Kariera nauczycielska

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

omnibuska
Posty: 22
Rejestracja: 2009-04-13, 19:19
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: śląskie

Re: Kariera nauczycielska

Postautor: omnibuska » 2009-10-19, 02:07

Hmm temat troszkę przedawniony, ale mam nadzieje, że uzyskam odpowiedź. Nie rozumiem tutaj czegoś: u mnie na studiach, opiekunka naszego roku, na pierwszym roku studiów, tłumaczyła nam, że po obronie tytułu licencjata możemy iść uczyć do gimnazjum i szkoły średniej pod warunkiem, że w trakcie studiów zrobimy kurs pedagogiczny(metodyka nauczania itp). I czytając posty troszkę się zdziwiłam bo ktoś pisał, że kończąc studia(w tamtym przypadku chodziło chyba o biologię) musi dodatkowo zrobić podyplomówkę z pedagogiki aby móc uczyć. Stąd moje pytanie czy ja również muszę? Czy wszystkie osoby uczące z tytułem licencjata studiowały pedagogikę równocześnie z przedmiotem którego uczą? Czy faktycznie wystarczy taki kurs, o którym mówiła moja wykładowczyni?

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Kariera nauczycielska

Postautor: Jolly Roger » 2009-10-19, 18:16

nie na wszystkich kierunkach kurs pedagogiczny jest włączony w ramy studiów. Dlatego niektórzy mają tytuł np. biologa, ale bez przygotowania pedagogicznego.

Jeśłi planuje się pracować w szkole należy ukończyć taki kurs, aby mieć uprawnienia do nauczania
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

omnibuska
Posty: 22
Rejestracja: 2009-04-13, 19:19
Przedmiot: Język rosyjski
Lokalizacja: śląskie

Re: Kariera nauczycielska

Postautor: omnibuska » 2009-10-19, 19:04

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

lary09
Posty: 1
Rejestracja: 2009-10-23, 13:17
Kto: student
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

socjologia a zawód nauczyciela

Postautor: lary09 » 2009-10-23, 13:27

Witam!
Jestem studentem pierwszego roku socjologii na UMK. Mam takie pytanie: Czy po tym kierunku studiów mogę zostać nauczycielem? Jeśli tak to jakich przedmiów?
Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Pozdrawiam!

kamole90
Posty: 4
Rejestracja: 2009-11-24, 18:34
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: pomorskie

Czy po budownictwie nauczycielem??

Postautor: kamole90 » 2009-11-24, 18:39

Witam, mam taki problem... Jestem studentem budownictwa... jednak wolalbym byc nauczycielem...Czy jak skonczę ten kierunek "budownictwo" to koncząc kurs pedagogiczny moge zostać nauczycielem matematyki? Co muszę zrobić aby nim zostać? Prosze o odpowiedz

Awatar użytkownika
sylwiam81
Posty: 42
Rejestracja: 2009-11-23, 20:23
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język niemiecki
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Kariera nauczycielska

Postautor: sylwiam81 » 2009-11-24, 18:54

wydaje mi się,że trzeba skończyć studia kierunek matematyka i koniecznie klurs pedagogiczny :D [/quote]

kamole90
Posty: 4
Rejestracja: 2009-11-24, 18:34
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kariera nauczycielska

Postautor: kamole90 » 2009-11-24, 21:26

a jakbym zrobił doktorat z matematyki i kurs pedagogiczny po studiach na kierunku Budownictwo? czy po pierwszym polroczu Budownictwa jest szansa ze bede kontynuowal rok na AP (Akademii Pomorskiej w Słupsku)? Jest mozliwość przeniesienia sie i przepisania ocen np z matematyki , fizyki?

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Kariera nauczycielska

Postautor: adner » 2009-11-24, 23:06

kamole90 pisze:a jakbym zrobił doktorat z matematyki i kurs pedagogiczny po studiach na kierunku Budownictwo? czy po pierwszym polroczu Budownictwa jest szansa ze bede kontynuowal rok na AP (Akademii Pomorskiej w Słupsku)? Jest mozliwość przeniesienia sie i przepisania ocen np z matematyki , fizyki?


Jesteś pewien, że po budownictwie można się dostać na studia doktoranckie z matematyki?
As I kissed her goodbye I said, all beauty must die
And lent down and planted a rose between her teeth

kamole90
Posty: 4
Rejestracja: 2009-11-24, 18:34
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kariera nauczycielska

Postautor: kamole90 » 2009-11-25, 13:24

A co stoi na przeszkodzie? jest jakiś wymóg o którym nie wiem? Zawsze myslałem ze kazdy kto ma mgr może zapisać się na studia doktoranckie, oczywiście jezeli przejdzie pomyślnie egzamin wstępny z danego przedmiotu

adner
Posty: 455
Rejestracja: 2008-03-28, 19:16
Kto: uczeń
Przedmiot: Inne
Lokalizacja: podlaskie

Re: Kariera nauczycielska

Postautor: adner » 2009-11-25, 18:28

kamole90 pisze:A co stoi na przeszkodzie? jest jakiś wymóg o którym nie wiem? Zawsze myslałem ze kazdy kto ma mgr może zapisać się na studia doktoranckie, oczywiście jezeli przejdzie pomyślnie egzamin wstępny z danego przedmiotu

No to w takim razie masz rację, chociaż wydaje mi się to dziwne, że np. magister polonistyki może sobie zacząć doktorat na matematyce. Ale to już zupełnie inna sprawa :)
As I kissed her goodbye I said, all beauty must die
And lent down and planted a rose between her teeth

kamole90
Posty: 4
Rejestracja: 2009-11-24, 18:34
Kto: student
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kariera nauczycielska

Postautor: kamole90 » 2009-11-27, 15:27

na budownictwie mam przedmiot matematyka:) jednak nie wiem czy majac doktorat z matematyki bede mogl uczyc w szkole?Zastanawia mnie tez czy jezeli bede inzynierem to czy jezeli skoncze po tych studiach jeszcze dodatkowo kurs pedagogiczny to bede mogl pracować w szkole bez doktoratu?

MarcinHym
Posty: 6
Rejestracja: 2009-11-28, 12:20
Kto: uczeń
Przedmiot: Ekonomia
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kariera nauczycielska

Postautor: MarcinHym » 2009-11-28, 12:37

Nauczyciel chemii i biologii :) A kto wie ?... może i religii ? Były ateista się kłania :)
:)

lutnia
Posty: 1
Rejestracja: 2009-12-30, 21:52
Kto: uczeń
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kariera nauczycielska

Postautor: lutnia » 2010-01-08, 21:48

W przyszłości ( o ile moje plany nie ulegną zmianie) zamierzam studiować historię i zostać nauczycielem. Chcę uczyć oczywiście historii, ale też WOKu i tu pojawia się moje pytanie- co powinnam studiować oprócz historii by móc uczyć WOKu?

InfamOus
Posty: 4
Rejestracja: 2010-03-10, 20:29
Kto: uczeń
Lokalizacja: pomorskie

Nauczyciel Angielskiego

Postautor: InfamOus » 2010-03-10, 20:57

Witam

Jestem uczniem ostatniej klasy technikum i po ukończeniu owej szkoły chciałbym studiować filologię angielską aby w przyszłości zostać nauczycielem . Obecnie przygotowuje się do matury rozszerzonej z języka angielskiego i uważam że maturę pisemną na co najmniej 50 % jestem w stanie napisać zaś ustną na co najmniej 70 % zdać ( ale uważam że pójdzie mi lepiej ) . W planach mam :
- ukończyć studia dyplomowe po czym podyplomowe na kierunku filologia angielska o specjalizacji nauczyciel
- ukończyć kurs związany z translatorykom
Chciałbym się dowiedzieć :
- jakie jest zapotrzebowanie na nauczycieli j. angielskiego z czym wiąże się problem ze znalezieniem pracy
- jakie są średnie zarobki nauczyciela języka angielskiego ( stażysta )
- czy aby zostać nauczycielem owego języka prócz studiów podyplomowych jak i kursu związanego z pedagogiką należy zdać egzaminy typu : CAE lub CPE ?

Naprawdę wręcz uwielbiam uczyć się tego języka i chciałbym w przyszłości uświadamiać młodym ludziom o tym jak ważna jest dobra znajomość języka angielskiego .

Awatar użytkownika
vuem
Posty: 4126
Rejestracja: 2009-06-18, 20:30
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Kariera nauczycielska

Postautor: vuem » 2010-03-10, 22:01

Zapotrzebowanie? Hmm, pewnie łatwiej o pracę niż w przypadku niektórych innych przedmiotów + większe możliwości podjęcia dodatkowej pracy.

Średnie zarobki nauczyciela j. angielskiego stażysty, wynoszą tyle samo, co i matematyka, czy wf-sty, czyli ...nie za dużo;)

Skoro chcesz studiować filologię angielską o specjalności nauczycielskiej, to w jakim celu chciałbyś robić kurs pedagogiczny, czy zdawać te egzaminy?

Jakie studia podyplomowe masz na myśli i dlaczego uważasz je za konieczne?

Na pewno jakąś dodatkową furtkę otwierają studia związane z translatoryką


Wróć do „Kącik uczniowski”