Problemy z fizyką:( duuze problemy

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: edzia » 2009-04-07, 16:06

malgala pisze:Niestety, zrobiła to w sposób bardzo niekulturalny.
Na dodatek [Katerina178] upiera się, że ma prawo w ten sposób wypowiadać się o osobach od siebie starszych.
Katerina, czy ja dobrze zrozumiałam, że masz takie prawo dlatego, że żyjemy w 21. wieku, a nie w średniowieczu? :?


Katerina178 pisze:Ja nie okazałam braku kultury...
Katerina178 pisze:Przeprosiłabym gdybym się zgadzała z ta wypowiedzią
Katerina178 pisze:Skruchę? niby czemnu ? Okazałabym gdybym żałowała tego co napisała badz nie miała racji...
Katerina178 pisze:Niewłaściwe zachowanie? A ja to nazwę inaczej Prawdą Bo mi chodzi głównie o prawdę...
Zalecam chociaż pięć minut dziennie spokojnej, rzetelnej, głębokiej autorefleksji. Zastanów się, Katerina, czy twoje zachowanie jest kulturalne i społecznie akceptowane?


Katerina178 pisze:We wtorek bylam na korkach i dyrektor dawął mi takie same testy ( no prawie takie same) jak baba od fizyki... :d a były testowe i takim o to sposobem zaliczyłam ta klasówke:D
Zaliczyłaś więc chyba nie do końca uczciwie?

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: malgala » 2009-04-07, 16:43

edzia pisze:Czy ja dobrze zrozumiałam, że to dlatego ma takie prawo, że żyjemy w 21. wieku, a nie w średniowieczu?

Chyba tak właśnie to uzasadniła.

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-07, 16:54

hmm nie wiem czy yczciwie czy nie . Wyniosłam poprostu informacje z korków;D Nie ściągałam ni nic;]


malgala pisze:Winą za własne niepowodzenia obarcza nauczyciela.


O napewno nie ... Przecież napisałam że nie umiem fizyki. Nie chodziło mi że to przez Sorke od fizyki...

malgala pisze: nastolatka zapatrzona w siebie i na dodatek myśli, że świat się wokół niej kręci.


Z tym to się nie zgodzę ! Niech mnie Pani nie ocenia , nie zna mnie Pani! Zapatrzona w siebie ? Do pani wiadomości mam tak że najpierw patrze na kogoś a później na siebie ! Nie myśle że świat kręci się wobec mnie, wiem że jest wiele ludzi którzy potrzebuja pomocy, rozmowy czy bliskości... Bo nie jestem osobą za taką co uważają mnie nauczyciele z tego forum.. Bunt? hmm przechodziłam to w wieku 13-15 lat możliwe jescze coś mi zostało : -)
Ale napewno nie jestem źle wychowana. nie cierpie na brak kultury !
malgala pisze:I nie zdziwiłabym się, gdyby rozpoznała Cię pani od fizyki


Hehe a ja bym się zdziwiła ;D i to baardzo ;] Sorka nie ma kontaktu z komputerem :)


malgala pisze:Może ma jednak miękkie serce


Nie ma miękiego serca. Śmieje mi się w oczy .. Ona się cieszy jak uczniowie dostają 1. Hmm Ma 61 lat i jest panną i to chyba częściowo przez to. Tylko prosze drodzy nauczyciele nie czepiajcie się teraz tego.

malgala pisze:Nie, nikt nie ma prawa obrażać innych, a określenie "wredna baba"


Dobrze Mają państwo racje. Przepraszam za to. Ale to dlatego że Sorki nie lubię... Wiem wiem nie usprawiedliwia mnie to do takiego odzywania...

malgala pisze:bo ocena na koniec roku powinna uwzględniać pracę ucznia w ciągu całego roku szkolnego, a nie w jego końcówce.


Niech mi Pani uwirzy że pracuje przez cały rok. Staram się , naprawdę. Chodze na lekcje, odrabiam wsyztskie prace domowe Co umiem to zgłaszam się... Poprostu nie wcho mi to ...

malgala pisze:Popracuj również nad polskim, bo styl i ortografia też pozostawiają wiele do życzenia.


Piszę tak bo nie patrze sie na klawiaturę , z polskiego żadnych nie mam problemów. Na koneic gimnazjum miałam 5 teraz mam 4. Więc nie jest chyba najgorzej.
edzia pisze:Katerina178 napisał/a:
Ja nie okazałam braku kultury...

Katerina178 napisał/a:
Przeprosiłabym gdybym się zgadzała z ta wypowiedzią

Katerina178 napisał/a:
Skruchę? niby czemnu ? Okazałabym gdybym żałowała tego co napisała badz nie miała racji...

Katerina178 napisał/a:
Niewłaściwe zachowanie? A ja to nazwę inaczej Prawdą Bo mi chodzi głównie o prawdę...



Panie Edziu czy nazywa to pani niekulturalnym zachowaniem? hmm Przeciez to są proste stwierdzenia To uczeń wogóle nie ma nic do dyskusji ?


No tak nienamrane się mówi:
1) Nauczyciel zawsze ma racje,
2) a jak jej nie ma patrz punkt pierwszy
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

edzia
Posty: 4766
Rejestracja: 2008-02-05, 23:02

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: edzia » 2009-04-07, 17:18

Chodziło mi o to, że Ty w ogóle nie uznajesz niestosowności swoich wypowiedzi. W ogóle dziwią mnie bardzo Twoje reakcje na uwagi zwrócone przez dorosłe osoby, które tę sprawę postrzegają raczej obiektywnie. Naprawdę nie dostrzegasz tego? Nie widzisz tej niestosowności? Dopiero w tym poprzednim poście przeprosiłaś, ale od razu masz wytłumaczenie, że nauczycielce się to niby należało.

Katerina178 pisze:1) Nauczyciel zawsze ma racje,
2) a jak jej nie ma patrz punkt pierwszy

Więc dalej uważasz, że nie mamy racji?


A jeśli piszesz bezwzrokowo, to przed wysłaniem zerknij w tekst. Zdarzają Ci się nie tylko literówki, były też błędy ortograficzne.

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-07, 17:27

Ja tylko uważam że źle napisałam o Sorce od fizyki I za to jescze raz PRZEPRASZAM. Nie należało sie, tylko powiedziałam że jej nie lubię.

edzia pisze:Więc dalej uważasz, że nie mamy racji?


Zależy w czym. Bo naaapewno że nie mam kultury to sie nie zgodzę....
edzia pisze: były też błędy ortograficzne.


Ajj bo pisane wszystko w pośpiechu...


Co do niestosowności.. hmm napenwo w szkole bym tak bezpośrednio nie powiedziała... Inaczej sformułowała..

A czemu nauczyciele nie widzą swojej niestosowności wobec ucznia? Tylko zawsze widza co uczeń robi źle?;/

Jak mówi że kolega jest pieprzenity, jak wyzywa od bałwanów od idiotów... ( nie mówie teraz o państwu, tylko ogolem)
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: malgala » 2009-04-07, 17:41

Katerina178 pisze:A czemu nauczyciele nie widzą swojej niestosowności wobec ucznia? Tylko zawsze widza co uczeń robi źle?;/

Jak mówi że kolega jest pieprzenity, jak wyzywa od bałwanów od idiotów... ( nie mówie teraz o państwu, tylko ogolem)

Mam wrażenie, że mimo wszystko odbierasz nadal świat jak 13-15-latka. Albo jest coś biała, albo czarne. Ale między tymi barwami jest jeszcze cała masa szarości o różnym natężeniu.
Zauważyliśmy, że zależy Ci na wybrnięciu z fizyki i próbowaliśmy Cię w tym wesprzeć oraz wskazać drogę prowadzącą do tego celu. Jednocześnie skrytykowaliśmy to, co nam się w Twoich wypowiedziach nie podobało.
Jeżeli natomiast nauczyciel odzywa się do uczniów w ten sposób, jak to przytoczyłaś, to możesz być pewna, że zdecydowana większość nauczycieli tego nie akceptuje.

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-07, 19:51

malgala pisze: odbierasz nadal świat jak 13-15-latka


To jest tylko wrażenie, proszę uwierzyć na słowo że własnie tak nie jest.

malgala pisze: i próbowaliśmy Cię w tym wesprzeć oraz wskazać drogę


I za to naprawde z całego serca jestem wdzięczna.. Dziekuję ślicznie..
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-08, 14:31

Nie życzę
chodzenia po morzu
dla samego chodzenia.

Nie życzę
noszenia krzyża
dla samego noszenia go.

Nie życzę
radości z życia
dla samej radości.

Nie życzę
wytrwałości w cierpieniu
dla samego cierpienia.

Ale życzę spotkania ze Zmartwychwstałym,
choć także nie dla samego spotkania,
lecz dla zmartwychwstania w Jezusie Chrystusie!



Radosnych oraz spokojnych Śwąt Wielkanocnych.

Kasia
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-15, 19:45

Witam wszytskich po świętach

Ja jeszcze wrócę do tej fizyki.
Słyszałam, że w całej edukacji można zdać jeden jedyny raz z oceną niedostateczną . Oby nie była to klasa 6 podstawówki, 3 gimnazjum i LO .


Czy to prawda?
Bo to nauczyciel od histroi mówił mojej Mamie :)
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: malgala » 2009-04-15, 19:50

Owszem,można otrzymać promocję warunkową w uzasadnionych przypadkach.
W Twojej sytuacji, o ile byłaby to tylko jedna ocena niedostateczna, w grę wchodzi egzamin poprawkowy.
Jednak nie rezygnuj ze starań. Może bardzo się do tej fizyki przykładając w końcu ją zrozumiesz i nawet polubisz.

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-15, 20:55

Wiem wiem:)
we storek idę na korepetycję a w środę sie poprawiam z kinematyki.
więc zaczynam poprawy :)

Myślę również że to się użyje w ostateczności :-)
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!


Wróć do „Kącik uczniowski”