praca domowa nielegalna

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

walllly
Posty: 30
Rejestracja: 2007-10-09, 16:17

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: walllly » 2007-12-22, 10:53

hehe już lubie Pana Olędzkiego :D
Jego propozycje są śmieszne ale z punku widzenia ucznia całkiem ... ciekawe. Kibicuje mu i mam nadzieje, ze chociaż z pracami domowymi się uda :D:D:D
''Chcąc zdobywać wiedzę trzeba być naiwnym jak dziecko''

Jestem Młodym Polakiem!
Nie Kradnę Samochodów I Nie Jestem Pijakiem.

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: eldog » 2007-12-22, 12:23

Pan Olędzki nie za 20 lat on już potrzebuje lekarza wiadomej specjalności, może jego poglądy cieszą młodzież zwłaszcza podobno uczniów gimnazjum, ale jednak delikatnie pisząc niepokoją trochę starszą i trochę rozumniejszą młodzież!
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: catchmeifyoucan » 2007-12-22, 12:36

ej no.... bo jeszcze naprawdę jego pomysły wejdą w życie...
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy

maturzysta
Posty: 20
Rejestracja: 2007-12-14, 23:04

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: maturzysta » 2007-12-22, 13:23

Przynajmniej napisali
rzecznik praw ucznia, o którym mało kto słyszał

jest jakiś postęp w obiektywizmie przekazów medialnych na temat tego człowieka.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: dushka » 2007-12-22, 13:49

walllly pisze:hehe już lubie Pana Olędzkiego :D
Jego propozycje są śmieszne ale z punku widzenia ucznia całkiem ... ciekawe. Kibicuje mu i mam nadzieje, ze chociaż z pracami domowymi się uda :D:D:D


I właśnie z powodu takich wypowiedzi nie zawsze podoba mi się obecność ucznia na tym forum.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: Jolly Roger » 2007-12-22, 13:53

eldog pisze:Najlepiej zrobić może szkołę w ogóle nieobowiązkową i pozwolić się uczyć tylko tym, którzy chcą, tylko do czego my wtedy dojdziemy? Znając nastawienie uczniów to do analfabetyzmu ...

co za różnica skoro pod przymusem hodujemy półanalfabetów lub wtórnych analfabetów.
Może lepiej żeby o wyborze szkoły decydował świadomy rodzić a nie system, wtedy jest szansa na większe zaangażowanie rodzica w wychowanie dziecka o którego bark teraz tak często się wypomina.


miwues >> państwo ma przestrzegać prawa więc jeśli zadania domowe okażą się niezgodne z prawem to można prawo zmienić. Klaskanie tu nie ma nic na rzeczy.

eldog
Posty: 689
Rejestracja: 2007-08-02, 12:21

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: eldog » 2007-12-22, 14:02

Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie! Tylko po jakiej stronie?
W tej walce zwyciężą uczniowie czy nauczyciele?
To jednak walka z wiatrakami! A zwycięzców nie widać!
Chyba, ze to ma być Pyrrusowe zwycięstwo! To gratuluję nie ma nic lepszego w historii bitew!
Szkoła będzie bez klasy bo już parę szkół z klasą jest!
Umiesz liczyć, to licz w życiu tylko na siebie!

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: dushka » 2007-12-22, 14:08

Paranoja jakaś. W ogóle jak to brzmi: walka uczeń/nauczyciel. Może niedługo to my im będziemy płacić za naukę, a nie sami pensje dostawać?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: Jolly Roger » 2007-12-22, 14:10

eldog nie wiem co łykasz, ale fajnie napisane. Czy jednak nie potrafisz sobie i kilka głosów wtórujących wyobrazić szkoły bez przymusu. Czy nauczyciel to ludzik z batożkami i jak sie jedna z batożków (obowiązkowe zadania domowe) odbierze to system oświatowy zawali. Przecież sami wydajecie sobie świadectwo kiepskich kompetencji.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: dushka » 2007-12-22, 14:16

Spokojnie, nie tak ostro może.

Jolly - to teraz wyobraź sobie, że uczeń przyswaja wiedzę tylko na lekcji. NIE UTRWALA JEJ W DOMU - bo przecież praca domowa może być nie tylko pisemna - konieczność powtórzenia materiału, nauczenia się go - to także zadanie domowe. Zdajesz sobie sprawę z tego, że uczniowie nie będą wiele potrafili?

Człowiek tak jest skonstruowany, że nabywaną wiedzę musi jakoś utrwalić - i to nie tylko ucznia się tyczy, przecież całe życie czegoś nowego się uczymy, rzadko bardzo bywa tak, że poznajesz nową umiejętność i od razu potrafisz coś zrobić.


Smutne i tragiczne nieco jest to, że niektórym nauczycielom trzeba tłumaczyć rzeczy tak oczywiste.

Awatar użytkownika
wrotkap
Posty: 131
Rejestracja: 2007-10-20, 00:34

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: wrotkap » 2007-12-22, 14:17

Jolly Roger pisze:Czy jednak nie potrafisz sobie i kilka głosów wtórujących wyobrazić szkoły bez przymusu.


Czy Ty to sam wymyśliłeś, czy kazał Ci to ktoś napisać. Napisz jak wyobrażasz sobie pracę w gimnazjum.

[ Dodano: 22 Grudzień 2007, 14:20 ]
Praca domowa to nie jest przymus. Przecież nikt ucznia nie zmusza do jej rozwiązywania. Jak nie rozwiąże dostanie ocenę adekwatną do swojej pracy. Jego wybór. Nikt nie chłosta uczniów za brak pracy domowej.

Uczeń: Proszę Pana, czy można ukarać kogoś za coś, czego nie zrobił
Nauczyciel: Oczywiście, że nie!
Uczeń: To ja nie zrobiłem pracy domowej.
Żyj tak, abyś nie musiał się czerwienić, zwłaszcza przez samym sobą.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: dushka » 2007-12-22, 14:20

Wrotkap, ale to nie tylko w gimnazjum - przecież już w klasach 1-3 dziecko poznaje rzeczy, które MUSI utrwalić poza szkołą: tabliczka mnożenia, nauka czytania, wiersz na przedstawienie czy sówka angielskie.

Ja w ogóle dziwię się, że tu toczy się taka dyskusja. Bo przecież zadania domowe to nie gnębienie ucznia, ale konieczność.

maturzysta
Posty: 20
Rejestracja: 2007-12-14, 23:04

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: maturzysta » 2007-12-22, 14:20

To są libertarianie, oszołomy jakich mało (Olędzki też się do nich zalicza). Dla nich obowiązek szkolny to przejaw faszyzmu, podobnie jak np. zakaz noszenia broni bez zezwolenia.

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: dushka » 2007-12-22, 14:21

To zyczę panu O., żeby spotkał kiedyś w ciemnej uliczce zwolennika takiego pogladu :evil:

Awatar użytkownika
wrotkap
Posty: 131
Rejestracja: 2007-10-20, 00:34

Re: praca domowa nielegalna

Postautor: wrotkap » 2007-12-22, 14:22

Gimnazjum podałem jako przykład. Ja oczywiście nie wyobrażam sobie szkoły bez pracy domowej. Chciałem tylko poznać wyobrażenie Jolly Roger'a o szkole bez prac domowych.
Żyj tak, abyś nie musiał się czerwienić, zwłaszcza przez samym sobą.


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron