6 z informatyki-raczej komisyjnie-da się zdać ?

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Bolo92
Posty: 3
Rejestracja: 2008-06-06, 14:19
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: podkarpackie

6 z informatyki-raczej komisyjnie-da się zdać ?

Postautor: Bolo92 » 2008-06-06, 14:50

Witam, z tego co czytałem na kryteriach ocen z informatyki na 6 w gimnazjum to raczej wszystko spełniam.
6. Ocenę celującą otrzymuje uczeń, który spełnia kryteria na ocenę bardzo dobrą,
a ponadto:
a) samodzielnie rozwija swoją wiedzę i służy pomocą innym,
b) potrafi w sposób twórczy, odkrywczy rozwiązywać różnorodne problemy,
c) potrafi włączyć do swoich rozwiązań wiadomości z innych dziedzin nauki,
d) bierze udział w konkursach i olimpiadach,
e) na tle grupy uczniów wyróżnia się sprawnością swojej pracy i jakością otrzymanych
wyników.

W I półroczu miałem 5(5,5,4,5) w tym mam 5,5,5-algorytmika).
Brałem udział w konkursach i to też mu powiedziałem a on z jakim wynikiem, to powiedziałem, że w kryteriach ocen nic nie pisze o wynikach byleby być.
No i tam zatrzymałem się na punkcie b(niepokolei mówiłem) i powiedział, iż w poniedziałek(następna lekcja) da mi "problem" i jak go rozwiąże to da mi 6, ale myślę, że da mi coś trudnego albo z dziedziny której ja nie trawię i ledwo umiem i tego nie napisze, a postanowiłem że 6 będę miał to musze mieć.
Dzisiaj coś z html ogólnie mówił i zawsze rozwija skróty pytał się mnie o obrazek to mowię <img src a on co znaczy img to ja image(szczegół że nie umie wymawiać angielskiego) i później src-nikt nie miał pojęcia-jeden który html b. dobrze zna ale jemu na ocenie nie zależy, więc się nie udziela i mnie przed calą klasą zwiesił tekstem "to Ty chcesz mieć 6 na koniec a nie wiesz od czego skrót". Oczywiście nie chcę z nim zaczynać "wojny" i próbować po dobroci, bo ja bym odpowiedział mu b. mocno na ten tekst, że by mi pewnie obniżył a nie 6 dał.
Chyba zapomniał że IT jest działem wielce obszernym i nikt nie pojmie idealnie wszystkiego.
Oczywiście o ile nie zaliczę tego jego testu to będę próbował coś z sieci komputerowych, ażeby mi zadał(mocna strona u mnie), lecz wątpie, że mi da, bo raczej swoje umie i ciężko się z nim dogadać.
Kumplowi chce dać 4 bo słabe oceny a dziewczyny lepsze mają 5 bez problemów choć jakby był test niezapowiedziany to ciekawe na ile by która/który napisała bez uczenia.

W związku z tym, jeżeli mi nie da 6 i nie dogadam się z nim to pewnie napiszę odwołanie i na egzamin sprawdzający.
Z tym, że jak zagrożone osoby z innych przedmiotów na 2 nie mogą zdać to wątpie, iż mi się uda na 6.

Średnia kiepska(3?) jedynie to chciałem wszystkie oceny które mi się punktują na 3 i na nich się głównie skupiłem, a że test z polskiego nie poszedł dobrze, ponieważ ostatniego zadania nie napisałem wcale to chciałbym mieć te 3,3,3,6=44PKT.

Jeżeli ktoś cokolwiek wie co na takim egzaminie pytają, wiedza ponadprogramowa czy programowa głównie i czy taki test byłby na komputerze czy teoretyka.
Po części prawdopodobnie mi nie chce dać 6 bo inne oceny nie są za dobre, a ja chcę mieć 6 bo 4PKT więcej do szkoły no i jak się ma inne oceny słabe a tu 6 to musi się mieć jakąś wiedzę.

edzia
Posty: 4770
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: 6 z informatyki-raczej komisyjnie-da się zdać ?

Postautor: edzia » 2008-06-07, 08:54

Bolo92, piszesz to wszystko bardzo chaotycznie i w dodatku umieściłeś swój post w nieodpowiednim dziale. W ten sposób dłużej będziesz czekać na pomoc.

O ile dobrze zrozumiałam, to nauczyciel proponuje Ci 5 na koniec z informatyki, a Ty chcesz mieć 6 i twierdzisz, że spełniasz wszystkie wymagane kryteria. Moim zdaniem nie są one jednak na tyle szczegółowo podane (i dobrze!), byś mógł mówić, że je spełniasz. To nauczyciel o tym decyduje. Musisz się z nim dogadać.

Powinieneś raczej wcześniej zgłaszać nauczycielowi swoje zamiary, a nie dopiero przy wystawianiu ocen. Może w ciągu roku miałbyś więcej możliwości, by się wykazać swoją wiedzą i umiejętnościami. Dobrze byłoby, aby wśród ocen cząstkowych pojawiła się jakaś szóstka. Z tego co zrozumiałam, to prowadzisz lekką wojnę z nauczycielem o tę ocenę. A to nie wróży dobrze.

Bolo92 pisze:W związku z tym, jeżeli mi nie da 6 i nie dogadam się z nim to pewnie napiszę odwołanie i na egzamin sprawdzający.

Otóż nie ma czegoś takiego jak egzamin sprawdzający, nie masz możliwości komisyjnie ubiegać się o wyższą ocenę.

Jedynie nauczyciel sam może zrobić Ci jakiś sprawdzian umiejętności, czy wiedzy. Raczej z wiedzy ponadprogramowej, bo w końcu ubiegasz się o 6.

Napisz, jak Ci poszło. Pozdrawiam :D

Bolo92
Posty: 3
Rejestracja: 2008-06-06, 14:19
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: 6 z informatyki-raczej komisyjnie-da się zdać ?

Postautor: Bolo92 » 2008-06-07, 10:32

No przed pierwszym półroczem już mu mówiłem, iż chciałbym mieć 6.
Dlatego też głównie z algorytmiki analizowałem wszystkie te algorytmy, ażeby mieć 5 no i na lekcji było, że jak 3x jakiś uczeń podejdzie i będzie miał dobrze algorytmy to 5.
Niestety mi nie starczyło czasu, bo nigdy z algorytmami się wtedy nie spotkałem i zrobiłem 2/3 i więcej czasu nie było :(
A co do tego egzaminu sprawdzającego to u nas w szkole takie coś jest :) Do 10 czerwca do 10 godziny pisać podania, 11 czerwca jakąś komisje dyrektor niby zwołuje czy powołuje i 12 czerwca komisja pyta.
W poniedziałek ma być też kartkówka z podsumowania HTML, więc trzeba będzie jakąś stronkę zrobić z poleceń z pamięci i ew. się dokształcić.

A wojenke to ja wiem czy prowadze, poprostu z typem ciężko się dogadać, umiem dużo jak na gimnazjum(dla mnie przynajmniej), a inni nauczyciele na 6 to konkurs byleby się poszło 5 mieć właściwie same i 6 dają.

Bolo92
Posty: 3
Rejestracja: 2008-06-06, 14:19
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: 6 z informatyki-raczej komisyjnie-da się zdać ?

Postautor: Bolo92 » 2008-06-07, 14:28

Akurat od niego właściwie nic nie mam, gdyby był bardziej "człowiekiem" bo takto to jedynie ciężko z nim coś ugadać.
Wiedział dawno, że będę chciał 6, nie ma jak do ocen dołożyć 6 bo poprostu On za konkursy ani nic nie wpisywał, a ze spr. czy kartkówki nie można zdobyć 6.
Uczniów trzyma krótko, o mundurek się zawsze czepia, o spóźnienia itd. ale i ciężko coś dogadać z nim. Mamy już trochę starą nauczycielkę od Fizyki, wiedzę ma na temat Fizyki godną podziwu, także trzyma krótko uczniów, ale daje poprawiać bez problemu.
Do mnie się nie mógł przyczepić, bo ani jednego spóźnienia na jego lekcje, czy braku mundurku, o moje zachowanie także i często się udzielam w lekcji jak o coś pyta czy coś podobnego.
Z ang i z Matmy na rękę każdemu nauczycielka poszła i powiedziała co poprawić to będzie ocena i z tego bez problemu wyciągnołem 3 chociaż już nie mogę powiedzieć, że tak interesuje się lekcją.

Nie wiem jak z tym egzaminem, ale u nas coś takiego jest od 2 lat(przynajmniej ja od tego czasu słyszałem o tym), nigdy nie składałem, bo nie miałem o co.

catchmeifyoucan
Posty: 182
Rejestracja: 2007-11-01, 19:25

Re: 6 z informatyki-raczej komisyjnie-da się zdać ?

Postautor: catchmeifyoucan » 2008-06-07, 22:43

hm... zatrzymałem się przy ocenach... i... hm... nie masz żadnej oceny cząstkowej równej 6 i domagasz się 6...
"Forgive your enemies but never forget their names" Kennedy


Wróć do „Kącik uczniowski”