NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

przemyslaw
Posty: 19
Rejestracja: 2008-02-22, 19:21

NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: przemyslaw » 2008-04-03, 10:54

[center]Dzisiaj 3 KWIETNIA ROZPOCZYNAMY KAMPANIĘ

NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI - NIE DOTYKAJ KOMÓRKI
UCZNIA![/center]


[center]Obrazek[/center]

[center]Drodzy uczniowie i nauczyciele pamiętajcie. Telefony komórkowe, odtwarzacze mp3, notatniki, pamiętniki i listy ucznia są objęte tajemnicą korespondencji. Oznacza to, że nauczycielowi nie wolno czytać, ani przeglądać treści tam zawartych. Ochrona tajemnicy korespondencji jest bardzo ważną wartością, nauczyciel swoim zachowaniem nie powinien nawet pozostawić wątpliwości, że mógł choć przez chwilę zajrzeć do prywatnych notatek ucznia. Dlatego nauczycielowi nie wolno nawet dotknąć komórki, odtwarzacza mp3, listów, pamiętników, czy notatników należących do ucznia.

Pamiętaj, by z telefonu korzystać tak, by nikomu ie przeszkadzać, jeśli prowadzisz rozmowę w czasie lekcji, nauczyciel może zastosować kary przewidziane w statucie szkoły, poza konfiskatą telefonu. Jeśli w statucie jest zapis upoważniający nauczyciela do konfiskaty telefonu, to taki zapis jest sprzeczny z prawem i nieważny i nie może on być pretekstem.

Niech wszyscy uczniowie, rodzice i nauczyciele dowiedzą się o tej kampanii.

Rozsyłajcie proszę mailami, gg i innymi komuniatorami i SMSami informację o kampanii!


Pamietaj! W telefonie masz prywatne notatki, SMSy, nagrania, dlatego nauczycielowi nie wolno nawet dotknac Twojej komorki! WYSLIJ DALEJ! prawa-ucznia.pl[/center]
Panie Boże pomóż mi pamiętać:
Kiedy mam naprawdę zły dzień, i zdaje mi się, że wszyscy dookoła chcą mnie wkurzyć, niech nie zapomnę, że do zrobienia smutnego grymasu potrzeba aż 42 mięśni, a tylko 4 do wyprostowania środkowego palca i powiedzenia im, że mogą mi skoczyć !

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: adner » 2008-04-03, 15:13

Chyba niektórym uczniom się poprzewracało we łbach, delikatnie mówiąc. Może jeszcze niedługo będą tu postulaty "szanuj tajemnicę korespondencji! nauczycielu, nie dotykaj do zeszytu ucznia" albo "szanuj tajemnicę korespondencji! nauczycielu, jak śmiesz przeszkadzać uczniom w rozmowach"! Zapamiętaj to sobie raz na zawsze, to nauczyciel decyduje, co robi uczeń na lekcji, a nie na odwrót.
As I kissed her goodbye I said, all beauty must die
And lent down and planted a rose between her teeth

kolin
Posty: 60
Rejestracja: 2008-02-29, 16:54

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: kolin » 2008-04-03, 15:27

adner pisze:apamiętaj to sobie raz na zawsze, to nauczyciel decyduje, co robi uczeń na lekcji, a nie na odwrót.

Niestety czasy się zmieniają i świat idzie "do przodu". Uczeń może wszystko nauczyciel już prawie nic

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: edzia » 2008-04-03, 15:47

Nie znam nauczyciela, który zabierając uczniowi komórkę (w słusznej sprawie), czyta, co tam jest napisane. :shock: :shock: :shock: Nauczyciela nie obchodzą prywatne notatki, smsy, i nagrania ucznia!!!!!!!!!! Nauczyciel nie zabierałby tej komórki, gdyby uczeń nie przeszkadzał na lekcji np. bawiąc się komórką albo nagrywając!!!!!!!

A więc może obok takiej akcji ogłoście jakiś apel do uczniów, żeby szanowali statut szkoły i aby uszanowali prawo każdego nauczyciela do prawidłowego przebiegu procesu dydaktycznego, niezakłócanego bezczelnym korzystaniem z komórki w czasie lekcji, nagrywaniem kogokolwiek bez pozwolenia!!! Niech każdy uczeń wie, do czego służy komórka, kiedy i gdzie można z niej korzystać oraz niech zna konsekwencje niewłaściwego jej używania!!! Tyle.

Awatar użytkownika
Gigi20
Posty: 716
Rejestracja: 2008-03-25, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski, Historia
Lokalizacja: lubelskie

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: Gigi20 » 2008-04-03, 15:59

edzia, popieram. to co wyprawia sie u mnie w klasie, na niektórych lekcjach, to czasami brakuje słów. Nie wiem jak to nazwać chamstwo, nie znajomość savoir vivre. Telefon komórkowy stał sie przedmiotem codziennego użytku, niestety, są uczniowie którzy zapominają, że jak każdą rzecz należy użytkować telefon z umiarem, a nie obnosić się po klasie i kręcić głupie filmiki.
Cała natura jest chemią, a ród ludzki akademią:
Całe twe życie w tej szkole, rozpędzaj w ciężkim mozole...

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: malgala » 2008-04-03, 16:07

No i co na to powiesz obrońco praw ucznia? Nawet przez uczniów zostałeś skrytykowany.
Następny krok to chyba będzie zakaz dotykania waszych zeszytów, bo przecież każdy ma tam jakieś prywatne notatki (o ile oczywiście coś notuje). Już mi się kilka razy zdarzyło, wertując taki zeszyt w poszukiwaniu pracy domowej, natrafić na jakieś miłosne wyznania. Chyba przestanę sprawdzać zeszyty :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gigi20
Posty: 716
Rejestracja: 2008-03-25, 09:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski, Historia
Lokalizacja: lubelskie

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: Gigi20 » 2008-04-03, 16:13

malgala, w mojej szkole nawet na stolikach były wyznania miłosne. Nauczyciele mieli nie mały ubaw. Według Przemysława na taki stolik trzeba by było nanieść cenzurę lub przechodzić z zamkniętymi oczami.
(napisy nie były na stoliku,tylko na specjalnych karteczkach doczepionych do blatu stolika, na których każdy użytkownik stolika był zapisany)
Cała natura jest chemią, a ród ludzki akademią:

Całe twe życie w tej szkole, rozpędzaj w ciężkim mozole...

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: malgala » 2008-04-03, 16:52

Za moich szkolnych czasów nie było stolików tylko ławki. Ileż tam wyznań miłosnych było wyrytych :!:
Zawsze przed wakacjami czekało nas obowiązkowe malowanie ławek. Ci co ryli i ci co nie ryli malowali solidarnie :mrgreen:
A wracając do kwestii telefonów to tylko raz przyłapałam ucznia, któremu wydawało się że w miarę dyskretnie pisze na lekcji smsa. A doskonale wszyscy wiedzieli, że na lekcji telefon ma być wyłączony i wyjmować go nie wolno. Poleciłam mu wyłączyć telefon i oddać mi go. Po telefon musieli się zgłosić rodzice. Mama tego ucznia nie była zachwycona koniecznością przyjścia do szkoły, ale widocznie telefon bardzo był synkowi potrzebny, bo już następnego dnia rano się po niego zgłosiła. Więcej przygód z telefonami uczniów nie miałam.

przemyslaw
Posty: 19
Rejestracja: 2008-02-22, 19:21

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: przemyslaw » 2008-04-03, 17:43

Drogi nauczycielu przeczytaj proszę dokładnie co jest napisane na stronie www.prawa-ucznia.pl

jest napisane wyraźnie o niezabieraniu telefonów komórkowych, lecz w przypadku złego zachowania ucznia zastosowaniu kary przewidzianej przez statut szkoły!

weźmy pod uwagę, że belfrowi uczeń by zabrał telefon bo rozmawia na lekcji i co wtedy?
nie ma do tego prawa?? podlega pod te same prawa co uczeń!

zdarza sie tak, że uczeń nawet nie ma możliwości wyłączenia telefonu i wtedy nie wie co się z nim dzieje...
Panie Boże pomóż mi pamiętać:

Kiedy mam naprawdę zły dzień, i zdaje mi się, że wszyscy dookoła chcą mnie wkurzyć, niech nie zapomnę, że do zrobienia smutnego grymasu potrzeba aż 42 mięśni, a tylko 4 do wyprostowania środkowego palca i powiedzenia im, że mogą mi skoczyć !

przemyslaw
Posty: 19
Rejestracja: 2008-02-22, 19:21

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: przemyslaw » 2008-04-03, 17:45

Gigi20 pisze:malgala, w mojej szkole nawet na stolikach były wyznania miłosne. Nauczyciele mieli nie mały ubaw. Według Przemysława na taki stolik trzeba by było nanieść cenzurę lub przechodzić z zamkniętymi oczami.
(napisy nie były na stoliku,tylko na specjalnych karteczkach doczepionych do blatu stolika, na których każdy użytkownik stolika był zapisany)


w tym przypadku ktoś pozwolił na czytanie tych treści, to jest zupełnie inny przypadek!
Panie Boże pomóż mi pamiętać:

Kiedy mam naprawdę zły dzień, i zdaje mi się, że wszyscy dookoła chcą mnie wkurzyć, niech nie zapomnę, że do zrobienia smutnego grymasu potrzeba aż 42 mięśni, a tylko 4 do wyprostowania środkowego palca i powiedzenia im, że mogą mi skoczyć !

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: edzia » 2008-04-03, 17:49

ooo, jest przemysław!
Powiedz więc, czy jest wojna o komórki w ogóle, czy może o komórki użyte przez ucznia w niewłaściwy, nieakceptowany i bezprawny sposób lub niewłaściwej chwili? I czyja to wina? Nauczycieli?

przemyslaw
Posty: 19
Rejestracja: 2008-02-22, 19:21

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: przemyslaw » 2008-04-03, 18:00

adner pisze:Zapamiętaj to sobie raz na zawsze, to nauczyciel decyduje, co robi uczeń na lekcji, a nie na odwrót.


nauczyciel musi realizować program nauczania przyjęty przez dyrekcje i nie może wymagać w zakresie podstawowym, nic spoza niego!

moim zdaniem "wojna" jak to droga edziu okresliłaś jest powodem nieznajomości prawa przez nauczycieli i często też arogancji uczniów!

u mnie w klasie też mnie to irytuje wielokrotnie, lecz w przypadku korzystania z telefonu komórkowego w sposób zakłucający "przebieg procesu dydaktycznego" należy karać go w sposób przewidziany w statucie!

NAUCZYCIELU pamiętaj nie jesteś Bogiem i nie wszystko Tobie wolno!
Panie Boże pomóż mi pamiętać:

Kiedy mam naprawdę zły dzień, i zdaje mi się, że wszyscy dookoła chcą mnie wkurzyć, niech nie zapomnę, że do zrobienia smutnego grymasu potrzeba aż 42 mięśni, a tylko 4 do wyprostowania środkowego palca i powiedzenia im, że mogą mi skoczyć !

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: edzia » 2008-04-03, 18:32

jakby uczeń znał swoje prawa i obowiązki to tej wojny by w ogóle nie było :evil:
przemyslaw pisze:NAUCZYCIELU pamiętaj nie jesteś Bogiem i nie wszystko Tobie wolno!
Nooo, niedługo to za dotknięcie komórki ucznia nauczyciel do więzienia jeszcze pójdzie :P I sytuacja się odwróci: wtedy uczeń będzie Bogiem i wszystko mu będze wolno :P Już niedługo, jeszcze kilka takich akcji jak ta.... Żenujące

przemyslaw
Posty: 19
Rejestracja: 2008-02-22, 19:21

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: przemyslaw » 2008-04-03, 18:45

Szczerze myślałem, że nauczyciele podejdą dojrzale do sprawy i spojrzą na możliwości inncyh kar nie kolidujących z prawem, ale niestety się zawiodłem...
tylko kłótnie i docinki...

bardzo ubolewam nad tym...

Pozdrawiam!
Panie Boże pomóż mi pamiętać:

Kiedy mam naprawdę zły dzień, i zdaje mi się, że wszyscy dookoła chcą mnie wkurzyć, niech nie zapomnę, że do zrobienia smutnego grymasu potrzeba aż 42 mięśni, a tylko 4 do wyprostowania środkowego palca i powiedzenia im, że mogą mi skoczyć !

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: edzia » 2008-04-03, 18:56

przemyslaw pisze:NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI - NIE DOTYKAJ KOMÓRKI
UCZNIA!
Atak za atak
przemyslaw pisze:możliwości inncyh kar nie kolidujących z prawem
o tym można porozmawiać w innym wątku np.


Wróć do „Kącik uczniowski”