Bycie nauczycielem po dziennikarstwie

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

SuperPatsonFCB
Kto: student
Przedmiot: Inne

Bycie nauczycielem po dziennikarstwie

Postautor: SuperPatsonFCB » 2019-10-24, 22:54

Cześć wszystkim :)
Szukałem tych informacji w internecie, ale dalej nie jestem pewny jak to działa. Jestem studentem drugiego roku dziennikarstwa, więc jeszcze bardzo dużo czasu przede mną, ale w zasadzie jestem pewny, że bardzo chciałbym w przyszłości uczyć WOS-u. To nie jest zachcianka, bo od gimnazjum pomagałem kolegom w różnych rzeczach i "przekazywanie wiedzy" czy tłumaczenie sprawia mi po prostu przyjemność i chciałbym w tę stronę spróbować.

Pytanie moje brzmi, czy po dziennikarstwie i komunikacji społecznej jest możliwość zrobienia kursu na nauczyciela wosu / rozpoczęcia studium pedagogicznego czy jednak muszę zacząć nowy kierunek?

Awatar użytkownika
Ritter von Rodewald
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki

Re: Bycie nauczycielem po dziennikarstwie

Postautor: Ritter von Rodewald » 2019-10-25, 19:50

Nie istnieje co takiego, jak "kurs na nauczyciela" ani też "studium pedagogiczne". Aby zostać nauczycielem przedmiotów humanistycznych należy ukończyć wyższe studia uniwersyteckie, złożyć z wynikiem pozytywnym egzamin magisterski. Przedmioty związane z szeroką rozumiana pedagogiką zawarte są w programie takowych studiów wyższych. Z reguły "wiedzę o społeczeństwie" jako swoje godziny mają dydaktyczne nauczyciele historii. Taka jest moja opinia.
Na powodzenie w osiągnięciu zakładanego celu wpływa wiele czynników, takich jak: osobowość odbiorców, ich wiedza o świecie, kontekst sytuacyjny bądź przyjęte normy postępowania.

Wróć do „Kącik uczniowski”