Egzamin klasyfikacyjny przy ponad 50% frekwencji

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

caro1562
Posty: 1
Rejestracja: 2019-03-18, 11:25
Kto: uczeń
Przedmiot: Matematyka, Geografia, Język angielski, ...
Lokalizacja: małopolskie

Egzamin klasyfikacyjny przy ponad 50% frekwencji

Postautor: caro1562 » 2019-03-18, 11:35

Witam, jestem uczennicą klasy maturalnej. Dopiero wróciłam do szkoły, ponieważ byłam chora (operacja a po niej powikłania). Mam około 51% frekwencji, więc najpewniej do końca roku będę mieć więcej. Nie mam praktycznie ocen w tym semestrze. Został jednak jeszcze miesiąc i chciałabym nadrobić zaległości. Nauczyciele jednak nie chcą się zgodzić i każą mi pisać egzamin klasyfikacyjny ze wszystkich przedmiotów. Dodam, że nie są przychylni, ponieważ pierwszą wersją było podejrzenie nowotworu, jednak okazało się że to była "tylko" neuroinfekcja. W związku z tym uważają że kłamie, moi rodzice również są oskarżani o wyolbrzymianie moich problemów. Nie mniej jednak, wolałabym zaliczać jakoś ten materiał, zamiast czekać na decyzję pani dyrektor, której (wg nauczycieli, w tym wychowawcy) mogę być pewna. Czy faktycznie jest tak, że nie mogę po prostu nadrobić zaległości? Czy do egzaminów klasyfikacyjnych nie ma jakichś innych podstaw? Do końca roku pewnie będę mieć ponad 60%, a w poprzednich latach miałam podobną frekwencję (ze względu na zdrowie), tylko nieobecności byku rozłożone w ciągu całego roku, a tym razem nie chodziłam 7 tygodni po feriach... Proszę o jakąś radę, ponieważ mam zaburzenia lękowe i bardzo stresują mnie takie rzeczy. Nie dość że matura to jeszcze ma mnie czekać dodatkowy stres związany z egzaminami klasyfikacyjnymi?
Pozdrawiam

Wróć do „Kącik uczniowski”