Ominięcie klasy i sąd.

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

JoannaKik
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-21, 14:38
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Ominięcie klasy i sąd.

Postautor: JoannaKik » 2018-06-21, 14:58

Witam. Jestem tu nowa i chodzę do 1 klasy liceum. Mam problem prawny, jako że nie mogłam chodzić do szkoły z powodów (psychicznie) zdrowotnych. Mianowicie moje niedociągnięcia są uznawane jako bunt i z tego względu sąd postanowił umieścić mnie w MOSie od września, co zburzy efekty mojej wieloletniej pracy. Nie chcę zagłębiać się w żale, bo nie o to mi chodzi. Warunkiem do odwołania były terapie i zdanie roku. Nie dopuszczono mnie do egzaminów klasyfikacyjnych ze wszystkich przedmiotów (już nadrabiałam materiał w 2 miesiące, lubię się uczyć). Nigdy się nie poddaję, więc będąc na straconej pozycji pomyślałam o ominięciu klasy (w 1 nie zdaję, i przeskakuję do 2).
Czy jest to możliwe? Czy są inne opcje?

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Ominięcie klasy i sąd.

Postautor: oramge » 2018-06-21, 17:21

Trochę chaotyczny ten wpis. Gdybyś mogła uporządkować swoje myśli to być może ktoś udzieli Ci jakiś wskazówek. Co chcesz się dowiedzieć?
Czy dobrze zrozumiałam, że nie otrzymałaś promocji do 2 klasy z powodu absencji i nie przystąpiłaś do egzaminów klasyfikacyjnych? Nie możesz przejść do klasy wyższej jeśli nie opanowałaś wiedzy i umiejętności z klasy niższej.
Skoro lubisz się uczyć to potraktuj tą sytuację jako szansę na uzupełnienie lub utrwalenie swojej wiedzy.

JoannaKik
Posty: 2
Rejestracja: 2018-06-21, 14:38
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ominięcie klasy i sąd.

Postautor: JoannaKik » 2018-06-22, 08:48

Nie dopuścili mnie do egzaminów klasyfikacyjnych (dużo mnie nie było więc rada mnie nie zna), a dwa lata w jeden rok to dla mnie nie problem (gorzej jest tylko z obecnościami). Nie wiem jak wygląda takie zaliczanie i chciałabym żeby ktoś mi wyjaśnił cały proces :/

oramge
Posty: 425
Rejestracja: 2013-11-22, 19:49
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski

Re: Ominięcie klasy i sąd.

Postautor: oramge » 2018-06-22, 18:22

Zgłoś się do wychowawcy lub pedagoga szkoły. To najbardziej kompetentne osoby, które mogą Ci pomóc. Oni wiedzą więcej o Twojej sytuacji niż my, użytkownicy tego forum. Powodzenia:)


Wróć do „Kącik uczniowski”