Matura rozszerzona z angielskiego

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

QueenfromMadrid
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-22, 18:23
Kto: uczeń
Lokalizacja: dolnośląskie

Matura rozszerzona z angielskiego

Postautor: QueenfromMadrid » 2017-09-22, 18:30

Witam,
Niestety mam taki mały problem, ponieważ jestem w 2 klasie liceum i wybrałam 4 przedmioty rozszerzone, jednak miałam za dużo godzin i musiałam z czegoś zrezygnować. Postawiłam na angielski chociaż wciąż nie wiem czy to była dobra decyzja :/ No więc zostałam bez rozszerzonego angielskiego, a jak wiadomo nie jest to szczególnie trudny przedmiot i chciałabym zdawać rozszerzoną maturę tyle, że kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać bo to co robimy w szkole na podstawie to jest stanowczo za mało. Nie wiem czy poszukać sobie jakiś korepetycji czy po prostu uczyć się samemu. Dodam, że nigdy nie miałam problemów z angielskim i myślę iż jestem całkiem niezła z niego.

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Matura rozszerzona z angielskiego

Postautor: oramge » 2017-09-22, 20:21

W dzieciństwie decyzje za nas podejmują rodzice ale w okolicach matury podejmujemy je sami.... skutki są czasami bolesne. Widać, że jesteś jeszcze bardzo niepewna i potrzebujesz wsparcia. Trudno jest na forum ocenić Twoje możliwości i udzielić Ci dobrej rady, zwłaszcza że sama jeszcze nie wiesz co dla Ciebie będzie dobre. Faktycznie poziom podstawowy nie zapewni Ci sukcesu na rozszerzeniu. Jeżeli ktoś decyduje się na cztery rozszerzenia to znaczy że musi mieć możliwości powyżej przeciętnej. Tymczasem okazuje się, że nie przeliczyłaś czasu. Może warto przerobić arkusze z ubiegłego roku i wtedy zobaczysz jakie są Twoje możliwości. Warto tez porozmawiać z nauczyciele i/lub rodzicami:)

QueenfromMadrid
Posty: 2
Rejestracja: 2017-09-22, 18:23
Kto: uczeń
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Matura rozszerzona z angielskiego

Postautor: QueenfromMadrid » 2017-09-30, 13:31

Właśnie mój problem jest taki, że kompletnie nie wiem co robić w przyszłości i też nie wiem na jakich przedmiotach się skupić :/ Wydaje mi się, że dałabym radę z 4 rozszerzeniami, ale przed wakacjami nikt mi nie powiedział iż wyjdzie mi za dużo godzin, a sama tego nie liczyłam. Też za bardzo nie mam z kim porozmawiać bo mam nową panią i ona zna mnie dopiero od początku września, a nauczycielka która uczyła mnie w pierwszej klasie jest na zwolnieniu. Ogólnie mój angielski nie jest na jakimś wysokim poziomie, ponieważ w szkole kończymy książkę B1. Tylko taka jest prawda, że po gimnazjum miałam już B1 więc ta pierwsza klasa liceum to była trochę strata czasu.

agnieszkawieju
Posty: 2
Rejestracja: 2017-10-26, 14:33
Kto: rodzic
Przedmiot: Matematyka, Język hiszpański
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Matura rozszerzona z angielskiego

Postautor: agnieszkawieju » 2017-10-26, 14:39

Byłam w tej samej sytuacji.. Do zdania matury nie wiedziałam co chce robić, dlatego też nie skreślałam żadnej możliwości! Może i jest to za dużo, ale ja jakoś musiałam sobie dać radę, to Ty też możesz!


Wróć do „Kącik uczniowski”