wówczas wystawić ocenę śródroczną - niedostateczny. Jeżeli jednak nie posiada żadnych ocen, a spowodowane to jest jego częstymi nieobecnościami, przekraczającymi połowę zaplanowanych zajęć, uczeń jest nieklasyfikowany i w dzienniku należy tak to zapisać. PROSZE O POINFORMOWANIE MNIE JAK TO WYGLĄDA W PRAKTYCE , podobna sytacje mam z niemieckiego tyle że mam 43% i nastepujace oceny :3-, 3, 3+, +, 3, 4, 2 wszystkie sprawdziany i kartkówki mam zaliczone i odane wszystkie prace domowe czy w takiej sytacji też moge być nieklasyfikowany ?

mikolaj99
Posty: 2
Rejestracja: 2016-12-15, 21:03
Kto: uczeń
Lokalizacja: lubelskie

Re: nieklasyfikacyja

Postautor: mikolaj99 » 2016-12-15, 21:40

jesli to możliwe prosze o jak najszybsza odpowiedz ponieważ nie wiem co mam dalej robić :(

koma
Posty: 2551
Rejestracja: 2007-11-17, 00:26

Re: nieklasyfikacyja

Postautor: koma » 2016-12-16, 12:06

Czytaj rozporządzenie ze zrozumieniem zamiast interpretować je po swojemu.

Uczeń może nie być klasyfikowany z jednego, kilku albo wszystkich zajęć edukacyjnych, jeżeli brak jest podstaw do ustalenia śródrocznej lub rocznej (semestralnej) oceny klasyfikacyjnej z powodu nieobecności ucznia na zajęciach edukacyjnych przekraczającej połowę czasu przeznaczonego na te zajęcia w szkolnym planie nauczania.


W - f to zajęcia obowiązkowe, na których realizuje się podstawę programową rozpisaną na cały rok (okres). Byłeś na 10 % zajęciach, zatem nie zrealizowałeś 90% treści programowych, przewidzianych na połrocze. Oceny otrzymałeś, ale tylko za malutką część materiału - cała reszta zrealizowana nie była.
Tutaj liczy sie nie liczba ocen, ale ilość zrealizowanych treści programowych. Nie możesz byc klasyfikowany tylko w oparciu o te 10%.

A co masz robić? Chodzić na obowiązkowe zajęcia!!
I nie tlumaczyc się tym, że inni nie chodzą albo nie miałes czasu.
Ogarnij się, bo nie zdasz!

marian5431
Posty: 5
Rejestracja: 2016-12-22, 08:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka, Biologia, Język polski
Lokalizacja: małopolskie

Re: nieklasyfikacyja

Postautor: marian5431 » 2016-12-22, 08:56

prawo to prawo tego nie zmieni napewno
reklama

lechu56
Posty: 3
Rejestracja: 2017-02-09, 13:47
Kto: uczeń
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: podlaskie

Re: nieklasyfikacyja

Postautor: lechu56 » 2017-02-09, 13:52

ale wtedy nawet nie ma egzaminu poprawkowego
reklama


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron