Studia na kierunku geografia.

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Aleksandra97
Posty: 1
Rejestracja: 2017-04-27, 20:30
Kto: uczeń
Lokalizacja: śląskie

Studia na kierunku geografia.

Postautor: Aleksandra97 » 2017-04-27, 20:53

Witam, jestem tegoroczną maturzystką, która chciałaby zasięgnąć opinii nauczycieli, tych bardziej i tych mniej doświadczonych.

W technikum miałam rozszerzoną geografię z nauczycielką, która zafascynowała mnie nią do tego stopnia, że chciałabym rozwijać swoją pasję na studiach o tym kierunku, a w dalszej przyszłości przekazywać zdobytą wiedzę młodszym pokoleniom.
Pojawiło się jednak u mnie nieco wątpliwości :

1) Czy aby zostać nauczycielem geografii w szkole średniej koniecznie muszę kończyć kierunek jakim jest geografia ze specjalizacją nauczycielską czy jest do tego jakaś inna droga?

2) Moim głównym celem od dłuższego czasu był Uniwersytet Gdański, jednak im więcej opinii na jego temat czytam, tym bardziej jestem do niego zniechęcona. Może ktoś z państwa ma jakieś doświadczenia z tą uczelnią i chciałby się nimi ze mną podzielić? Może jednak celować w coś innego?

3) Na większość uczelni (jeżeli nie wszystkie), które oferują w swoich wydziałach geografię ze specjalizacją nauczycielską jest informacja, iż trzeba podejść również do wstępnych egzaminów kwalifikacyjnych (ustnych i/bądź pisemnych). Czy ktoś może mi udzielić więcej informacji na ten temat? Jak to mniej więcej wygląda, czego można się na nich spodziewać, jaki jest ich poziom trudności (porównywalny do matury czy może jednak znacznie niższy/wyższy?).

Z góry serdecznie dziękuję za jakiekolwiek wskazówki :)

arek125
Posty: 1
Rejestracja: 2016-11-13, 11:19
Kto: uczeń
Przedmiot: Geografia
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Studia na kierunku geografia.

Postautor: arek125 » 2017-04-28, 13:01

Witaj :D
Rowniez jestem tegorocznym maturzystom i zamierzam wybrać sie na geografie. Z tego co wiem od znajomych mi nauczycieli, nie opłaca sie isc na geografie o spec. nauczycielskiej. Z ich opinii wynika, iż lepiej wybrać specjalizacje np. geoinformacja a pozniej pojsc na kurs pedagogiczny. Pozdraiwam i życzę powodzenia! :jupi:


Wróć do „Kącik uczniowski”