NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: dushka » 2008-04-06, 10:23

Miwues - a niby czemu? Masz tendencję do rzucania haseł bardzo pewnym tonem, nie wyjaśniając niczego. Nauczyciel faktycznie nie jest Bogiem, również musi trzymać się jakiś zasad.

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: Jolly Roger » 2008-04-06, 10:38

§ 18. Statut szkoły określa szczegółowe zasady przyjmowania uczniów do szkoły oraz ich prawa i obowiązki, w tym:
1) rodzaje nagród i kar stosowanych wobec uczniów oraz tryb odwoływania się od kary; nie mogą być stosowane kary naruszające nietykalność i godność osobistą ucznia,

To zupełnie nie ma związku z odbieraniem telefonu komórkowego. Praktyka wygląda tak, ze uczeń poproszony oddaje swój telefon komórkowy. Może przecież nie oddawać. Gdyby nauczyciel użył nieuzasadnionej siły fizycznej by odebrać telefon to wtedy można by szukać ratunku w tym przepisie, ale to jakaś skrajna sytuacja.

Nadal czekam na paragraf, który by sankcjonował takie stwierdzenie

Kod: Zaznacz cały

eśli w statucie jest zapis upoważniający nauczyciela do konfiskaty telefonu, to taki zapis jest sprzeczny z prawem i nieważny i nie może on być pretekstem.




miwues pisze:
Jolly Roger pisze:Wiadomo, że nie wolno dotknąć samego ucznia.

Czemuż to?

Jak to czemu -->> oczywista oczywistość


Numer telefonu podaję zainteresowanym. jeśli chce tego uczeń to podaję uczniowi, a jeśli rodzic to rodzicowi. Nie widzę powodów abym miał go chronić i sztucznie się oddzielać. Owszem zdarzyło sie kilka głupich dowcipów, ale to incydenty do których nie przywiązuję wagi.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: Jolly Roger » 2008-04-06, 10:41

dushka pisze:Miwues - a niby czemu? Masz tendencję do rzucania haseł bardzo pewnym tonem, nie wyjaśniając niczego. Nauczyciel faktycznie nie jest Bogiem, również musi trzymać się jakiś zasad.


A jeśli uczeń przyniesie trąbkę na lekcję to czy mu jej nie odbierzesz bo nie ma o tym zapisu w statucie? :lol:
Nie wszystko da sie opisać, bo dojdziemy do absurdów.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: dushka » 2008-04-06, 10:56

Jolly - wystarczy dać zapis o odbieraniu przedmiotów, których używanie w jakikolwiek sposób przeszkadza w toku lekcji ;)

przemyslaw
Posty: 19
Rejestracja: 2008-02-22, 19:21

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: przemyslaw » 2008-04-06, 10:58

W przypadku, kiedy nauczyciel ma podejrzenia, że uczeń ściągał na sprawdzianie, kartkówce itp. może zweryfikować wiedzę ucznia, np poprzez odpowiedź ustną, kartkówkę...

a co do tego, że skoro zapisu nie ma w statucie możesz rządzić się swoimi prawami, to jest zapis w konstytucji:

Art. 31.
1. Wolnosc człowieka podlega ochronie prawnej.
2. Każdy jest obowiazany szanowac wolnosci i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszac do
czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
Panie Boże pomóż mi pamiętać:
Kiedy mam naprawdę zły dzień, i zdaje mi się, że wszyscy dookoła chcą mnie wkurzyć, niech nie zapomnę, że do zrobienia smutnego grymasu potrzeba aż 42 mięśni, a tylko 4 do wyprostowania środkowego palca i powiedzenia im, że mogą mi skoczyć !

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: dushka » 2008-04-06, 11:07

No to jak rodzic ci powie - nakaże - że masz umyć gary i odkurzyć dywan, to nie zrobisz i zasłonisz się prawem? litości...

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: Jolly Roger » 2008-04-06, 12:13

Prawo nakazuje nie używać telefonu na lekcjach. Nauczyciel nie odbiera telefonu wyciągając uczniowi z kieszeni czy plecaka dopóki telefon nie zakłóci porządku lekcji.

2. Każdy jest obowiazany szanowac wolnosci i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszac do
czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
Szkoda, że nie zwraca się uwagi na pierwsze zdanie, że używając telefonu na lekcji nie szanuje sie praw nauczyciela i innych uczniów korzystających z zajęć lekcyjnych.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

ahaja777
Posty: 41
Rejestracja: 2008-04-05, 20:14
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: łódzkie

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: ahaja777 » 2008-04-06, 12:23

Mi osobiście średnio podoba się ta akcja ... Uważam , że uczeń ma prawo nosić komórke , tam gdzie chce , ale przeszkadzanie w lekcji rzeczywiscie bywa denerwujące . U nas został wprowadzony zakaz wyjmowania komórek nawet na przerwie - z tym sie nie zgadzam , komróka jest źródłem pomocy w razie wypadku , kataklizmu ( :mrgreen: ) etc. Mamy rózniweż prawo nagrywać przebieg lekcji , a nauczyciel nie moze przeglądać zawartości komóki . Ale jeśli uczeń bez przerwy bawi się komórką oczywiscie zabranie telefonu jest słuszne .
"Methinks, I see... Where? In my mind's eyes. "

Szekspir

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: dushka » 2008-04-06, 12:59

ahaja777 pisze:Mi osobiście średnio podoba się ta akcja ... Uważam , że uczeń ma prawo nosić komórke , tam gdzie chce , ale przeszkadzanie w lekcji rzeczywiscie bywa denerwujące . U nas został wprowadzony zakaz wyjmowania komórek nawet na przerwie - z tym sie nie zgadzam , komróka jest źródłem pomocy w razie wypadku , kataklizmu ( :mrgreen: ) etc. Mamy rózniweż prawo nagrywać przebieg lekcji , a nauczyciel nie moze przeglądać zawartości komóki . Ale jeśli uczeń bez przerwy bawi się komórką oczywiscie zabranie telefonu jest słuszne .


Nie macie prawa nagrywać przebiegu lekcji.

ahaja777
Posty: 41
Rejestracja: 2008-04-05, 20:14
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: łódzkie

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: ahaja777 » 2008-04-06, 13:13

dushka pisze:
ahaja777 pisze:Mi osobiście średnio podoba się ta akcja ... Uważam , że uczeń ma prawo nosić komórke , tam gdzie chce , ale przeszkadzanie w lekcji rzeczywiscie bywa denerwujące . U nas został wprowadzony zakaz wyjmowania komórek nawet na przerwie - z tym sie nie zgadzam , komróka jest źródłem pomocy w razie wypadku , kataklizmu ( :mrgreen: ) etc. Mamy rózniweż prawo nagrywać przebieg lekcji , a nauczyciel nie moze przeglądać zawartości komóki . Ale jeśli uczeń bez przerwy bawi się komórką oczywiscie zabranie telefonu jest słuszne .


Nie macie prawa nagrywać przebiegu lekcji.



Jak to nie ??? Mamy prawo nagrywać wszystko , c dzieje sie w miejscach publicznych - także lekcje :P

ahaja777
Posty: 41
Rejestracja: 2008-04-05, 20:14
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: łódzkie

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: ahaja777 » 2008-04-06, 13:15

miwues pisze:
ahaja777 pisze:Mamy również prawo nagrywać przebieg lekcji

Tylko za zgodą nauczyciela. Chodzi m.in. o ochronę dóbr osobistych innych uczniów, ale nie tylko. Dobra lekcja polega na nawiązywaniu autentycznych relacji międzyludzkich, tworzeniu więzi osobowych nie tylko między nauczycielem, a uczniami, lecz przede wszystkich między samymi uczniami. Urządzenia nagrywające dźwięk i obraz na to nie pozwalają.



Pozwalają za to wykrywać wszelkie ewentualne nieprawidłowosci. Lepiej mieć mniejszą "więź" z otoczeniem a czuć sie bezpiecznie .

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: dushka » 2008-04-06, 13:19

Tak ci się tylko dziecko zdaje, że macie prawo. Ja prowadzę lekcję i ja mogę nie życzyć sobie nagrywania.

ahaja777
Posty: 41
Rejestracja: 2008-04-05, 20:14
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: łódzkie

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: ahaja777 » 2008-04-06, 13:21

dushka pisze:Tak ci się tylko dziecko zdaje, że macie prawo. Ja prowadzę lekcję i ja mogę nie życzyć sobie nagrywania.



Jak sie nie ma argumentów to sie odrazu od dziecka wyzywa :|
pfff ... Prosze posłuchać (szacunek) Klasa i szkoła to miejsce PUBLICZNE i od strony prawnej dozwolone jest nagrywanie przebiegu lekcji !

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: dushka » 2008-04-06, 13:29

Miejscem publicznym jest też szpital, a czy możesz wejść na operację, by ją nagrać? Miejscem publicznym jest kościół, a gwarantuję ci, że jeśli zaczniesz nagrywać księdza, przerwie ci.

BTW, piszę "dziecko", bo tak sie zachowujesz. Zakładasz jakiś prowokacyjny wątek, tupiesz nóżką pisząc, że masz do wszystkiego prawo. Dlatego więc, dziecko, zacznij zachowywać się taktownie i mądrze, a wszystko będzie cacy.

ahaja777
Posty: 41
Rejestracja: 2008-04-05, 20:14
Kto: uczeń
Przedmiot: Historia
Lokalizacja: łódzkie

Re: NAUCZYCIELU - USZANUJ TAJEMNICĘ KORESPONDENCJI! KOMÓRKI!!!!

Postautor: ahaja777 » 2008-04-06, 13:32

Aha , dobrze , ze nie jest PANI nauczycielką od polskiego ... Skoro nie wie Pani , ze zwracając się do kogoś pisemnie z szacunkiem piszemy z wielkiej litery takie słowa jak : Ty , Ci , Tobie , Twoje , Cię ... Chyba , ze nie ma Pani do mnie szacunku . Pozostaje mi tylko ubolewać ...
"Methinks, I see... Where? In my mind's eyes. "



Szekspir


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron