Nieliczenie oceny do średniej.

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Henrietta1
Posty: 8
Rejestracja: 2017-05-28, 15:09
Kto: uczeń
Lokalizacja: małopolskie

Nieliczenie oceny do średniej.

Postautor: Henrietta1 » 2018-03-17, 18:07

Jestem uczennicą klasy pierwszej liceum, na początku roku, a dokładniej 24 października zmieniłam szkołę. Jest to, jak to mówią, "elitarne" liceum, z pierwszej dziesiątki w województwie i pierwszej setki w kraju, z czego można wywnioskować, że nie jest w nim łatwo. Dwa tygodnie po moim przyjściu moja pani od matematyki zrobiła klasie sprawdzian z 2 działów, których w mojej wcześniejszej szkole nie zdążyłam jeszcze omówić. Mówiąc bardziej konkretnie, realizowaliśmy inny podręcznik i zupełnie inne tematy, może poza jednym czy dwoma, które dotyczyły liczb naturalnych. Najpierw moja nauczycielka matematyki stwierdziła, że nie będę z nimi pisała tego testu w I terminie. Żeby się upewnić, dzień przed sprawdzianem napisałam do niej, czy ostatecznie nie będę musiała go pisać, jednak nie otrzymałam odpowiedzi. Z rana podeszłam do niej i zapytałam po raz kolejny, tym razem bezpośrednio, odpowiedziała mi, że nie będziemy już tego przekładać i napiszę go z całą klasą. Uznała, że wykreśli mi zadania, do których potrzebna jest całkiem nowa, licealna wiedza, a resztę NA PEWNO pamiętam z gimnazjum. Niestety przyszłam na niego nieprzygotowana, więc wyniknęła z tego słaba ocena o wadze trzy. Do tego czekaliśmy na sprawdzenie klasówki około miesiąca, a regulamin szkolny zawiera rozporządzenie, że nauczyciel ma 2 tygodnie na oddanie prac klasowych. Co prawda, nauczycielka powiedziała, że da mi tydzień na poprawę tego testu i dopiero po tygodniu wpisze tę słabą ocenę ze względu na moje różnice programowe, niestety jednak rozchorowałam się i nie miałam możliwości ponownego przystąpienia do niego. Poza tym, nie byłabym w stanie sama nadrobić 2 działów w ciągu jednego tygodnia. Zastanawiam się, czy gdybym poszła z tym do dyrektora bądź zastępcy, mogłabym jakoś wywalczyć, żeby ta ocena nie liczyła się do mojej średniej, ponieważ bardzo mi ją zaniża. Proszę o poradę.

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Nieliczenie oceny do średniej.

Postautor: malgala » 2018-03-17, 19:22

Z postu wynika, że sprawdzian był na początku listopada. Teraz jest połowa marca.
Do tej pory nie nadrobiłaś zaległości?
To jest matematyka więc zupełnie nie rozumiem jak radzisz sobie z kolejnymi działami mając braki.
Nie chcesz mieć słabszej oceny, bo będziesz miała niższą średnią.
To nie tak. Wyższa średnia nic nie pomoże, jeżeli będą braki w wiadomościach.
Przede wszystkim powinnaś już dawno uzupełnić braki.
Zachęcam do rozmowy na ten temat z nauczycielką. Poproś może o jakieś dodatkowe zadania, dzięki którym te braki uzupełnisz.


Wróć do „Kącik uczniowski”