Wymagania i procedura "przeskoczenia" klasy

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

PM11
Posty: 2
Rejestracja: 2017-06-18, 23:15
Kto: uczeń
Lokalizacja: dolnośląskie

Wymagania i procedura "przeskoczenia" klasy

Postautor: PM11 » 2017-06-18, 23:24

Witam

Zaczynam właśnie wakacje oddzielające gimnazjum od liceum, pozostało kilka dni do doniesienia świadectw do wybranych liceów, jednak już zgodnie z moimi planami rozpocząłem indywidualne "przerabianie" podręczników z klasy I liceum.
Początkowo moim celem było tylko lepsze przyswojenie materiału (niecałe 3 lata do matury na medycynę zagraniczną) jednakże prywatne okoliczności i łatwość w przyswajaniu materiału skłaniają mnie do podjęcia się próby "przeskoczenia" pierwszej klasy liceum i rozpoczęcia nauki od drugiej, szczególnie biorąc pod uwagę ulgowość pierwszej klasy.
Przychodzę więc z pytaniem czy taka procedura jest możliwa, jakie wymagania muszę spełnić i w jaki sposób przebiega.
Jako, że są Państwo pracownikami oświaty uznałem, że to dobre miejsce by o to pytać, szczególnie, że chcę iść do mojego nowego dyrektora z konkretami, by przychylniej spojrzał na moją bądź co bądź, niecodzienną ambicję.
~Marcin Roj

izolator
Posty: 85
Rejestracja: 2013-05-24, 18:11
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wymagania i procedura "przeskoczenia" klasy

Postautor: izolator » 2017-06-19, 08:45

Ominąć klasy się nie da, teoretycznie możesz wystąpić o indywidualny tok nauki ale trzeba się zastanowić czy jest sens czegoś takiego, teraz ci się wydaje ze wszystko wiesz ale niedługo zobaczysz jak bardzo się mylisz.

PM11
Posty: 2
Rejestracja: 2017-06-18, 23:15
Kto: uczeń
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wymagania i procedura "przeskoczenia" klasy

Postautor: PM11 » 2017-06-19, 14:58

Nigdzie nie pisałem jakobym wiedział wszystko, właściwie to fakt zadawania przeze mnie pytania świadczy o przeciwnym stanie rzeczy, ocenę mojego stanu wiedzy zostawmy osobom wykwalifikowanym.
Bardzo dziękuję za odpowiedź, faktycznie wydaje się to funkcjonować w ten sposób. Postaram się znaleźć więcej informacji, gdyby ktoś chciał jeszcze coś dodać to jestem otwarty na odpowiedzi.


Wróć do „Kącik uczniowski”