Wyprawa wojenna - pomozecie ?

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

vadimus
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-22, 20:40
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: podkarpackie

Wyprawa wojenna - pomozecie ?

Postautor: vadimus » 2008-12-25, 22:36

Kłaniam się szanownemu gronu użytkowników,

od razu wyjaśniam sytuację - na stronie http://ranking.wedan.pl/ jest prowadzony rankingu stron edukacyjnych, w którym liczy się ilość wejść na daną stronę

Biorę w nim udział z pracą - http://vadimus.pl




Niestety, moi kochani przeciwnicy (czy konkurenci) wzięli sobie konkurs do serca - ich prace, mimo że nie mają czasem wiele wspólnego przesłaniem samego rankingu jako takiego, mają masę odwiedzin, a przyrost tej masy sugeruje albo niezły przekręt - trudno uwierzyć w taką ilość znajomych - albo "sposób".

Jak się okazało: strony, które aktualnie prowadzą, są rozreklamowane na różnych zagranicznych forach, forach sportowych etc i to jest tajemnicą tak dziwnego skoku ich popularności (i pewnie mojego załamania nerwowego)

Dlatego właśnie targa mną desperacja takiej miary, że założyłem nowy wątek na forum

Zwracam się z prośbą do Was, kochani forumowicze,
Chciałbym "wygrać" i w tym miesiącu być na szczycie, aby mój serwis zyskał nieco na popularności.

Mam stronę, która - mam nadzieje - jest niezłym serwisem edukacyjnym




Zwykle nie posunąłbym się do takiej desperacji, ale muszę wypromować tą stronę, a to samemu jest bardzo trudne, a konkurenci nie zostawiają wielkiego wyboru.

Nie mogę prosić o wejście, ale o głos w tym rankingu w ogóle - tak.

Głosować można co 24 godziny poprzez wchodzenie na daną strone (www.vadimus.pl). Skuteczne będzie również przekazanie linka dalej, czy wstawienie go na swojej stronie/blogu.



Byłbym niezmiernie wdzięczny.

PS myślę, że choćby fakt, że właśnie 45minut.pl "zdecyduje" o zwycięzcy jest ważny i cenny, w końcu jest to ranking edukacyjny, a każdy człowiek musi się ciągle dokształcać...

Pomożecie ?

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wyprawa wojenna - pomozecie ?

Postautor: edzia » 2008-12-26, 15:34

Dlaczego tak desperacko prosisz o wsparcie? Dlaczego nie zależy Ci na rzetelnych rankingach popularności? Po co bierzesz udział w takich, które praktykują nieuczciwą promocję? Czy nie lepiej, aby Twój serwis zyskiwał naturalną, stopniową popularność?

A w ogóle do kogo jest skierowany Twój portal? Sądząc po Twoim sąsiednim temacie, do młodzieży. Zaś niektóre niusy na portalu - wydaje mi się, że raczej młodzieży nie zainteresują.Więc może dobrze byłoby najpierw określić tzw. grupę docelową?

vadimus
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-22, 20:40
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wyprawa wojenna - pomozecie ?

Postautor: vadimus » 2008-12-26, 15:43

Nie ma prkaktycznie innych rankingów, wszystko opiera się na ilości odwiedzin, a nawet mając jakiś ciekawy pomysł i niezłą stronę - ciężko się przebić samemu...

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Wyprawa wojenna - pomozecie ?

Postautor: edzia » 2008-12-26, 15:46

Jeśli serwis będzie dobry, to "sam" się wypromuje. Owszem, trzeba jakoś mu pomóc, ale nie na siłę. Czy chodzi o to, że im więcej odwiedzin, tym "lepsze" reklamy?

vadimus
Posty: 17
Rejestracja: 2008-12-22, 20:40
Kto: uczeń
Przedmiot: Informatyka
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Wyprawa wojenna - pomozecie ?

Postautor: vadimus » 2008-12-26, 16:00

Tak, chodzi również o to, że konkurencja jest ogromna w tej dziedzinie, a promowanie serwisu bez tego rodzaju reklam jest albo bardzo kosztowne, albo nieskuteczne.

dla przykładu:
Kupiliśmy reklamę, 1 000 000 wyświetleń bannera, kliknęło w nią 11 ludzi z czego 2 się zarejestrowały

Koszt: 90 złotych....


Wróć do „Kącik uczniowski”

cron