Szkoła...Moja, wasza, nasza...Czyli jak to u was jest ? ;)

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Awatar użytkownika
przyszłapolonistka
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-03, 16:02
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Szkoła...Moja, wasza, nasza...Czyli jak to u was jest ? ;)

Postautor: przyszłapolonistka » 2009-03-21, 17:09

No właśnie...Temat moi drodzy ciekawy :wink: Jaka jest wasza szkoła ? Czy jesteście z niej zadowoleni? Co wam w niej odpowiada, a co możnaby zmienić ? Minusy i plusy...Jacy są uczniowie; jaka jest wasza klasa ? I również interesujące pytanie :P Jacy są Wasi nauczyciele ? ....Temat rzeka, a za odpowiedzi z góry dziękuję :mrgreen: Sama też postaram się coś napisać...Zobaczymy, a nuż wywiąże się z tego ciekawa dyskusja :D
Pozdrawiam, przyszła polonistka
Wieczna marzycielka i współczesny Ikar ;)

Awatar użytkownika
Ingeborga
Posty: 1591
Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

Re: Szkoła...Moja, wasza, nasza...Czyli jak to u was jest ? ;)

Postautor: Ingeborga » 2009-03-21, 19:52

Temat interesujący ;)
Hmm... jaka szkoła? Jako budynek z zewnątrz prezentuje się, moim zdaniem, nieciekawie, bo jest różowa. Oprócz tego od wiosny do jesieni w przyszkolnym ogródku, a raczej skwerku wystawione są - niczym gipsowe krasnale - prace uczniów liceum plastycznego: drewniane rzeźby, konstrukcje tudzież inne wytwory uczniowskiej wyobraźni. Zdania są podzielone - co do estetyki i przydatności owych rzeźb, ale na razie wszystko się utrzymuje. Aaa... byłabym zapomniała - prawie pod oknem mojej klasy jest figurka słonia, ale nie naturalnej wielkości :wink: :mrgreen: Po szkole chodzi się w kapciach - kiedy wszyscy chodzą, nietrudno przywyknąć ;)
Klasa jako pomieszczenie przedstawia się dość ubogo, wystrój jeszcze prawie niezmieniony po poprzednej klasie, kwiatki na parapecie ledwo żywe, ostatnio wychowawczyni przyniosła do klasy jakieś paprotki, trzeba będzie o nie dbać ;)

Natomiast szkoła jako ludzie... nauczyciele w większości w porządku ;) ludzi z innych klas nie znam i dobrze mi z tym, a swoją klasę czasem bym zmieniła na inną - potafią być doprawdy denerwujący... :twisted: A we wrześniu wszystko wyglądało tak ładnie...

Generalnie jestem zadowolona z swojej szkoły i nie planuję się przenosić - po co, skoro denerwujące mnie osoby mają duże szanse pozostania jeszcze przez rok w pierwszej klasie? ;)

Na razie to chyba wszystko. :wink: Krasnal, teraz pisz o swojej szkole :lol: :mrgreen:
...

Awatar użytkownika
przyszłapolonistka
Posty: 97
Rejestracja: 2008-10-03, 16:02
Kto: uczeń
Przedmiot: Język polski
Lokalizacja: śląskie

Re: Szkoła...Moja, wasza, nasza...Czyli jak to u was jest ? ;)

Postautor: przyszłapolonistka » 2009-03-22, 10:51

Ingeborga ! :mrgreen: Witaj ;*
Moja szkoła...Hmmm...Moja szkoła :lol:
A więc tak:
- Moja szkoła nie jest szkołą normalną. Figuruje tu raczej pojęcie szkoła dla wariatów. Czasami w pozytywnym, a czasami w dosłownym tego słowa znaczeniu :mrgreen: Ot, co. Przypadek nieuleczalny...
- Nasz budynek z zewnątrz prezentuje się bardzo interesująco. Jakby niedaleko był cmentarz, to w sumie ładnie by się komponował ze szkołą 8) . Budynek naszej szkoły z zewnątrz jest ozdobiony cudownym graffiti ( m.in z napisem nasza szkoła łączy). W zależności od pory roku wchodzi się albo wejściem od przodu ( zazwyczaj, kiedy jest już zimno), albo wejściem od boiska, czyli od tyłu ( kiedy jest już ciepło). Związane jest to z umiejscowieniem naszej szatni :P
- Jeżeli już chodzi o szatnię to opiszę ją w dwóch słowach : zbiorowe duszenie
- Ludzie : pozytywnie zakręceni, fajni, aczkolwiek jeżeli chodzi o moją klasę, to pozory mogą mylić. Przekonuję się o tym ostatnio, zbyt często...Niestety dwulicowość ludzka nie zna granic...
- Nauczyciele : część fajna, część jest mi obojętna...Ja tam nauczycieli traktuję, jak ludzi :wink: Ale Ingeborga zapewne wie, że i tak najbardziej uwielbiam moją wychowawczynię :D ( uwielbiam to mało powiedziane :P )
I to by było na tyle 8)
A teraz mamy cyrk na kółkach, bo w piątek jest dzień otwarty w naszym cudownym gimnazjum...
W maju będzie to samo, bo nadanie szkole imienia....
Podsumowując nasza szkoła to Klan, Plebania, Na wspólnej, M jak miłość, Barwy Szczęścia itp., itd. w jednym...
Ogólem jedna brazylijska telenowela ( i nawet ja tam gram ! ha ! :lol: )
Pozdrawiam, przyszła polonistka :)
    Wieczna marzycielka i współczesny Ikar ;)

    Niemamnicku
    Posty: 47
    Rejestracja: 2008-12-13, 12:01
    Kto: uczeń
    Przedmiot: Język polski
    Lokalizacja: wielkopolskie

    Re: Szkoła...Moja, wasza, nasza...Czyli jak to u was jest ? ;)

    Postautor: Niemamnicku » 2009-03-30, 17:40

    Moja szkoła jest chyba taką typową niedużą szkołą, wiejskim gimnazjum, w którego budowie nie ma nic nadzwyczajnego. Za to uczniowie i nauczyciele fundują odlot... Jakim sposobem? Różnymi sposobami, żeby nie było nudno;]. Sam nawet kiedyś byłem takim szalonym rozrabiaką, co tylko szuka okazji do zrobienia kawału, wytworzenia interesującej sytuacji. Ale to dawne czasy...
    Ta nietypowość ludzi bywa czasami nie do zniesienia, ale tylko czasami. Bo przecież w szkole trzyma mnie wiele rzeczy, które wzbudzają we mnie pozytywne uczucia. I trudno będzie się z nią pożegnać za trzy miesiące. Ale nie z samą szkołą. Nie z głupim budynkiem, ale z ludźmi, uczącymi się, uczącymi i innymi. Moje gimnazjum jest cząstką mnie, cząstką moich wspomnień. Tak związałem się z niektórymi jego 'użytkownikami', szczególnie z ludźmi z mojej drużyny, chociaż i oni wprawiają mnie czasem w przeróżne nastroje.
    Czasami mówię sobie: 'Wytrzymam tylko te 3 miesiące, a później będzie już lepiej', ale wiem, że będę często myślami wracał do mojej teraz obecnej szkoły. Co wam będę wiele opowiadał... Przecież każdy, kto nie uważa szkoły za więzienie, odczuwa to samo, co ja teraz, kiedy wie, że koniec jest bliski. No i nic konkretnego wam nie powiedziałem;]. Trudno.

    Katerina178
    Posty: 38
    Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
    Kto: uczeń
    Przedmiot: Fizyka
    Lokalizacja: mazowieckie

    Re: Szkoła...Moja, wasza, nasza...Czyli jak to u was jest ? ;)

    Postautor: Katerina178 » 2009-04-06, 21:49

    Siemka siemka wam :D

    A moja szkoła.. hmm to przedewszytskim płeć męska;) w mojej klasie jest tylko dwie dziewczyny więc mamy wesoło ;) 28 chłopków ;D

    Nauczyciele.. ajj heh Mi się nauczyciele zarąbiści trafili oprócz jednej.. Szanowenej Sorki od fizyki no maasakra...
    Najlepsza jest od Niemca;D SUuuper poprostu... Z nią rozmawia się jak z koleżanka;) i co w tym idzie?:D umie tłumaczyć ;D heh


    Minusy to to że nie działa radiowęzeł ;D heh a tak to nienarzekam:D
    !!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

    Awatar użytkownika
    przyszłapolonistka
    Posty: 97
    Rejestracja: 2008-10-03, 16:02
    Kto: uczeń
    Przedmiot: Język polski
    Lokalizacja: śląskie

    Re: Szkoła...Moja, wasza, nasza...Czyli jak to u was jest ? ;)

    Postautor: przyszłapolonistka » 2009-04-08, 18:11

    Hmm.. nie chcę narzekać ale strasznie rażą mnie literówki, oraz słownictwo takie jak zarąbiście itp. :roll: Jesteśmy na forum dla nauczycieli, możemy więc używać bardziej kulturalnego języka. Czyż nie ? :wink: Wracając do tematu... A u mnie w klasie to sama płeć damska jest. A jakie to wredne, niemiłe, pozbawione serca i sumienia czasami bywa :evil: Ale takie jest życie. Najważniejsze że w klasie mam przyjaciółkę, a moja wychowawczyni jest natomiast moją bratnią duszą... :wink:
    Wieczna marzycielka i współczesny Ikar ;)

    Awatar użytkownika
    malgala
    Posty: 8170
    Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
    Kto: nauczyciel
    Przedmiot: Matematyka
    Lokalizacja: łódzkie

    Re: Szkoła...Moja, wasza, nasza...Czyli jak to u was jest ? ;)

    Postautor: malgala » 2009-04-08, 18:15

    przyszłapolonistka pisze:Hmm.. nie chcę narzekać ale strasznie rażą mnie literówki, oraz słownictwo takie jak zarąbiście itp.

    Mnie również.
    przyszłapolonistka pisze:Jesteśmy na forum dla nauczycieli, możemy więc używać bardziej kulturalnego języka. Czyż nie ?

    A mnie się marzy, żeby nie tylko na tym forum.

    Awatar użytkownika
    przyszłapolonistka
    Posty: 97
    Rejestracja: 2008-10-03, 16:02
    Kto: uczeń
    Przedmiot: Język polski
    Lokalizacja: śląskie

    Re: Szkoła...Moja, wasza, nasza...Czyli jak to u was jest ? ;)

    Postautor: przyszłapolonistka » 2009-04-08, 18:50

    Zgadzam się z Tobą całkowicie Malgalo :)
    Wieczna marzycielka i współczesny Ikar ;)

    Awatar użytkownika
    Ingeborga
    Posty: 1591
    Rejestracja: 2007-10-16, 20:32

    Re: Szkoła...Moja, wasza, nasza...Czyli jak to u was jest ? ;)

    Postautor: Ingeborga » 2009-04-08, 21:04

    Też podpisuję się pod tym ;) obiema rękami ;) :lol: Trochę kultury jeszcze nikomu nie zaszkodziło ;) A literówki, błędy ortograficzne i brak kultury uważam za niezwykle rażące... :?
    ...

    Niemamnicku
    Posty: 47
    Rejestracja: 2008-12-13, 12:01
    Kto: uczeń
    Przedmiot: Język polski
    Lokalizacja: wielkopolskie

    Re: Szkoła...Moja, wasza, nasza...Czyli jak to u was jest ? ;)

    Postautor: Niemamnicku » 2009-04-09, 21:04

    Ok, są to sprawy trochę denerwujące, te literówki itp, ale bez przesady. To jest forum nauczycieli i uczniów, więc mamy tu języki trzy: poprawny, uczniowski i nauczycielski;]. A nie wszyscy uczniowie posługują się wszystkimi trzema językami. Proszę o odrobinę wyrozumiałości i darowanie tych drobnych błędów chociaż w zakładce 'Kącik uczniowski';].
    'Nie myli się ten, kto nic nie robi' Robert Baden-Powell

    Awatar użytkownika
    malgala
    Posty: 8170
    Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
    Kto: nauczyciel
    Przedmiot: Matematyka
    Lokalizacja: łódzkie

    Re: Szkoła...Moja, wasza, nasza...Czyli jak to u was jest ? ;)

    Postautor: malgala » 2009-04-09, 21:14

    Niemamnicku pisze:To jest forum nauczycieli i uczniów, więc mamy tu języki trzy: poprawny, uczniowski i nauczycielski;]. A nie wszyscy uczniowie posługują się wszystkimi trzema językami.

    Wystarczy, żeby wszyscy użytkownicy tego forum starali się poprawnie posługiwać językiem polskim.

    Majrzena
    Posty: 88
    Rejestracja: 2008-12-08, 19:31
    Kto: nauczyciel
    Przedmiot: Język polski
    Lokalizacja: lubuskie

    Re: Szkoła...Moja, wasza, nasza...Czyli jak to u was jest ? ;)

    Postautor: Majrzena » 2009-04-11, 15:46

    Dbałość o język wypowiedzi jest dla mnie wyrazem szacunku dla drugiego człowieka. Drażnią mnie błędy i niestaranność. Wiadomo, że wpadka może sie zdarzyć - nasza kochana polszczyzna wszystkich uczy pokory - powinniśmy jednak unikać literówek, błędów ortograficznych i pomijania polskich znaków.
    Poza tym jest tu taka fajna funkcja: PODGLĄD - może warto z niej korzystać...

    Awatar użytkownika
    malgala
    Posty: 8170
    Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
    Kto: nauczyciel
    Przedmiot: Matematyka
    Lokalizacja: łódzkie

    Re: Szkoła...Moja, wasza, nasza...Czyli jak to u was jest ? ;)

    Postautor: malgala » 2009-04-11, 16:56

    I warto również ustawić sobie w przeglądarce sprawdzanie pisowni.


    Wróć do „Kącik uczniowski”