Praktykanta ...jak uczeń:/

tu możesz porozmawiać z kolegami, zadać pytanie nauczycielom

Moderatorzy: Basiek70, służby porządkowe

studentka23
Posty: 5
Rejestracja: 2009-08-29, 20:32
Kto: student
Lokalizacja: łódzkie

Praktykanta ...jak uczeń:/

Postautor: studentka23 » 2009-08-29, 20:41

Witam!!!

drodzy nauczyciela chciałabym liczyć na Wasze wsparcie....ehhh mam dosyć błahy a jednak dla mnie uciążliwy problem:/
Od wrzesnia mam praktyki w szkole podstawowej i w gimnazjum...własnie tego gimnzajum sie obawiam,...ponieważ jak na praktykante młodo wyglądam. Mam 21 lat a wyglądam na 15:( Boje sie iść na praktyki, że wyśmieja mnie tam uczniowie i będa mnie mylić z uczniem:/ Może wiedza Panśtwo jaka jest reakcja uczniów na takich praktykantów???

Awatar użytkownika
Jolly Roger
Posty: 1650
Rejestracja: 2007-12-15, 18:34

Re: Praktykanta ...jak uczeń:/

Postautor: Jolly Roger » 2009-08-30, 16:15

Dużo zalezy od twojego nastawienia. Musisz być przynajmniej zewnętrznie pewna swoich poczynań. Uczciwy opiekun praktyki wprowadzi cię bezpiecznie w arkana zawodu. Poczytaj forum, bo znajdziesz wiele cennych rad. Jeśli studiujesz na poważnej uczelni to powinnaś znaleźć oparcie w metodyku.

Nie matura lecz chęć szczera zrobią z ciebie nauczyciela :wink:
We gonna ride the sea,
we pray to the wind and the glory
That's why we are raging wild and free

motylek8
Posty: 365
Rejestracja: 2008-02-04, 14:51
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Język angielski
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Praktykanta ...jak uczeń:/

Postautor: motylek8 » 2009-08-30, 16:57

studentka23 pisze:ponieważ jak na praktykante młodo wyglądam. Mam 21 lat a wyglądam na 15:( Boje sie iść na praktyki, że wyśmieja mnie tam uczniowie i będa mnie mylić z uczniem:/

Nie masz się czego bać, wielu nauczycieli zapewne miało praktyki w takim wieku ( ja też :) ) i nie raz się zdarzało, że uczeń (na przerwie) nieświadomy, że jesteśmy praktykantkami, do mnie lub koleżanek, odnosił się na 'ty'. Po prostu za każdym razem ignorowałyśmy to uśmiechem, wiedząc, że dziecko wcale nie mówiło tego złośliwie:)
A swoją drogę, nawet jak zaczęłam pracę, słyszałam uwagi, że sama jestem jak uczennica. I traktowałam to jak komplement :P
Życzę powodzenia na praktykach i rzymam kciuki!

admirari
Posty: 12
Rejestracja: 2009-08-05, 17:50
Kto: nauczyciel
Przedmiot: Matematyka
Lokalizacja: opolskie

Re: Praktykanta ...jak uczeń:/

Postautor: admirari » 2009-09-01, 20:40

Nie martw się sie tym:) Pamiętam swoją praktykę z gimnazjum. Moja opiekunka gdzieś wyszła, a ja wyprowadzałem jakiś wzór na tablicy, nagle otworzyły się drzwi ... stanęła tam jakaś uczennica 3 klasy i zagadała: no siema, nie wiesz gdzie jest pani jakaś tam ...:)
To było 2 lata temu, ale i tak dalej młodo wyglądam, a jutro pierwsze już moje lekcje w liceum:) Nie boje się, ty też sie nie bój :D


Wróć do „Kącik uczniowski”