Jakie studia wybrać?

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

danielu9490
Posty: 2
Rejestracja: 2016-11-29, 17:01
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Jakie studia wybrać?

Postautor: danielu9490 » 2017-01-26, 21:24

Witam Państwa serdecznie,
Jestem obecnie uczniem klasy 3 gimnazjum, i w przyszłości chciałbym wykonywać zawód nauczyciela chemii, oraz ewentualnie biologii. Stąd też moje pytanie - jakie studia wybrać po Liceum Ogólnokształcącym?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi,
Serdecznie pozdrawiam :)

Okano
Posty: 2
Rejestracja: 2016-10-20, 15:21
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: śląskie

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: Okano » 2017-03-17, 17:22

Oczywiście że warto studiować i inwestować w siebie. Ja bardzo pilnowałem nauki syna i tłumaczyłem, że to co ma w głowie to nikt mu nie zabierze. Teraz jest w średniej szkole i myśli o studiach w Anglii. Wiecie że jest fundacja pomagająca wybitnie zdolnej młodzieży? Ja dowiedziałem się od mojego szefa. Jest to reklama Mają bardzo wysokie wymagania wobec kandydatów, ale też i dużo dają w zamian, bardzo pomagają w zdobyciu praktyk, stażów. Warto poznać dokładnie ich ofertę i składać aplikację.

katarzzyna
Posty: 5
Rejestracja: 2016-09-28, 12:36
Kto: rodzic
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: katarzzyna » 2017-03-21, 14:02

Oczywiście, że najważniejszą zasadą to studiowanie tego co nas interesuje, tego co np. przyda nam się w pracy itd. Najgłupszą jak dla mnie decyzją będzie sugerowanie się czy jakiś kierunek jest aktualnie na topie-nauka będzie wtedy udręką. Ja np. skończyłam reklama korzysci bo zawsze chciałam skończyć rachunkowość, nie wyobrażam sobie studiować czegoś związanego z malarstwem dla przykładu, jest to dla mnie czarna magia totalnie i podziwiam osoby, które mają zdolności właśnie w tę stronę. Uważam też, że w wieku 19, 20 lat jest naprawdę ciężko wiedzieć co się chce robić, czasem warto iść najpierw do pracy, zobaczyć co chcemy robić, rozejrzeć się...często decyzja z jakimś już doświadczeniem w pracy jest łatwiejsza.

danielu9490
Posty: 2
Rejestracja: 2016-11-29, 17:01
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: danielu9490 » 2017-03-30, 16:09

Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Jakie studia wybrać?

Postautor: oramge » 2017-03-31, 19:17

Konkretnie! Studiuj chemię ewentualnie biologię.


Wróć do „Kącik uczniowski”