Sens istnienia wuefu

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: Jolly Roger » 2008-10-14, 15:04

Dużo zależy od samej szkoły. Sadzę, że zajęcia na macie czyli macie piłe i gracie odchodzą do lamusa. Przynajmniej ja to widzę w mojej gminie. Owszem nie mamy środków by spełnić widzimisię każdego ucznia (bo ja chciałbym wioślarstwo) ale zajęcia obejmują szersze spectrum dyscyplin niż tylko piłka nożna i tenis stołowy.

Podoba mnie się rozwiązanie problemu osób zwolnionych z wuefu. Takie osoby mają zajęcia teoretyczne. Przepisy poszczególnych dyscyplin albo szachy albo prace manualne. Liczba zwolnionych drastycznie zmalała.
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: haLayla » 2008-10-14, 15:06

Ale to też nie jest zbyt dobre, bo niektórzy mają zwolnienia z klubu sportowego, w którym trenują.
<3

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: Jolly Roger » 2008-10-14, 15:17

zwolnienie od czego?

Zależy jak na takie zwolnienie patrzy nauczyciel.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: edzia » 2008-10-14, 15:22

Jolly Roger pisze:Podoba mnie się rozwiązanie problemu osób zwolnionych z wuefu. Takie osoby mają zajęcia teoretyczne. Przepisy poszczególnych dyscyplin albo szachy albo prace manualne. Liczba zwolnionych drastycznie zmalała.
Bardzo ciekawe, mógłbyś napisać coś więcej? Czy te zajęcia teoretyczne mają równolegle z normalnym wuefem? Jak to w praktyce wyglada? Czy tylko w waszej szkole takie rozwiązanie wprowadzono?

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: haLayla » 2008-10-14, 15:27

Zwolnienie z zajęć wuefu.
Do końca roku.
<3

Jedliński
Posty: 547
Rejestracja: 2008-09-20, 18:40
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: śląskie

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: Jedliński » 2008-10-14, 20:52

Sport ma swoje wielkie walory ,choć przypuszczem ,że nie w każdych warunkach szkolnych da się to uwypuklić.

Chociażby cytat z Camusa

Wszystko co wiem o moralności i obowiązkach zawdzięczam piłce nożnej.
Autor: Albert Camus
W Chinach nauczycieli nazywa się budowniczymi narodu; czas, byśmy naszych nauczycieli nazywali tak samo. Barack Obama

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: Jolly Roger » 2008-10-15, 07:56

edzia>> na sali gimnastycznej stoi kilka ławek. Nie ćwiczacy (brak stroju, zwolnienie lekarskie) dostają zbiór zasad gry w badmintona oraz test do wypełnienia na jego podstawie. Jedni graja w badmintona, a drudzy rozgryzają tajniki tej gry.


haLayla >> i ci zwolnieni co robią w tym czasie? mają okienko?
Dla mnie dziwna sytuacja wszak ocena z wuefu to nie jest wystawiana na podstawie umiejętności w jednej dyscyplinie. (Poszedłbym nawet dalej, że nie powinny być brane tylko możliwości motoryczne.) Analogicznie należałoby olimpijczyka z fizyki zwolnić z tego przedmiotu.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: edzia » 2008-10-15, 08:04

Chodzi o tych niećwiczących doraźnie, czy także tych, którzy mają zwolnienie z wuefu na cały rok (a na świadectwie: zwolniony)?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: Jolly Roger » 2008-10-15, 08:12

wszyscy

Zwolniony na cały rok co ma robić w czasie wuefu?? Leżeć na materacach. Zwolniony jest z zajęć rucvhowych. nie oznacza, ze nie może grać w szachy, pomagać w sędziowaniu (liniowi) czy zajmować się teorią.
We gonna ride the sea,

we pray to the wind and the glory

That's why we are raging wild and free

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: edzia » 2008-10-15, 08:16

I tak powinno być.

Awatar użytkownika
haLayla
Posty: 3775
Rejestracja: 2008-08-24, 00:28
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: małopolskie

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: haLayla » 2008-10-15, 14:36

Jolly Roger, szczęśliwie wuef mam na początku, lub na końcu dnia. Oznacza to dla mnie dodatkową godzinkę snu, albo wcześniejsze wyjście ze szkoły.
<3

Niemamnicku
Posty: 47
Rejestracja: 2008-12-13, 12:01
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: Niemamnicku » 2009-01-16, 17:37

A co mają biedni wuefiści zrobić, jak ich pracy pozbawicie?;] Ogólnie w-f jest przedmiotem, którego mało ludzi uczy, bo jest ich pasją, ale są i tacy. Chyba. U nas w szkole (gimnazjum) w-f można przeżyć, przy czym nauczyciel niestety trochę zrzędzi, ale to nieistotne. Skoki przez skrzynie, biegi, rzucanie różnymi głupotami itp. są wg mnie potrzebne. Było powiedziane, że możemy przez przypadek wyhodować armię obżartuchów i niedbających o siebie słabiaków. Prawda - wychowanie fizyczne, jak każdy inny przedmiot ma zalety i wady. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że chemia i fizyka nie są potrzebne i że można je połączyć, czy zrobić coś w tym stylu, ale na pewno nie miałbym wiele racji. Podobnie jest w tej sprawie:]

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: Ingeborga » 2009-01-17, 10:28

Niemamnicku pisze:Było powiedziane, że możemy przez przypadek wyhodować armię obżartuchów i niedbających o siebie słabiaków. Prawda - wychowanie fizyczne, jak każdy inny przedmiot ma zalety i wady. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, że chemia i fizyka nie są potrzebne i że można je połączyć, czy zrobić coś w tym stylu, ale na pewno nie miałbym wiele racji. Podobnie jest w tej sprawie:]
Nie lubię w-fu, ale tutaj muszę się zgodzić :wink: Może właśnie dlatego ćwiczę na w-fie... ;) :lol:
...

Awatar użytkownika
karaeska
Posty: 295
Rejestracja: 2008-08-22, 00:57
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: lubelskie

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: karaeska » 2009-01-17, 22:43

U mnie w obecnej szkole z chodzeniem na w-f jest różnie. Większość sobie odpuszcza, na ćwiczeniach pojawia się mało osób, na basenie jeszcze mniej... Ale nie dziwię się, w sytuacji, gdy normalne lekcje mamy w jednej szkole, na w-f biegniemy do drugiej (10 minut drogi, 10 minut przerwy...) i na basen do trzeciej (20 minut drogi, przerwy 30 minut)...

Awatar użytkownika
dushka
Posty: 3902
Rejestracja: 2006-08-03, 19:39

Re: Sens istnienia wuefu

Postautor: dushka » 2009-01-18, 11:50

U mnie zwolnienie mają gównie osoby niepełnosprawne ruchowo. W tym czasie chodzą na rehabilitację, ewentualnie mają rewalidacje różne.


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron