Pytanie do nauczyciele geografii

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Kartoxa
Posty: 1
Rejestracja: 2023-11-16, 14:56
Kto: uczeń
Lokalizacja: mazowieckie

Pytanie do nauczyciele geografii

Postautor: Kartoxa » 2023-11-16, 15:10

Dzień dobry. Jestem w 3 klasie technikum(nie mamy rozszerzonej geografii). Całą klasą zostalismy powiadomieni ze w tym roku musimy napisać pracę z mapy fizycznej Europy oraz Azji(było to na początku roku szkolnego). W podstawie programowej znalazłem tylko punkt mowiący o tym że mam umieć tylko mapy fizycznogeograficznej Polski. Z tego wynika pytanie, czy nauczyciel może dawać czegoś ponad podstawy programowej.

Jak coś to na pierwszej pracy co była w ten wtorek to zdało tylko 4 z 23 osób. :crazy: :crazy:

LuszDar
Posty: 2
Rejestracja: 2018-12-19, 15:55
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Geografia, Informatyka, Przyroda
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Pytanie do nauczyciele geografii

Postautor: LuszDar » 2023-11-18, 10:58

Według mojej wiedzy w podstawie programowej geografii dla szkół średnich (podstawowej i rozszerzonej) nie ma sugestii ani wprost wskazań, nakazów, aby „… napisać pracę z mapy fizycznej …”.
Dodam, że wśród treści nauczania – wymagań wymienia się: 16 pozycji (geografia podstawowa) i 23 pozycje (geografia rozszerzona), razem 39 dla tych co „idą” kursem rozszerzonym (obłęd).
Trzeba dodać, że „… Ważną rolę w procesie kształcenia geograficznego odgrywają mapy, które są zarówno podstawową pomocą naukową, jak i dydaktyczną …”.
Gdybyś podał dokładny temat: „… musimy napisać pracę z mapy fizycznej Europy oraz Azji …”, to coś na pewno byłoby dla mnie jaśniejsze.
Osobiście podejrzewam, że zadanie idzie w kierunku charakterystyki środowiska geograficznego (lub wybranych jego składników) na podstawie mapy fizycznej (lub tematycznych) wskazanych kontynentów.
Tak czy inaczej może Tobie i Koleżeństwu przyda się taka literatura: Bolesław Augustowski., Lądy i oceany: Zarys geografii fizycznej świata, PZWS, Warszawa 1964.
Pozdrawiam.
Nauczyciel geografii


Wróć do „Kącik uczniowski”