Problemy z fizyką:( duuze problemy

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-04, 12:51

Witam wszystkich

Mam ogromny problem nie wiem co robić:(

Jestem w pierwszej klasie szkoły sredniej. Mam wielkie roblemy z fizyki. Od września nie miałam ani jednej oceny pozytywnej. Mamy same zadania. Zero teori. A ja wogóle nie umiem, ne rozumiem. Z matematyki, z chemi czy z fizyki beda zadania to ja nie zrozumiem tego nigdy.


Chodzilam na korki i wraz nic

Poszłam raz do sorki i mówie do niej :
Sorko czy mogę poprawiać się z teori, i że chcę przejść do następnej klasy.. A ona do mnie śmiechem takim ironicznym prosto w oczy że teoria była w gimnazjum. I ze nie ma mowy.


Słuchajcie nie wiecie może czy w poradni psychologcznej sa jakieś badania na to że ktos nie ktos nie umie zadan, bo ja naprawde nic z nich nie rozumiem.. i moze jak bede miała opinie od psychologa to bedzei musiała spytać z tej teori (




Odpiszcie jak możecie
Pozdraiwma
Ostatnio zmieniony 2009-04-07, 17:19 przez Katerina178, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: mateoo » 2009-04-04, 15:28

Z tego co mi wiadomo, nie ma czegoś takiego jak "dys" z zadań. Niestety, jesteś zdana na łaskę n-lki... Ja w liceum miałem bardzo niski poziom z fizyki na humanistycznym- wręcz elementarny. Wystarczyło, że przed spr pójdę na godz korepetycji i rozumiałem co facet klepał przez 2 miesiące-> miałem 5, ale czy na nią zasługiwałem...hm :mrgreen: Może któryś z chłopaków Ci wytłumaczy, jak wypisywać dane, wzory itd. ale sam wiem, że w jest ciężko, bo dopiero w liceum miałem 5, wcześniej 3 ;) Przykład na to, że wiele zależy od n-la uczącego.

Ps A próbowałaś z Vademecum- fizyka liceum, technikum wyd. Greg?
Sztuka jest pokarmem duszy.

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: marakuja » 2009-04-04, 15:38

mateoo pisze:Z tego co mi wiadomo, nie ma czegoś takiego jak "dys" z zadań.

Jest dyskalkulia, ale raczej z takim orzeczeniem nie idzie się do technikum informatycznego.
Jeżeli nie masz predyspozycji do nauk ścisłych, to radziłabym Ci zmienić szkołę na taką, gdzie wymaga się więcej teorii. Po co się męczyć? Nawet jak skończysz szkołę , to nie ma sensu robić to, czego się nie lubi.

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-04, 16:11

no właśnie ja tooo baaardzo lubię..

Właśnie jestem zapisana do psychologa na tą całą dyskalkulię..

hmm niby czemu do technikum nie mozna skladaz z tym calym orzeczeniem? Jej przeciez jak coś się lubi, jak chce sie dalej kształcić w tym kierunku... to czemu przez jedna glupia fizyke miala bym wszytsko przekreślić?
Do czego mi ta fizyka... ;/ Chyba ze do tego z jaką predkoscia komputer zepsuty spada z 4 piętra....



u nas czy profil humanistyczny czy matematyczny to tak samo stara jedza ciisnie....

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-04, 16:27

ootóż to...

ajj tylko szkoda że większośc to tylko od tak o jest ;(

marakuja
Posty: 199
Rejestracja: 2009-01-18, 02:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Przyroda
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: marakuja » 2009-04-04, 16:42

Katerina178 pisze: jak chce sie dalej kształcić w tym kierunku... to czemu przez jedna glupia fizyke miala bym wszytsko przekreślić?
Do czego mi ta fizyka... ;/ Chyba ze do tego z jaką predkoscia komputer zepsuty spada z 4 piętra....

Zastanawiałam się w której dziedzinie informatyki nie jest potrzebna fizyka i... jakoś nic mi do głowy nie przyszło.

Awatar użytkownika
mateoo
Posty: 425
Rejestracja: 2009-03-12, 18:48
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Muzyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: mateoo » 2009-04-04, 17:18

Informatyka bardziej z matematyką idzie w parze.
Sztuka jest pokarmem duszy.

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-04, 17:19

no to tak :
W grafice i multimediach --> gdzie fizyka??
UTK
Systemy operacyjne..
Oprogramowanie biurowe
..............

Ja widzę fizykę tylko w programowanie gier i specjalistycznych programow
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-04, 17:27

Strach pomyśleć ile ludzi jeszcze uważa, że w informatyce matematyka jest najważniejsza...
To jest tak jakby porównać jedzenie czegoś bez wyczuwania smaku tej rzeczy.
Matematyka w szkole to suche zadania i nie dziwie się, że większość ich nie lubi. W informatyce stosuje się ją do konkretnych celów i to znacznie więcej przemawia do rozumu i na pewno sprawia przyjemność.
Owszem, podstawy matematyki muszą być. Całą reszte uczysz się w miare potrzeb a nie z przymusu bo Ci w szkole każą. Jak matematyka ma sprawiać przyjemność jak uczysz się jej z przymusem?
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Jolly Roger » 2009-04-04, 17:33

poproś korepetytora żeby oddal ci pieniądze.

Co masz z matematyki? Czy sobie radzisz? Jeśli tak to nie powinnaś miec problemów z fizyką . Fizyka bez matematyki nie istnieje.
Z tą dyskalkulia sobie daruj. Jak ją masz faktycznie to źle obrałaś kierunek. Nie męcz się i innych i taki papier może potem ci utrudnić znalezienie pracy. Po co komuś informatyk z dyskalkulią??
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-04, 17:39

nie no z matmy jest ok ... radze sobie

Tylko zadani. nie umiem zadań z trescia... Oo...


niby czmeu ma zaszkodzic?? ... i komu zaszkodze???

Czyli człowiek który ma dyskalkulie jest juzprzekreśony ??


Jolly Roger pisze:Po co komuś informatyk z dyskalkulią??



Chcę iśc na grafika komuterowego lub związane coś z multimedią... Tam jest mało matmy....

Jak bym szla na programiste rozumiem.. matma potrzebna...
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: malgala » 2009-04-04, 17:40

Katerina178 pisze:Z matematyki, z chemi czy z fizyki beda zadania to ja nie zrozumiem tego nigdy.

Myślę, że źle wybrałaś szkołę. Sam fakt, że interesujesz się informatyką, to stanowczo mało.
Napisałaś, że nie umiesz rozwiązywać zadań, bo ich nie rozumiesz nie tylko z fizyki.
Masz dwa wyjścia:
1. Pomyśleć o zmianie szkoły, nawet gdyby w grę wchodził zawalony rok.
2. Zmienić swoje nastawienie, przełamać wewnętrzny opór, poświęcić przynajmniej 2 godziny dziennie na rozgryzienie zadań, które były już rozwiązane i próbować rozwiązywać podobne.
Nie nauczysz się rozwiązywać zadań z fizyki bez dobrej znajomości wzorów i jednostek wielkości fizycznych oraz biegłości w rozwiązywaniu równań. Bez tej ostatniej nie będziesz umiała przekształcać wzorów.

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-04, 17:50

co do szkoły .. hmm czy źle wybrałam.. myślę że nie. To nie tylko fakt że interesuje sie nią... Ja potrafie naprawde duża z informatyki. Od hackingu to napisania prostej strony , nieskomplikowanej stronki. Jestem grafikiem z jednych portali...Prowadze forum...
Ja z zawodowych przedmiotów probelemów nie mam. Daje rady. jestem równa innym...
malgala pisze:2. Zmienić swoje nastawienie,


Jeej ile juz mi osób to mówiło :) napewno częściowo to racja.. ale buu ja to już się przekreśliłam..
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!

Awatar użytkownika
malgala
Posty: 8170
Rejestracja: 2007-07-30, 18:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: łódzkie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: malgala » 2009-04-04, 18:26

Katerina178 pisze:ja to już się przekreśliłam..

I to najgorsze co mogłaś zrobić.
Problemy są po to, aby stawiać im czoło.
Jak będziesz wmawiała sobie, że się tego nie nauczysz, to nawet gdybyś na rzęsach stawała nie dasz rady.
Jak kilka razy dziennie stanowczo powiesz sobie "dam radę", to faktycznie po pewnym czasie trudności pokonasz. Zacznij rozgryzać zadania od najprostszych, czyli takich gdzie tylko do wzoru podstawić należy. Zawsze rozgryź te, które masz w zeszycie, podręczniku czy jakimś zbiorze zadań rozwiązane, a potem szukaj podobnych do samodzielnego rozwiązania.
Na pocieszenie powiem Ci, że w liceum (a było to bardzo dawno) nie lubiłam historii i miałam z tym przedmiotem poważne problemy. Niestety, trzeba było ją zdawać na maturze. Było jednak pewne wyjście. Piątka przez ostatnie dwa lata i wtedy było się zwolnionym z egzaminu.
Ponieważ bałam się, że matury z historii mogę nie zdać postanowiłam zawalczyć o piątkę. Każdy temat czytałam kilka razy, wracałam do poprzednich, przekopywałam teksty źródłowe w bibliotece (oj, gdyby wtedy był internet!). Udało się i co więcej - historię polubiłam.

Katerina178
Posty: 38
Rejestracja: 2009-04-04, 12:42
Kto: uczeń
Przedmiot: Fizyka
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Problemy z fizyką:( duuze problemy

Postautor: Katerina178 » 2009-04-04, 19:32

zobaczymy jak bedzie..
wiem że ciężko z fizyką...

Jestem zapisana do psycologa ozbaczymy co on powie
!!!! ~~ ~~ Jesteś tyle wart ile pomożesz drugiemu człowiekowi ~~ ~~ !!!!


Wróć do „Kącik uczniowski”